Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zawody wędkarskie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łęczycy na Zawody Wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta Łęczyca, które odbędą się 30 sierpnia 2008r o godz.14.00 - Zalew Miejski w Łęczycy przy świetlicy. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Wędkarski, Urząd Miejski w Łęczycy oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy.

więcej

Ogłoszenie

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” zwraca się z prośbą o wykonanie usług na zakup oleju napędowego i etyliny 95 Pb.Oferty proszę składać do dnia 31 sierpnia 2008r w Jednostce Budżetowej „Zieleń Miejska” 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14.Zamawiający będzie realizował zamówienie we własnym zakresie, sukcesywnie według własnych potrzeb.

formularz

więcej

Komunikat

w sprawie możliwości zwolnienia z opłaty za świadczenia /czesne/ w prowadzonych przez Gminę Miasto Łęczyca przedszkolach publicznych. Na podstawie Uchwały nr VI/51/07 Rady Miasta Łęczyca z dnia 15 marca 2007 r. w sprawie ustalenia opłat za świadczenia w prowadzonych przez Gminę Miasto Łęczyca przedszkolach publicznych, Burmistrz Miasta Łęczyca może zwolnić z opłaty stałej /czesne/ rodziców dzieci, którzy korzystają z pomocy społecznej i spełniają kryterium dochodowe określone w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2008 r. Nr 115, poz. 728 z późn.zm.), tj. netto 351,00 zł na osobę w rodzinie.

więcej

Komunikat

W sprawie dofinansowania zakupu podręczników dla dzieci rozpoczynających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, naukę w klasach I-III szkoły podstawowej lub w klasach I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia – Wyprawka szkolna.

więcej

Komunikat

POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW w roku szkolnym 2008/2009 wynikająca z przepisów ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004r. Nr 256, poz.2572 z późn. zm.)

więcej

Podziękowania

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania osobom oraz instytucjom za pomoc w organizacji X Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbył się w dniach 23-24 sierpnia br. w Łęczycy.

Szczególnie gorąco dziękuję pracownikom Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” za zaangażowanie i wykonanie ciężkiej pracy związanej z przygotowaniem imprezy.

więcej

poprawiona nawierzchnia na ulicy

Informujemy mieszkańców Łęczycy, że od września br. ruszą prace remontowe ul. Bitwy nad Bzurą. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

więcej

X Międzynarodowy Turniej Rycerski

Od kilku lat sierpień jest miesiącem, w którym Łęczyca zamienia się w średniowieczną wioskę. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbywa się turniej rycerski, pokazy sokolnicze i artyleryjskie i konne. Po ulicach przechadzają się damy dworu, a na jarmarku średniowiecznym można nabyć uzbrojenie rycerskie, miód pitny, gliniane garnki. Dopełnieniem średniowiecznej oprawy są koncerty muzyki dawnej.

więcej

Rycerze już w drodze

W dniach 23 - 24.08.2008 odbędzie się X Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy Organizatorami imprezy jest Urząd Miasta w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy.
W programie turnieju znalazły się między innymi walki na stal o miecz firmy Kampmann Polska, o miecz firmy BORGA walka o zamek, pokazy artyleryjskie, pokazy sokolnicze. W czasie turnieju zostanie również wręczony tytuł przyjaciela Miasta Łęczyca. Program imprezy wzbogacą zabawy plebejskie, konkurs dla publiczności oraz Koncert Muzyki Dawnej.

więcej

Pokaz potraw w parku

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej i Fundacja Rozwoju Gmin "PRYM" serdecznie zapraszają na "Pokaz potraw regionalnych" 31 sierpnia 2008 r. godz. 14:30 Gostków (gm. Wartkowice) zabytkowy park

więcej

Dukat - punkty wymiany

Z okazji X Turnieju Miasto Łęczyca emituje dukat lokalny o nazwie "4 łęczyce" oraz "40 łęczyc" Będą one obowiązywały na terenie miasta od 23 sierpnia do 30 września 2008 r. Można za nie nabyć towary i usługi o wartości nominalnej w specjalnie oznakowanych placówkach. Poniżej podajemy listę punktów.

więcej

Ankieta

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego w miesiącach sierpień – październik br. przeprowadzi turystyczne badania ankietowe w Łodzi i województwie łódzkim. Badania posłużą do opracowania raportu określającego poziom ruchu turystycznego, a w przyszłych latach także jego tendencje zmian.

więcej

UWAGA KONKURS!!!

Urząd miejski w Łęczycy ogłasza konkurs na najładniejszy, najbardziej historyczny oraz pomysłowy strój historyczny - średniowieczny. Celem konkursu jest rozpowszechnianie kultury średniowiecza.
Regulamin konkursu

więcej

Konkurs dla dzieci 'Kutrzeba'

Urząd miejski w Łęczycy ogłasza konkurs "Kutrzeba" na prace plastyczne i nie tylko związane z Bitwą nad Bzurą. Celem konkursu jest zaktywizowanie młodzieży szkolnej w dniu 7 września 2008 roku. Chcielibyśmy, aby wspólny udział w tak ważnym wydarzeniu kształtował wśród młodego pokolenia pozytywne wzorce patriotyczne i obywatelskie.

więcej

XXXIII Rajd 'Szlakiem Walk nad Bzurą'

„Jeśli nawet bitwa nad Bzurą nie sięga rezultatów stoczonych później w Rosji wielkich bitew okrążających, to aż do tego okresu była największą tego typu bitwą…”Szef Sztabu Grupy „Południe” Erich van Maustein, vel Lewiński marszałek polny W „Bzura 1939” Tadeusz Jurga Wydawnictwo MON, Warszawa 1984 Organizatorem rajdu jest PTTK Oddział „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy przy współpracy z PTTK Oddział w Ozorkowie oraz pomocy finansowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 24