Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pociągiem w Łódzkie

Serdecznie zachęcamy do udziału w wycieczce ”Pociągiem w Łódzkie” na trasie : KUTNO – ARTURÓWEK – PARK KRAJOBRAZOWY WZNIESIEŃ ŁÓDZKICH. Wycieczka odbędzie się w dniu 4 października br. i obejmuje bezpłatny przejazd pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Kutna przez Łęczycę do Arturówka, spacer wraz z przewodnikiem po wyznaczonej trasie w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, dwugodzinny piknik oraz konkurs ekologiczny z nagrodami (kupon jest częścią biletu) w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym oraz powrót przez Łęczycę do Kutna. Podczas pikniku przygotowane będą grille. Uczestnicy zobowiązani są do zabrania własnego prowiantu. Do przejścia będzie około 15 km.
więcej

I Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci


W dniu 27 września 2014 roku odbył się Turniej Tenisa Ziemnego na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy. O Puchar Burmistrza Łęczycy walczyły dzieci uczestniczące w programie "Tenis 10" na Orlikach.


Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Topiński

Drugie miejsce - Sebastian Antosiak

Trzecie miejsce - Tosia Pilichowska
 


więcej

Sukces młodzików na Mistrzostwach Polski

EWA RÓŻAŃSKA swoim startem udowodniła dominacje w kraju w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą zdobywając dwa ZŁOTE medale i poprawiając wyniki życiowe 46,12 m w dysku i 13,98 w kuli / druga zawodniczka pchneła metr bliżej/. Swoje wyniki życiowe poprawili też dwaj BRĄZOWI medaliści: Adrian Mikołajczyk uzyskał w skoku o tyczce 3,5m, a Krystian Każmierczak w skoku wzyż 1,88m, co dało im III miejsce na Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze. Gratulacje za udany występ młodych lekkoatletów, dla trenerów prowadzących, czyli Mirosława Andrysiaka i Roberta Kubiaka. Wyniki pozostałych zawodników MKLA: Patrycja Kita 16,25s /100mppl/; Karolina Siuda 2,40m/skok o tyczce/; Alan Brzeziński 1,70m/skok wzwyż/ i Mateusz Kaczmarek 2,46,09/1000m/, które to klasyfikowały ich na dalszych miejscach. 

więcej

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

25 września 2014 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci i młodzieży – Panią Joanną Olech. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę dla Dzieci oraz Filię Nr 4. Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych ze Szkół Podstawowych Nr 3 i 4 z Łęczycy wraz z nauczycielami. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej

24 września 2014 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Po wysłuchaniu 18 laureatów eliminacji szkolnych ze szkół podstawowych z Witoni, Topoli Królewskiej, Góry św Małgorzat, gimnazjów z Witoni, Topoli Królewskiej, Nowego Gaju oraz Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy jury w składzie Aneta Pucek, Bogusława Jankowska, Janusz Urbański wyłonił zwycięzców. 

Tekst i foto: MiPBP w Łęczycy

więcej

Otrzęsiny pierwszoklasistów w Gimnazjum w Łęczycy

W czwartek 25 września odbyły się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy tradycyjne otrzęsiny pierwszoklasistów. Pozytywnych emocji i dobrej zabawy jak zwykle nie brakowało. Tym razem motywem przewodnim otrzęsin były popularne bajki i domowe przedszkole. Pierwszoklasiści zostali poddani wielu ciężkim próbom, podczas których musieli przejść test sprawnościowy, zaśpiewać piosenkę z jednej z wylosowanych bajek, zaprezentować do niej skecz oraz zjeść przepyszną strawę. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy


więcej

XLV Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XLV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 30 września 2014 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

Wszawica. Gryzący problem

Wszy – małe, nieznośne stworzenia, które często są powodem do wstydu i kpin. Mogą pojawić się w szkołach i innych placówkach, wszędzie tam, gdzie blisko siebie przebywa wiele osób. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, w której przedstawiamy podstawowe zasady dot. profilaktyki i leczenia wszawicy.Ulotka (pobierz tutaj)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy

Wojciech Frankowski

więcej

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy

W dniu 24.09.2014r. w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbyła się impreza podczas której, wszystkie dzieciaki od Malucha aż po Starszaka, świętowały Dzień Przedszkolaka. Dzieci brały aktywny udział w podróży "Bajkowo-piosenkowo-zabawowej", przygotowanej przez nauczycieli przedszkola, które w barwnych, wesołych strojach jako znane,bajkowe postacie wystąpiły dla dzieci w "Teatrze bez Nazwy". Były tańce, piosenki, konkursy, dużo śmiechu, radości i na koniec okrzyk taki: "WIWAT WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI". 

Tekst i foto: Przedszkole nr 4

więcej

Komercyjne M2

Jeżeli posiadasz nieruchomość, którą chcesz wynająć pod prowadzenie biznesu, zamieścić tę ofertę na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce STREFA DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH.

Miejsce to z założenia ma być Platformą Wymiany dla popytu i podaży na komercyjne m2. Zgłaszane i przedstawiane do wiadomości publicznej oferty mają na celu ułatwienie: z jednej strony przedsiębiorcom/inwestorom lokalnym jak i spoza Łęczycy znalezienie optymalnej nieruchomości do prowadzenia biznesu na terenie miasta, a z drugiej strony ma ułatwić prawnym właścicielom lokali wynajem powierzchni zainteresowanym nabywcom.

Akcja jest odpowiedzią na zgłaszane od osób fizycznych oraz firm zewnętrznych, uwagi dotyczące braku dostępu do skomasowanej informacji w zakresie możliwości najmu lokalu pod działalność gospodarczą.
więcej

Komisja Planu i Budżetu

Zawiadamiam, że w dniu 29 wrzesień 2014r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 23 września 2014 r. o godz. 17.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 4 rząd D, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.09.2014r do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 29.09.2014r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Eliminacje międzypowiatowe 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

W dniu 22 września 2014 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyły się eliminacje międzypowiatowe 5 Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. W turnieju uczestniczyli finaliści eliminacji gminnych, reprezentacje chłopców w kategorii wiekowej 10-11 lat (roczniki 2003-2004): TEAM ORLIK Łęczyca, Szkoła Podstawowa w Sługach, FC Puma Świnice Warckie. 

więcej

Informacja Straży Miejskiej w Łęczycy

Informujemy, iż Straż Miejska w Łęczycy w dniach 22-26 września 2014r. będzie pracować w godzinach 7.00-15.00. Za utrudnienia związane ze zmianą przepraszamy.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 49