Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nauczą się pływać i jeździć na nartach

Grupa ponad 200 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy skorzysta z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z matematyki, przyrody i języka angielskiego. Bezpłatne lekcje mają pogłębić zainteresowania uczniów, a także pomagać im w nauce. Zajęcia zorganizowane będą od października w ramach projektu pod hasłem „Europejska jakość w szkole podstawowej”.

- na realizację projektu nasza placówka zdobyła 593 tysiące złotych w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki – mówi Bogumiła Wojtowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. – Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach. Jedne, to zajęcia wyrównawcze, a drugie rozwijające zainteresowania uczniów.

Oprócz zajęć w szkole dzieci mogą liczyć na lekcje w terenie, ale nie tylko.

więcej

Przedszkole nr4 w Łęczycy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pasowania na przedszkolaka, wycieczki do lasu w Gostkowie oraz dnia sprzątania ziemi w którym brało udział Przedszkole nr4 w Łęczycy.

więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiamy, że w dniu 1 października 2009 r. o godz. 16:15 odbędzie się posiedzenie wspólne Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społeczne oraz Komisji Sportu Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Piszą o nas -

„Już tylko wasz klub reprezentuje Polski Związek Piłki Nożnej na arenie międzynarodowej” – takie słowa usłyszeli od działaczy PZPN zawodnicy, trenerzy i prezesi Hurtapu Łęczyca, mistrza Polski w futsalu. Drużyny grające na zielonej murawie już odpadły z rywalizacji, natomiast dopiero teraz do walki w Lidze Mistrzów przystępuje Hurtap.

Łęczycanie od poniedziałku do czwartku grac będą w Czechach, kolejno z FK Nautara Kaunas, FK Nikars Ryga i na koniec z FK Era Pack Chrudim. Awans do turniejów elitarnych wywalczą dwa najlepsze zespoły z grupy.

- Jestem przekonany, że nasz zespół wywalczy awans – mówi Wiktor Napióra, menadżer Hurtapu.

więcej

Na patrol pojadą nowym autem

O kolejny nowy samochód wzbogacili się łęczyccy policjanci. Tym razem jest to oznakowany fiat ducato.

Uroczyste poświęcenie nowego auta odbyło się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Łęczycy. Samochód podarowała policjantom Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Będzie służył funkcjonariuszom z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. To już jedenasty samochód, jaki w ciągu ostatnich kilku miesięcy trafił do komendy policji w Łęczycy.

Przypominamy, że cztery nowe radiowozy udało się kupić dla łęczyckiej policji dzięki wsparciu samorządów z powiatu łęczyckiego, które zgodziły się partycypować w kosztach zakupu nowych aut, Radiowozy zastąpiły wysłużone, kilkunastoletnie polonezy.

Tekst z Dziennika Łódzkiego autorstwa Just. z dnia 24 września.

więcej

Remont na ul. Słowackiego

Wyremontowany zostanie kolejny odcinek ulicy Słowackiego na łęczyckim osiedlu Waliszew. Magistrat rozstrzygnął przetarg na wykonanie zadania.

- Wyremontowany zostanie ostatni odcinek – od ulicy Mickiewicza do Dworzaczka – przypomina Sławomir Głodek, kierownik referatu inwestycji i rozwoju w Urzędzie Miasta w Łęczycy. – Nowa droga będzie miała długość około 150 metrów.

Inwestycję wykona dla miasta firma Golmar z Bierzma. Spółka wygrała przetarg na kwotę 193 tys. zł brutto. Waliszew to osiedle w Łęczycy, na którym większość ulic nie posiada dróg asfaltowych . Przetarg na remont ostatniego nieutwardzonego odcinka ul. Słowackiego udało się rozstrzygnąć za drugim razem. Do pierwszego przetargu nie przystąpiła ani jedna firma.

Tekst z Dziennika Łódzkiego autorstwa Just. z dnia 24 września.

więcej

Rajd 'Szlakiem Walk nad Bzurą'

W dniach 12 -13 września 2009r. Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy uroczyście obchodził rocznicę Bitwy nad Bzurą, której dramatyczne wydarzenia sprzed 70 lat utkwiły w sercach i pamięci Łęczycan.

W sobotę 12 września, już po raz trzydziesty czwarty, łęczycki Oddział PTTK zorganizował pod patronatem honorowym Ministerstwa Obrony Narodowej oraz przy współudziale Urzędu Miasta w Łęczycy, Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Urzędu Miasta w Uniejowie, Urzędu Gminy w Parzęczewie i Urzędu Gminy w Wartkowicach Rajd „Szlakiem Walk nad Bzurą”.

więcej

'RADOSNA SZKOŁA'

Urząd Miasta Łęczycy informuje, że Gmina Miasto Łęczyca przystąpiła do Rządowego programu wspierania w latach 2009 – 2014 organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I –III szkół podstawowych „RADOSNA SZKOŁA".

W wyniku tego konkursu Szkoły Podstawowe w Łęczycy otrzymają 23941.00 zł.

Dzięki tym środkom najmłodsi uczniowie będą mieli stworzone odpowiednie warunki i będą mogli uczyć się w szkole także przez zabawę.

więcej

Drużynowy Turniej Tenisa Ziemnego

20 września 2009 roku na kortach tenisowych w Łęczycy odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Powiatu Łęczyckiego i Burmistrza Miasta Łęczycy.

Zwycięzcą turnieju została - drużyna pracowników Zakładu Karnego w Garbalinie
Drugie miejsce zajęli - pracownicy Starostwa Powiatowego w Łęczycy
Trzecie – drużyna Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

Do zobaczenia na kortach tenisowych w przyszłym roku.
Życzymy efektywnych treningów.

więcej

Uroczyste otwarcie firmy Schraner

W dniu jutrzejszym na terenie Łęczyckiej Podstrefy, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbędzie się uroczyste otwarcie działalności firmy Schraner Polska Sp. z o.o. Spółka specjalizuje się w produkcji odkuwek ze stali, metali szlachetnych i metali nieżelaznych, kształtowanych metodą kucia matrycowego wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym, motoryzacyjnym, lotniczym, medycznym, sportowym, a także do produkcji zegarków.
Jest to już trzecie przedsiębiorstwo, które zdecydowało się na inwestycję na terenie naszego miasta.

więcej

Hubertus

Informujemy, że trwają przygotowania do III Obchodów Dnia Świętego Huberta, które odbędą się w naszym mieście w dniu 24 października. Urząd Miejski w Łęczycy jest jednym z współorganizatorów tego przedsięwzięcia.

W programie:

więcej

Raport Newsweeka: „Najlepsze Gminy i Powiaty Dziesięciolecia”

Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa o kolejnym sukcesie naszego miasta. Otóż według sporządzonego przez Newsweek Polska raportu, który ukaże się 5 października, Łęczyca zdobyła zaszczytne drugie miejsce w rankingu na Najlepszą Gminę Miejską i Miejsko-Wiejską Dziesięciolecia w województwie łódzkim.

więcej

Zaproszenie na turniej piłki nożnej

Urząd Miejski w Łęczycy informuje o organizowaniu turnieju piłki nożnej dla zakładów pracy oraz dla firm funkcjonujących na terenie miasta.
Zawody zostaną rozegrane w PS nr 3 w Łęczycy – (boisko „Orlik”).
Warunkiem udziału w/w turnieju jest wpisowe w kwocie 100zł (płatne w dniu zgłoszenia u organizatorów).

Przypuszczalny termin rozegrania zawodów to (03.10.2009 lub 04.10.2009).

więcej

ŁĘCZYCA W BARWACH JESIENI.

Odbyła się kolejna 31 już impreza pn. ŁĘCZYCA W BARWACH JESIENI.
Uczestnicy imprezy wzięli udział w Jarmarku Sztuki Ludowej. Wysłuchali koncertów kapel ludowych z Daszyny, Leśmierza, Świnic Warckich, Kapeli Łęczyckiej wraz z zespołem śpiewaczym Klubu Złotej Jesieni i Kapeli WITASZEWIACY. Dla chętnych były konkursy Wartkie jadło, pojedynki na worki z sianem, wbijanie gwoździ na czas, obieranie ziemniaków na czas, rzut młotem kowalskim, rzut patelnią i inne. Imprezę zakończył konert kapeli góralskiej HORA ze Szczyrku. Otwarto wystawę malarstwa Cezarego Żyndżo i fotografii Alicji Kruk.

Źródło: Dom Kultury w Łęczycy

więcej

Festiwal Kina Europejskiego

25 – 27 września 2009 w Kinie Górnik odbędzie się Festiwal Kina Europejskiego. Impreza będzie wydarzeniem filmowo – muzycznym, zapraszamy wszystkich miłośników dobrego kina i muzyki filmowo – klubowej. W programie znajdują się produkcje bałkańskie, skandynawskie i polskie nagradzane na wielu prestiżowych festiwalach. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Kina Górnik: www.kinogornik.prv.pl

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 41