Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zapraszamy na IX Bieg Papieski


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat

16 października br. w Parku Miejskim w Łęczycy odbędzie się IX Bieg Papieski. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie sportowej, która ma na celu uczczenie 39. rocznicy pontyfikatu Papieża Polaka - Jana Pawła II. Szczegóły dotyczące organizacji Biegu i warunków udziału znajdują się w Regulaminie (proszę pobrać). Karty startowe można pobierać w Wydziale Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy /II piętro, pokój nr 30/ w terminie do dnia 12 października 2017r. oraz na stronie internetowej Urzędu (proszę pobrać).
więcej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w łęczyckiej bibliotece

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września – Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zaprosił uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 z Łęczycy wraz z nauczycielkami na głośne czytanie. Fragmenty książek „Okropny Maciuś i Namolna Niania” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby oraz „Pompon w rodzinie Fisiów” Joanny Olech dzieciom czytały Panie: Ilona Kwiatkowska i Angelika Mrozińska – bibliotekarki z biblioteki dla dzieci. Po wysłuchaniu czytanego tekstu pierwszaki z dużym zaciekawieniem obejrzały nowości książkowe. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do korzystania z księgozbioru biblioteki.

 

 


 

 

więcej

Zapraszamy na XV Rajd "Żółty Jesienny Liść"

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników turystyki na XV Rajd "Żółty Jesienny Liść", który odbędzie się 14 października 2017 roku. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Podczas wędrówki uczestnicy wezmą udział w różnych konkursach i zabawach. Rajd organizowany jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Gminy Poddębice, Starostwa Powiatowego w Łęczycy. 

Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia (do pobrania tutaj)

więcej

Zapraszamy na XI Obchody Dnia Świętego Huberta

7 października br. w Łęczycy odbędą się XI Obchody Dnia Świętego Huberta. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Św. Hubertowską w Kościele OO. Bernardynów. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu przejdą ulicami miasta na Plac T. Kościuszki, gdzie zaplanowanych zostało wiele atrakcji. W programie imprezy m.in.: degustacja potrawy z dziczyzny, występ zespołu sygnalistów „Hubertusy” ze Świnic Warckich, prezentacja ptaków łowczych i ras psów myśliwskich oraz blok zabaw i konkursów ekologicznych.
więcej

Wystawy w Domu Kultury

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do odwiedzania dwóch wystaw – RÓŻNE BARWY ŁĘCZYCKIEGO w architekturze, rzeźbie i stroju ludowym oraz MALARSTWO Ewy Słodzińskiej. Wernisaże wystaw odbyły się w sobotę 16 września 2017 roku w ramach imprezy „Łęczyca w Barwach Jesieni”. Wystawy będą czynne do końca października.

 

 

więcej

Informacja o odwołaniu przetargu na sprzedaż lokalu przy ul. Dworcowej 5E/38

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, iż stosownie do art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz.2147, poz.2260; z 2017 r., poz.820, poz.1509, poz.624, poz.1595, poz.1529) odwołuję drugi przetarg ustny nieograniczony, wyznaczony na dzień 28.09.2017 roku na godz. 10.00, dotyczący sprzedaży samodzielnego lokalu mieszkalnego nr 38, usytuowanego na parterze budynku wielolokalowego, położonego w Łęczycy przy ul. Dworcowej 5E o powierzchni użytkowej 39,03 m2 i przynależnej piwnicy o powierzchni 2,90 m2. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 , pokój nr 42, II piętro/, tel. (24) 721-03-30.


Zarządzenie 120.150.2017
więcej

28 września – Światowy Dzień Walki z Wścieklizną

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy przypomina, że przyczyną wścieklizny jest wirus (z rodzaju Lyssavirus). Jest to zoonoza, czyli choroba, która przenosi się ze zwierząt na człowieka. Głównym rezerwuarem wirusa są zwierzęta dzikie i domowe (tj. psy, wilki, lisy, kojoty, psy dingo, nietoperze, ale także wiewiórki, sarny, koty).
więcej

Kurs komputerowy dla dorosłych w łęczyckiej bibliotece

Od 3 października 2017 roku rusza w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy IV edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obejmuje obsługę komputera, podstawę pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystanie z Internetu oraz z poczty elektronicznej.
więcej

Brąz Dominika Nowakowskiego na Mistrzostwach Polski Młodzików

Brązowy medal podczas odbywających się w Białej Podlaskiej lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Młodzików, w pięcioboju zdobył Dominik Nowakowski. To wielki sukces młodego lekkoatlety MKLA Łęczyca, który jechał na zawody z dziesiątym wynikiem w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykazał się bardzo dużą determinacją i skutecznością startową poprawiając cztery rekordy życiowe z pięciu konkurencji oraz rekord życiowy w całym wieloboju (2740 pkt). Drugi z naszych reprezentantów spisał się także bardzo dobrze i z wynikiem (2552 pkt) zajął szóstą pozycję. To także jego rekord życiowy.

 

 

więcej

Trwają prace związane z przebudową łącznika

W szybkim tempie realizowane są prace remontowe łącznika między ul. M. Konopnickiej a ul. Dominikańską. Zadanie obejmuje wymianę istniejącej nawierzchni jezdni z trylinki na nawierzchnię z kostki brukowej, chodników oraz zatok postojowych oraz budowę przyłącza kanalizacji deszczowej z ulicy M. Konopnickiej do istniejącego kolektora deszczowego w ul. Dominikańskiej. Zaplanowano również lokalizację nowych zatok postojowych po stronie południowej ulicy.

 

 

więcej

Znakomity występ sportowców Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W piątek 22 września, w trudnych warunkach atmosferycznych, w Parku Miejskim odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w kategoriach: Igrzyska Dzieci (szkoły podstawowe), Igrzyska Młodzieży Szkolnej - rocznik Gimnazjum i VII klasa Szkoły Podstawowej oraz Szkoły ponadgimnazjalne - Licealiada. Ponadto w każdej kategorii wiekowej prowadzono klasyfikację drużynową.

 

 

więcej

LIV Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na posiedzenie LIV sesji Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 26 września 2017 roku (wtorek) o godz. 16:30, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Spotkanie wspomnieniowe o Harcerstwie Łęczyckim

Dzisiaj, 21 września 2017 r., w Oddziale Łęczyckim Archiwum Państwowego w Płocku odbyła się kolejna, interesująca prelekcja związana z historią naszego miasta. Tematem spotkania, a jednocześnie motywem do wspomnień były losy harcerstwa w nadbzurzańskim grodzie. Dzięki pomocy i przy współudziale Towarzystwa Naukowego Płockiego Oddział w Łęczycy możliwość zaprezentowania się mieli zaproszeni goście.


 

 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 65