Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Eliminacje międzypowiatowe Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2013 w piłce nożnej

W dniu 28.08.2013 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyły się eliminacje międzypowiatowe Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2013 w piłce nożnej. W zmaganiach o awans do rozgrywek półfinałowych, rywalizowały reprezentacje chłopców w kategorii wiekowej 14-16 lat - mistrzów wyłonionych w eliminacjach gminnych: DREAM TEAM I Łęczyca, GOKiS Łanięta, Gimnazjum Świnice Warckie. Otwarcia eliminacji ligi dokonała Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu - Pani Teresa Kawczyńska. 

więcej

Weekend w średniowiecznej Łęczycy

W dniach 24 – 25 sierpnia br. odbył się na Zamku w Łęczycy jubileuszowy – XV Międzynarodowy Turniej Rycerski. Dziedziniec zamkowy oraz podzamcze wypełnione były rycerzami i damami dworu oraz rzemieślnikami, którzy prezentowali średniowieczne wyroby. Tegoroczna impreza, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęła się przed miejskim ratuszem, punktualnie o godzinie 11.11 Paradą Rajców Miejskich. Następnie kolorowy orszak uczestników turnieju przemaszerował na dziedziniec zamkowy. Tam też dokonano uroczystego otwarcia jednej z najważniejszych imprez Województwa Łódzkiego. Wszystkich zebranych powitali: Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Dyrektor Muzeum w Łęczycy (główny organizator turnieju) – Andrzej Borucki oraz Senator RP – Ryszard Bonisławski. 

więcej

Zajęcia sierpniowe w Bibliotece dla Dzieci

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, wykonanych podczas zajęć wakacyjnych w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy. 

Foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Wizyta Francuzów w Łęczycy

W dniach 22 – 27 sierpnia 2013 roku gościliśmy w Łęczycy rodziny z zaprzyjaźnionego miasteczka Rillieux – la Pape. Wymiana mieszkańców miast bliźniaczych trwa już od 14 lat. W tym roku przyjechało do nas blisko 50 Francuzów. Podobnie jak w latach ubiegłych program pobytu był bardzo zróżnicowany. Nasi przyjaciele, wraz z polskimi rodzinami, zwiedzili Skansen Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (pokaz rzemiosła staropolskiego, przejażdżka wozem konnym oraz zabawy plenerowe i wiele innych atrakcji). Kolejnym punktem programu była wycieczka do Płocka (zwiedzanie Starego Miasta z Bazyliką Katedralną oraz spacer promenadą). W sobotę, wraz z naszymi gośćmi, przenieśliśmy się do czasów średniowiecza, wspólnie oglądając jubileuszowy – XV Międzynarodowy Turniej Rycerski. 

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 29 sierpnia 2013 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Prace remontowe na ulicy Szkolnej

W związku z przeprowadzanymi pracami remontowymi ul. Szkolnej w dniach od 23.08.2013r. do 26.08.2013r., prosimy o niestawianie pojazdów w obrębie ulicy od godzin wieczornych dnia 22.08.2013 r. aż do zakończenia prac.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 28 sierpnia 2013 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Informacja dla kierowców

Szanowni Państwo, W związku z organizacją XV Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Łęczycy w dniach 24-25 sierpnia 2013r. parkingi w obrębie Pl. Tadeusza Kościuszki oraz od strony północnej zamku będą nieczynne. Bardzo prosimy o nieparkowanie pojazdów w tym terminie. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
więcej

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż przy ul. Konopnickiej pomiędzy blokami 4a i 4b został utwardzony plac, na którym można parkować samochody. W związku z powyższym prosimy o nieparkowanie pojazdów na terenie placów zabaw, terenach zielonych i na pozostałych terenach do tego nieprzeznaczonych.
więcej

Kolory Polski 2013

18 sierpnia 2013 roku w tumskiej archikolegiacie odbyła się kolejna edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. W tym roku, przed wyjątkowo licznie zebraną publicznością, wystąpili: Adam Strug – akordeon, śpiew, Marcin Pospieszalski – kontrabas, Frank Parker – perkusja, Wojciech Lubertowicz – bębny obręczowe, Michał Żak – klarnet, flet, Szczepan Pospieszalski – trąbka. Muzycy brawurowo wykonali utwory z płyty Adama Struga Adieu (m.in.: Grzeszne tango, Za marychostem, Chodźmy chłopcze). Niedzielny koncert podzielony został na dwie części. Pierwsza odbyła się w zabytkowych wnętrzach romańskiej budowli, natomiast druga – przed tumską archikolegiatą. 

więcej

Informacja dla mieszkańców

Uprzejmie informujemy, iż 16 sierpnia 2013r. (piątek) Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny. Dzień ten zostanie odpracowany 24 sierpnia 2013r. (sobota).

Godziny pracy: Urząd Miejski 8.00-15.30. Straż Miejska 7.00-22.00.Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
więcej

Robert Urbanek szóstym dyskobolem świata

Na mistrzostwach królowej sportu jaką jest lekkoatletyka nie zabrakło akcentu łęczyckiego. Robert Urbanek – wychowanek łęczyckiego MKLA (obecnie sportowiec MKS Aleksandrów Łódzki), zajął szóste miejsce na mistrzostwach świata w Moskwie. Łęczycki dyskobol z wynikiem 64, 32 m potwierdził przynależność do światowej czołówki, a jego młody wiek daje nadzieję na jeszcze lepsze rezultaty w przyszłości.
więcej

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

W związku ze zbliżającym się terminem uiszczenia pierwszej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przypominamy, iż podstawą do wyliczenia tej opłaty jest złożona przez Państwa deklaracja. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi iloczyn ilości osób zamieszkujących wskazanych w deklaracji i stawki opłaty.

Stawka miesięczna opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

a) 8,00 zł za osobę za odpady zbierane selektywnie,

b) 10,00 zł za osobę za odpady zbierane nieselektywnie.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 30