Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kolejny sukces młodego tenisisty z Łęczycy

MMKT – ŁĘCZYCA i nasz młody bohater Oliwer Miśkiewicz, 8–letni uczeń SP 3 wciąż zwyciężają. Kolejne zwycięstwo Oliwera na 7 - mym już turnieju ogólnopolskiego cyklu Tenis 10 „O Puchar Agnieszki Radwańskiej". Młody zawodnik w meczu finałowym pokonał Oliwię Sybicką z Rzeszowa. Po wygraniu ostatniej piłki Oliwer niczym zwycięzca French Open w Paryżu położył się na czerwonej mączce i okazał całemu światu swą wielką radość…Brawo Oli – Jesteś Wielki. Możemy chyba śmiało powiedzieć, że w chwili obecnej mamy jednego z najlepszych, a może najlepszego 8 latka w kraju. W turnieju udział wzięły jeszcze 2 dziewczynki z MMKT–Łęczyca: Oliwia Gibowska-7 lat oraz Nadia Jasińska-6 lat.
więcej

W Filii nr 4 łęczyckiej biblioteki wakacje dobiegły końca

W Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci. W zajęciach brały udział wszystkie chętne dzieci w wieku od 5 do11 lat.Wszyscy, którzy spędzali tutaj czas wolny nie nudzili się. Dzieci przez całe wakacje korzystały z gier komputerowych, planszowych, układały puzzle, bawiły się zabawkami w „Kąciku zabaw”. Odbywały się też zajęcia plastyczne oraz konkursy z nagrodami. Aby obejrzeć co działo się podczas zajęć zapraszamy do galerii zdjęć. 

więcej

Narodowe czytanie w łęczyckiej bibliotece


Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zapraszają 05 września 2016r. (poniedziałek) o godzinie 12.00 do Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Kaliskiej 13 na NARODOWE CZYTANIE – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
więcej

Boisko do gry w boule w Parku Miejskim w Łęczycy już działa!

W związku z zakończeniem prac związanych z utworzeniem boiska do gry w boule w Parku Miejskim w Łęczycy w ramach II etapu zadania pn. „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego w Łęczycy”, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (wartość zadania wynosi 899.969,61 złotych, pozyskane dofinansowanie to 806.218,78 złotych), Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” w Łęczycy zaprasza wszystkich zainteresowanych grą w boule.

W celu wypożyczenia kul do gry prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 24-721-03-47 lub osobisty (wraz z dowodem tożsamości) w pokoju numer 51 w Urzędzie Miejskim w Łęczycy w godzinach 7.00 – 15.00 od poniedziałku do piątku.


więcej

Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r., poz. 1515 tekst jednolity) na wniosek Burmistrza Miasta Łęczyca zwołuję sesję nr XXXIV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 02 września (piątek) 2016 roku o godzinie 16.30, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Inauguracja Jesiennego Sezonu Lekkoatletycznego

Od podwójnego zwycięstwa w 15 Memoriale Artura Szymy i Artura Ociepy w Częstochowie rozpoczęli sezon jesienny lekkoatleci MKLA Łęczyca. Dawid Wawrzyniak zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 205 cm, a drugi w konkursie był Łukasz Karwacki 200 cm. Zawody te mają najwyższą klasę mistrzowską i są wpisane do kalendarza imprez, jako jedne z cyklu Grand Prix Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

więcej

Podziękowania od przyjaciół z Rillieux-la-Pape
Po środowym pożegnaniu gości z Rillieux – La –Pape goszczące rodziny otoczyła lekka pustka i znaczne wyciszenie. Czas pobytu naszych francuskich przyjaciół na pewno absorbował więcej niż przeciętnie domowe zajęcia. Zaangażowanie to docenili nasi francuscy partnerzy, wyrażając swoje zadowolenie, podczas pożegnania w Urzędzie Miasta. Po powrocie do kraju, podzielili się swoimi refleksjami. Podsumowując wizytę, Przewodniczący Komitetu Miast Bliźniaczych, a zarazem szef francuskiej grupy - Alain Foulon przesłał na ręce Burmistrza Łęczycy - Krzysztofa Lipińskiego podziękowanie za prawdziwie staropolską gościnność, jaką zafundowali mieszkańcy Królewskiego Miasta. Poniżej treść listu:

więcej

Głosujmy na Zamek Królewski w Łęczycy!
Na portalu kulturaonline.pl trwa głosowanie na Najciekawsze zamki w Polsce: http://kulturaonline.pl/najciekawsze,zamki,w,polsce,glosujemy,tytul,artykul,26101.html. Zachęcamy do głosowania na Zamek Królewski w Łęczycy. Dziś ostatni dzień, aby oddać głos!

Zamek Królewski w Łęczycy został wzniesiony w połowie XIV stulecia w czasach panowania Kazimierza Wielkiego, jako jedno z ogniw obrony przed rosnącą potęgą państwa krzyżackiego. Zamek w okresie swojej świetności był miejscem czasowego pobytu królów. Władcami, którzy najczęściej przebywali w łęczyckim zamku byli Władysław Jagiełło i Kazimierz Jagiellończyk.
więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

14 września 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokali mieszkalnych, lokali pod działalność gospodarczą oraz niezabudowanej nieruchomości gruntowej.
więcej

Nasi lekkoatleci trenowali w Olecku

Czterdziestoosobowa grupa zawodników MKLA powróciła ze zgrupowania w Olecku. Lekkoatleci trenowali w atrakcyjnym miejscu i bardzo dobrych warunkach. Do całodziennej dyspozycji mieli pełnowymiarowy stadion z pełnym wyposażeniem. Zajęcia odbywały się także w hali sportowej, na basenie i salce do tenisa stołowego. Dobra pogoda w ostatnich dniach wakacji sprzyjała wycieczkom kajakowym oraz kąpielom w jeziorze i plażowaniu. Głównym celem obozu było przygotowanie młodzików (14-15 lat) do sezonu jesiennego, w którym odbędą się najważniejsze imprezy dla tego rocznika. Już w niedzielę, 4 września, odbędą się w Aleksandrowie pierwsze zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski.
więcej

Konkurs "Koronka i Rzeźba" w Domu Kultury w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza twórców ludowych, amatorów i hobbystów do wzięcia udziału w konkursie „Koronka i Rzeźba” W kategorii koronkarstwo zainteresowani muszą dostarczyć serwetkę wykonaną dowolną metodą, natomiast w rzeźbie trzeba dostarczyć postać wykonaną w tematyce -między piekłem a niebem. Prace konkursowe należy dostarczyć do 5 września br. a rozstrzygniecie nastąpi 18 września podczas tegorocznej imprezy „Łęczyca w barwach jesieni”.Cały projekt współfinansowany jest ze środków Łódzkiego Domu Kultury w ramach „Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2016” Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin na stronie Domu Kultury w Łęczycy


więcej

"Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2016/2017

Rusza rządowy program pomocy uczniom - „Wyprawka szkolna” na rok szkolny 2016/2017. Dotyczy on pomocy finansowej na zakup podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra edukacji oraz materiałów edukacyjnych.

Pomoc w zakupie podręczników i materiałów edukacyjnych przysługuje uczniom niepełnosprawnym uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do szkół dla dzieci i młodzieży /bez względu na kryterium dochodowe/ posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71 b ust. 3 ustawy o systemie oświaty /tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm./.
więcej

Zakończenie wakacji w Bibliotece dla Dzieci

Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy zakończyła już cykl wakacyjnych spotkań dla najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w zabawach grupowych oraz grały w gry stolikowe. Uczestniczyły także w rozmaitych konkurencjach zręcznościowych oraz turnieju, podczas którego wykazywały się wiedzą dotyczącą m.in. świata zwierząt oraz baśni, bajek i legend. Dzieci po raz kolejny odwiedziła Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy- mł. asp. Agata Bierzyńska, która tym razem przeprowadziła pogadankę o niebezpieczeństwie zażywania narkotyków. Po zdobyciu szeregu cennych wiadomości uczestnicy zajęć wykonali prace do konkursu plastycznego dotyczącego uzależnień. Na zakończenie wakacyjnych spotkań w bibliotece w podziękowaniu za wspólną zabawę dzieci otrzymały upominki. 


więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.125.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 24 sierpnia 2016 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób (do pobrania tutaj).
więcej

Zapraszamy twórców do udziału w Kiermaszu Sztuki Ludowej i Amatorskiej

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza twórców do wzięcia udziału w Kiermaszu Sztuki Ludowej i Amatorskiej. Kiermasz odbędzie się 18 września 2016r. w godz. 10.00-15.00 w Alejach Jana Pawła II w ramach cyklicznych spotkań pod hasłem "Łęczyca w Barwach Jesieni". Uczestnictwo należy potwierdzić do 12 września br. telefonicznie lub faksem pod nr tel. 24 721 03 49, mailem: dkleczyca@spinet.pl bądź pisemnie na adres: Dom Kultury w Łęczycy, Al. Jana Pawła II 11, 99-100 Łęczyca.

Szczegóły znajdują się na stronie: dkleczyca.spinet.pl
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 59