Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kampmann szuka pracowników

Poniżej zamieszczamy treść listu, jaki otrzymał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy od przedstawiciela niemieckiej firmy Kampmann, która będzie inwestowała w naszym mieście.

Firma przedstawia listę grup zawodowych, które już w najbliższej przyszłości znajdą zatrudnienie.

Szanowny Panie Lipiński,

Nawiązując do Pana pisma opisuje w imieniu Pana Kampmanna grupy zawodowe, które znajdą zatrudnienie w firmie KAMPMANN POLSKA Sp. z o.o. w Łęczycy.

 • Mistrz z kwalifikacjami obróbki metalu: znajomość języka niemieckiego oraz zdolności zarządzania kadrą.
 • Inżynier ze znajomością zarządzania jakością (ISO 9001)
 • Konstruktor: Inżynier z branży metalowej ze znajomością konstrukcji z blach cienkich
 • Księgowy/a z odpowiednimi kwalifikacjami
 • Inżynier / technik z zakresu technika grzewcza ze znajomością zarządzania serwisem dla klientów i odpowiednimi kwalifikacjami
 • Referent do spraw produkcji z odpowiednim wykształceniem, preferowany ze znajomością jez. niemieckiego
 • Techniczny referent do spraw dystrybucji, preferowany inżynier techniki zaopatrzenia lub podobne
 • Referent do spraw dystrybucji
 • Spawacze w gazie ochronnym (MAG): bardzo dobre zdolności spawawcze
 • Pracownicy fachowi w obróbce metalu
 • Operatorzy maszyn obróbki metalu
 • Ślusarz
 • Pozostałe (dozorca, portier, ogrodnik, pomocnik produkcyjny etc.)

Przesyłając pozdrowienia od Pana Kampmanna i własne pozostaję

Z poważaniem
Hubert Krause

więcej

Turniej rycerski zakończony

Przez dwa dni w naszym mieście, już po raz ósmy odbywał się Międzynarodowy Turniej Rycerski.

Przez dwa dni rycerze, damy dworu, paziowie, giermkowie i rzemieślnicy przenieśli nas w czasy średniowiecza.

Tysiące turystów mogło obserwować zawody łucznicze, walki zapaśników, a przede wszystkim walki na miecze stalowe i drewniane. Zmęczeni turyści mogli zatrzymać się przy rzemieślniczych straganach, posmakować wybornego chleba ze smalcem i skwarkami, popić piwa i odpocząć w cieni drzew.

Uwiecznieniem turniejowych zmagań była inscenizacja bitwy o łęczycki zamek, która rozegrała się w 1420 roku. Średniowieczni rycerze na pewno nie powstydziliby się za współczesnych wojów. Bitwa o zamek była bardzo dramatyczna i efektowna z pokazami pirotechnicznym włącznie.

Wszyscy się dobrze bawili, a w Łęczycy już rozpoczęły się przygotowania do kolejnego turnieju. Miejmy nadzieję, jeszcze bardziej efektownego. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z tegorocznego VIII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

więcej

Zagrają o Puchar Burmistrza

W sobotę i niedzielę rozgrywany będzie w Łęczycy siatkarski turniej juniorek o Puchar Burmistrza Miasta.

Turniej rozgrywany będzie w Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 4.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi w hali sportowej SP nr 4 o godzinie 10.00.

W turnieju weźmie udział 8 drużyn. Oprócz MMKS Łęczyca, zagrają: "Dziewiątka" Łódź, Start Łódź, UKS 179 Łódź, VIS Skierniewice, ŁLKS Łask, Dargfil Tomaszów Mazowiecki i UKS "Jedynka" Aleksandrów Łódzki.

- Zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki. Emocji na pewno nie zabraknie, a taki turniej będzie dobrym sprawdzianem formy przed rozpoczęciem sezonu ligowego - mówi Krzysztof Psiurski, trener łęczyckiej drużyny

więcej

Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

Uczniowie, nauczyciele i rodzice odliczają godziny do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Młodzież wróci do swoich placówek oświatowych wyremontowanych i odnowionych.

Najważniejsze prace wykonane zostały w łęczyckim Gimnazjum. Wymieniono instalacje centralnego ogrzewania, budynek podłączono do zmodernizowanej kotłowni przy ulicy Wojska Polskiego, wymieniono okna, a elewacja zewnętrzna została ocieplona i otynkowana. W tej chwili kończą się roboty związane z wymianą dachu. Koszt remontu dachu wyniósł 310.000 zł.

Pozostałe remonty w Gimnazjum wykonane zostały w ramach środków pozyskanych przez Burmistrza Miasta na termomodernizację budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

W SP nr 3 przeprowadzono remont sal dydaktycznych i szkolnej stołówki. W SP nr 4 powiększono świetlicę i przeprowadzono inne prace remontowe. Roboty te w obu placówkach wykonywali pracownicy techniczni zatrudnieni w tych szkołach.

Trwały też prace remontowe w łęczyckich przedszkolach. Najważniejsze z nich, to wymiana okien we wszystkich salach dydaktycznych w przedszkolu nr 2. W pozostałych placówkach wykonano drobne naprawy, odmalowano sale dydaktyczne, zaplecza żywieniowe.


W Przedszkolu nr 2 wymieniono wszystkie okna w salach dydaktycznych

więcej

112 - numer alarmowy

Już za dwa dni będziemy mogli zgłosić zdarzenie alarmowe pod wspólny numer straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. Numer ten to 112, a dyżurować pod nim będzie dyspozytor w komendzie straży pożarnej. To on zdecyduje, jakie podjąć działania i jakie uruchomić służby ratownicze na wypadek alarmu. Tak stanie się gdy zadzwonimy pod 112 z telefonu stacjonarnego. Gdybyśmy próbowali się na ten numer połączyć z telefonu komórkowego, zgłoszenie przyjmie komenda policji.

112 jest numerem znanym w całej Europie, a w naszym regionie ma służyć przede wszystkim obywatelom innych państw. Funkcjonujące do tej pory stare numery alarmowe pozostają bez zmian. 997 to policja, 998 straż pożarna, a 999 pogotowie ratunkowe.

więcej

Dzieci z Sosnowca zainteresowane Łęczycą

Bardzo sympatyczną przesyłkę otrzymaliśmy od uczniów jednej ze szkół podstawowych z Sosnowca. Dzieci i ich wychowawczynie przesłały nam pięknie wykonane albumy o swoim mieście i wspaniałe rysunki nawiązujące do legend o diable Borucie.

Uczniowie z Sosnowca zainteresowali się Łęczycą już kilka miesięcy temu, gdy na jednej z lekcji dowiadywały się o legendarnych postaciach. Legendy o Łęczycy i diable Borucie, tak spodobały się dzieciom z Sosnowca, że w maju gościły w Łęczycy i zwiedziły Zamek Królewski.

- Łęczyca jest wspaniałym miastem, uroczym miastem, z wieloma zabytkami, których mogą pozazdrościć inne miejscowości.. Zamek Królewski zrobił na dzieciach bardzo duże wrażenie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz nasi uczniowie będą mogły zwiedzić Łęczycę i spotkać się z diabłem Borutą - mówią Ewa Górniak i Agnieszka Łabuz, nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 45 z Sosnowca.

To właśnie obie Panie zapoznawały na lekcjach swoich wychowanków z historią Łęczycy i legendami o diable Borucie.

- Dzieci były tak zafascynowane miastem i legendami, że postanowiły pod naszym kierunkiem przygotować prace plastyczne - mówią Panie Ewa Górniak i Agnieszka Łabuz.

Autorami prac plastycznych o diabelskich legendach, które możemy podziwiać na naszej stronie internetowej są: Dobrusia Kamińska, Nikodem Skalski, Karolina Kicińska, Klaudia Furman, Wiktoria Kaleta, Julia Nowakowska, Sylwia Jakubowska, Wojtek Krzykowski, Martyna Sienicka, Basia Dratwińska, Ola Jagła i Wojtek Klimczak.

- To bardzo sympatyczne, że dzieci z innych miejscowości zainteresowały się naszym miastem i legendami związanymi z diabłem Borutą. Prace dzieci będzie teraz można zobaczyć na naszej stronie internetowej a we wrześniu w Domu Kultury i na "Barwach Jesieni" - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Powstaje monografia liceum

W przyszłym roku łęczyckie Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego obchodzić będzie 100 lecie powstania.

W związku z tym Dyrekcja szkoły wspólnie z Towarzystwem Naukowym Płockim oddział w Łęczycy postanowiły wydać monografię tej zasłużonej placówki dydaktycznej.

Osoby, które chciałyby służyć swoją pomocą przy powstawaniu tego wydawnictwa proszone są o kontakt w siedzibie TNP znajdującej się przy ulicy Poznańskiej 6 lub w Liceum Ogólnokształcącym.

Na ręce Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy, wpłynęło od Dyrekcji LO pismo, w którym poproszono Burmistrza w napisanie słowa wstępnego do tworzonej monografii.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Jestem jednym z rzeszy absolwentów łęczyckiego Liceum Ogólnokształcącego. Ze wzruszeniem przyjąłem tę propozycję i myślę, że napiszę słowo wstępne w imieniu wszystkich absolwentów - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Hurtap-Górnik - Legia II Warszawa 3:0, (1:0)

Przed meczem miała miejsce sympatyczna uroczystość. Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, wręczył Łukaszowi Laskowskiemu pamiątkowy, grawerowany dyplom w etui za zdobycie w meczu z RKS Radomsko, pierwszego, historycznego gola dla Hurtapu-Górnika Łęczyca w rozgrywkach III ligi. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, Burmistrz Łęczycy wręczył kilka dni wcześniej Łukaszowi Laskowskiemu i Krzysztofowi Sokalskiemu nagrody pieniężne po 500 zł, za zdobycie goli w meczu z RKS Radomsko. Nagrody dla obu zawodników Krzysztof Lipiński ufundował z prywatnych pieniędzy. A, potem rozpoczął się mecz.

"Legła, legła Warszawa", tak śpiewali w szatni uradowani piłkarze Hurtapu-Górnika po zwycięstwie nad Legią 3:0.

Mecz był emocjonującym widowiskiem i dostarczył niezapomnianych wrażeń licznie przybyłym na stadion kibicom. Ozdobą meczu był gpl Grzegorza Kaczkowskiego. Takie gole rzadko się zdarzają, a kibice rozpamiętują je latami. Warszawiacy wybili piłkę na 20 metr, a tu juz czekał na nią Kaczkowski. Fantastyczne uderzenie lewą nogą i piłka wpadła w samo "okienko" bramki Zaręby. Gol marzenie. W tym momencie łęczycanie prowadzili 3:0 i tylko kataklizm mógł im odebrać zwycięstwo.

W 40 minucie spotkania padła pierwsza bramka dla "królewskich".

Rozgrywający bardzo dobre spotkanie Ogrodowicz, dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Sokalski i po jego uderzeniu głową łęczycanie objęli prowadzenie.

Początek drugiej części meczu należał do piłkarzy z Łęczycy. Sokalski szybko rozegrał piłkę z Laskowskim, ten dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a tam znalazł się Ogrodowicz, który uderzył mocno i celnie. Było to w 48 minucie meczu. Gola Kaczkowskiego już opisaliśmy.

Rozbici legioniści już do końca spotkania nie potrafili przeprowadzić żadnej groźnej akcji. za to "królewscy" grali jak natchnieni i tylko dobrze spisujący się w bramce Zaręba uratował swoją drużynę od wyższej porażki.

- Mój zespół rozegrał bardzo dobre spotkanie. Wszyscy zasługują na słowa uznania. Gol Kaczkowskiego mogłyby pokazywać wszystkie telewizje świata - mówi Wiesław Bańkosz, trener łęczyckiej drużyny.

Kolejny mecz łęczycanie rozegrają w następny weekend w Pruszkowie ze Zniczem.

W meczu z Legią łęczycanie zagrali w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Słowiński, Adamczyk, Bartczak, Ogrodowicz (83 Miłaczewski), Napieraj, Laskowski (87 Rembowski), Kaczkowski (75 Rosiak), Czajkowski, 78 (R.Czekalski), Sokalski. Trener: Wiesław Bańkosz, asystent:Andrzej Antos.

Legia: Zaręba, Poledica, Rafalski, Skrzypczak, Gnoiński, Ogórek, Rawa (46 Borowik), Bańka (60 Jeż), Kazimierak, Lewandowski, (77 Stańczykowski), Kubas. Trener: Jerzy Kraska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE

Nazwa

M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.

ŁKS Łomża

3 7 2 1 0 4-1 2 0 0 3-0 0 1 0 1-1

MG MZKS Kozienice

3 7 2 1 0 4-1 1 0 0 2-0 1 1 0 2-1
3.

MKS Mława

3 6 2 0 1 2-1 1 0 0 1-0 1 0 1 1-1 1 3 1 0 0 1-0
4.

Hurtap-Górnik Łęczyca

3 6 2 0 1 5-1 2 0 0 5-0 0 0 1 0-1 1 0 0 0 1 0-1
5.

Ruch Wysokie Mazowieckie

3 5 1 2 0 7-3 1 0 0 4-0 0 2 0 3-3
6.

Mazowsze Grójec

3 5 1 2 0 3-2 1 1 0 3-2 0 1 0 0-0
7.

Pelikan Łowicz

3 5 1 2 0 2-1 0 1 0 0-0 1 1 0 2-1
8.

Legia II Warszawa

3 4 1 1 1 3-5 0 1 0 1-1 1 0 1 2-4
9.

Wigry Suwałki

3 3 1 0 2 4-6 1 0 1 4-2 0 0 1 0-4 1 3 1 0 0 3-0
10.

Ceramika Paradyż

3 3 0 3 0 3-3 0 2 0 2-2 0 1 0 1-1
11.

Jeziorak Iława

3 3 0 3 0 2-2 0 2 0 2-2 0 1 0 0-0
12.

RKS Radomsko

3 3 1 0 2 1-4 1 0 0 1-0 0 0 2 0-4
13.

Znicz Pruszków

3 3 1 0 2 5-6 1 0 0 5-1 0 0 2 0-5 1 0 0 0 1 0-3
14.

Stal Głowno

3 1 0 1 2 3-5 0 0 1 0-1 0 1 1 3-4
15.

Unia Skierniewice

3 1 0 1 2 1-3 0 1 1 1-2 0 0 1 0-1
16.

Dolcan Ząbki

3 1 0 1 2 3-8 0 1 1 2-3 0 0 1 1-5
więcej

Przymiarki do basenu

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, podejmuje działania związane z budową w naszym mieście krytej pływalni.

- Prowadzę rozmowy z osobami i firmami, które mogą pomóc naszemu miasto przy budowie basenu. Są to wstępne rozmowy - mówi Krzysztof Lipiński.

W czwartek, Burmistrz spotkał się w Konstantynowie z Andrzejem Biernatem, Dyrektorem tamtejszego basenu.

- Basen w Konstantynowie powstał już 10 lat temu. Jest funkcjonalny, ale w Łęczycy trzeba pomyśleć o znacznie nowocześniejszych rozwiązaniach. Myślę, że jeżeli w Radzie Miasta będzie dobra atmosfera dotycząca budowy basenu, to taka inwestycja może się szybko rozpocząć i szybko zakończyć - mówi Krzysztof Lipiński.

Mieszkańcy miasta też mają taką nadzieję. Mamy XXI wiek, więc myślmy o naszych dzieciach i młodzieży, bo to przede wszystkim im służyłaby ta inwestycja.

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy w towarzystwie Andrzeja Biernata zwiedzał basen w Konstantynowie

więcej

Polska - Województwo Łódzkie 8:10

Zarząd klubu Hurtap-Górnik Łęczyca, zorganizował wczoraj pokazowy mecz w futsalu. W meczu pięcioosobowej piłki nożnej zmierzyły się: reprezentacja Polski z reprezentacją województwa Łódzkiego.

To dramatyczne spotkanie miało miejsce na boisku firmy Hurtap i miało uświetnić awans do III ligi drużyny Hurtapu-Górnika Łęczyca.

Zmaganiom piłkarzy przyglądali się m.in. Edward Potok, Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Łodzi, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego, Michał Kaczmarek, Poseł RP i wielu, wielu innych znamienitych gości.

W reprezentacji Województwa Łódzkiego szalał zdobywca 4 goli Jacek Ziober, a w reprezentacji Polski świetny mecz rozgrywał Wiktor Napióra, Prezes Hurtapu.

Mecz był bardzo emocjonujący, na tablicy wyników przeważnie ukazywał się wynik remisowy, ale w końcówce więcej sił zachowali reprezentanci Województwa Łódzkiego zdobywając dwa gole.

Reprezentacja Poslki zagrała w składzie: Tomasz Porwęt, Jacek Han, Dariusz Karasinski, Sebastian Domaradzki, Dariusz Komanderski, Andrzej Antos, Wiktor Napióra, Mariusz Ilnicki, Waldemar Ślęzak, Dariusz Kwiatkowski. Trenerem zespołu był Tomasz Frencer.

Barw Województwa Łódzkiego bronili: Sławomir Kowalski, Arkadiusz Kozajda, Krzysztof Kowalski, Krzysztof Hopaluk, Grzegorz Bernardziak, Jacek Śludkowski, Sebastian Miarka, Radosław Ławniczak, Daniel Gorący, Jacek Ziober, Tomasz Pęcherzewski, Włodzimierz Frankowski, Jakub Łuczak, Tomasz Voss, Czesław Lichota. Trenerem zespołu był Andrzej Keller, a kierownikiem drużyny Tomasz Wesołowski.

Mecz sędziowały przesympatyczne Panie: Paulina Witecka i Katarzyna Szczepaniak. Zawodnicy obu drużyn czuli przed nimi tak duży respekt, że każdą uwagę przyjmowali w pozycji na "baczność". A, gdzie tam, żeby któremuś z zawodników wymsknęło się jakieś mocne, męskie słowo.

Zachowywali się jak trusie. Może więc panie Prezesie Potok, więcej dziewcząt powinno sędziować ligowe mecze. Poziomem nie odbiegają od mężczyzn.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z tego meczu

więcej

Koncert w tumskiej Archikolegiacie

Jutro, o godzinie 20.00 w Archikolegiacie w Tumie, rozpocznie się finałowy koncert VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Kolory Polski".

W murach romańskiej Archikolegiaty dla melomanów zagra Olo Walicki, który zaprezentuje muzykę kaszubską. Olo Walicki jest czołowym polskim kontrabasistą, a wspólnie z nim w koncercie zagrają i zaśpiewają: Marysia Namysłowska, Cezary Konrad, Mika Urbaniak i Piotr Pawlak.

więcej

Lider w Łęczycy

W sobotę, 27 sierpnia o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim w Łęczycy, piłkarze Hurtapu-Górnika podejmować będą w meczu o mistrzostwo III ligi drużynę Legii II Warszawa. Zapowiada się niezwykle emocjonujące widowisko, które będzie chciało obejrzeć komplet publiczności.

- To tylko rezerwy Legii, ale co firma, to firma. W warszawskim zespole gra kilku zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno mieścili się w składzie pierwszej drużyny - mówi Wiesław Bańkosz, trener "królewskich".

Po dwóch kolejkach ligowych, Legia z dorobkiem 4 punktów jest liderem.

Piłkarze z Warszawy, w pierwszym meczu pokonali w Ząbkach Dolcan 2:1, a w ostatniej kolejce zremisowali na własnym stadionie z ŁKS Łomża 1:1. W obu meczach bramki zdobywał Zjawiński, a jednego gola w meczu z Dolcanem dorzucił Skrzypczak.

Łęczycanie natomiast, na inaugurację pokonali RKS Radomsko 2:0. Bramki zdobyli Laskowski i Sokalski. Grając w mocno osłabionym składzie, przegrali w Mławie 0:1, tracąc gola z rzutu karnego.

- Zawsze gramy o zwycięstwo. Zagramy w najsilniejszym składzie. Z zawodników branych pod uwagę na mecz z Legią brakuje tylko Kasperkiewicza, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 18 - mówi trener Bańkosz.

Życzymy "królewskim" zwycięstwa, a do kibiców apelujemy o kulturalny doping.

więcej

Nowy plan miasta

Jak, Państwo zwróciliście uwagę, na naszej stronie internetowej pojawił się nowy plan Łęczycy.

Można na nim znaleźć wszystkie ulice, instytucje, szkoły, obiekty zabytkowe i szereg innych potrzebnych internautom informacji. Dzięki zainstalowanej wyszukiwarce, można błyskawicznie znaleźć dany obiekt i uzyskać o nim wszystkie niezbędne informacje.

Umieszczone zostały także interaktywne panoramy trzech ciekawym miejsc w mieście. Możecie, więc Państwo zobaczyć panoramę Starego Miasta, Zamku Królewskiego i Zalewów Miejskich.

Plan miasta zobaczyć klikając na miniaturkę planu, która znajduje się w prawym górnym rogu naszego portalu informacyjnego.

więcej

Porażka z Clearexem

Niestety, nie udało się piłkarzom Hurtapu awansować do finału Pucharu Polski w Beach Soccera. W meczu półfinałowym łęczycanie ulegli Clearexowi Chorzów 3:9.

Ponieważ nie rozgrywano meczu o III miejsce łęczycką drużynę sklasyfikowano na miejscu III - IV wspólnie z Americanosem Słupsk.

W meczu finałowym, piłkarze z Chorzowa pokonali 3:2 drużynę Unity Line Szczecin i tym samym zdobyli Puchar Polski.

więcej

Porażka w pierwszym meczu

W pierwszym meczu Pucharu Polski w Beach Soccera, który jest rozgrywany w Kołobrzegu, piłkarze łęczyckiego Hurtapu, przegrali 0:2 z Unity Szczecin.

Mecz był bardzo dramatyczny; łęczycanie po starcie bramki dążyli do wyrównania, ale w ostatnich sekundach stracili drugiego gola.

Jeszcze nic straconego. Dziś czeka naszą drużynę kolejny mecz. O godzinie 16.00 zagra z Hemako Sztutowo.

W sobotę, łęczycanie zagrają o 11.00 z Rapidem Lublin, a o 17.00 z Arpolem Toruń.

Mecze półfinałowe, do których awansują po dwie najlepsze drużyny z dwóch grup eliminacyjnych, rozegrane zostaną w niedzielę o godzinie 11.00 i 12.00.

Mecz finałowy rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 18.00.

Na plaży w Kołobrzegu zagra także reprezentacja Polski. Kadra trenera Jacka Ziobra, zmierzy się dwukrotnie z Holandią. Przypominamy, że w drużynie narodowej gra piłkarz Hurtapu Tomasz Milczarek. Mecze w sobotę i niedzielę rozpoczną się o godzinie 16.00.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 39