Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pamiętamy o 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Niniejszym informujemy, iż w związku z apelem Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie 70-rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostanie wyemitowany modulowany dźwięk z syreny w okresie 1 minuty z obiektu Urzędu Miejskiego w Łęczycy i z budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej - w dniu 1 sierpnia 2014 r. o godzinie 17.00.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 49


Zjawisko/Stopień zagrożenia:Burze z gradem/1


Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 07.30 dnia 31.07.2014 do godz. 20:00 dnia 31.07.2014

Przebieg: Występują i nadal prognozuje się występowanie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie około 35 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowiczwięcej

Utrudnienia w ruchu drogowym w trakcie Mixera Regionalnego

Szanowni Państwo! W związku z organizowanym w dniu 2 sierpnia br. Mixerem Regionalnym informujemy, że od dnia 1 sierpnia (piątek), godz. 7.00 do dnia 3 sierpnia (niedziela), do godz. 7.00 ulica 18-go Stycznia (przy parkingu Zamku) oraz ul. Ozorkowska (od ul. Belwederskiej) będą wyłączone z ruchu samochodowego, z wyłączeniem wystawców posiadających zatwierdzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego karty wjazdu. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
więcej

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 15 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 31.07.2014r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowiska w dniu 31.07.2014r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

XLIII Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XLIII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 31 lipca 2014 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Łęczycy

Uprzejmie informujemy, że w okresie od dnia 29.07.2014 (wtorek) do dnia 01.08.2014( piątek) Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w godzinach 7.30 -15.30. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 45


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/2


Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 13:00 dnia 27.07.2014 do godz. 20:00 dnia 30.07.2014

Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną od 29 stopni C do 32 stopni C. Temperatura minimalna od 18 stopni C do 20 stopni C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowiczwięcej

Dzieci i młodzież z Łęczycy wrócili z koloni z Załęcza Wielkiego

W czwartek wróciła z koloni w Załęczu Wielkim 45 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Łęczycy. W organizacji wyjazdu Miasto Łęczyca współpracowało z Hufcem ZHP w Łasku, który w ramach projektu „Zielone Płuca” – profilaktyka prozdrowotna dzieci i młodzieży z terenów o przekroczonych standardach jakości powietrza zorganizował wakacyjne warsztaty ekologiczne z elementami edukacji prozdrowotnej. Z rozmów z uczestnikami, opiekunami i rodzicami wiemy, że było „SUPER”. Piękna pogoda, doskonałe warunki i pyszne jedzenie, a wychowawcy organizowali tyle zajęć i atrakcji, że nie było ani chwili na nudę. I to tylko za 290.00 zł. Szkoda, że nie było więcej chętnych.
więcej

Wakacje w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MIPBP w Łęczycy już tradycyjnie przygotował akcję „Wakacje z Biblioteką”. W każdy wtorek i piątek chętne dzieci od 6 do 12 r.ż. uczestniczą w rozmaitych zajęciach. Dotychczas odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy, pogadanka na temat uzależnień oraz głośne czytanie. Uczestnicy zajęć brali także udział w konkursie zręcznościowym oraz plastycznym - z wykonanych przez dzieci prac powstała letnia wystawa, która aktualnie zdobi wnętrze biblioteki. Zajęciom towarzyszyła dobra zabawa i mnóstwo śmiechu. Przed nami jeszcze sierpniowe spotkania i wiele atrakcji!! Zajęcia finansowane są przez Gminę Miasto Łęczyca. 

więcej

Rusza remont ul. Belwederskiej

Od dnia 28.07.2014r do dnia 05.08.2014r. prowadzone będą roboty drogowe na ul. Belwederskiej, od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. Starostwo Powiatu Łęczyckiego jako zarządca ul. Belwederskiej, wyłoniło w drodze przetargu wykonawcę robót drogowych - zostało nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z.o.o z Kutna. W związku z prowadzonymi robotami wystąpią utrudnienia w ruchu, oraz obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania i postoju pojazdów na remontowanym odcinku drogi. W związku z tym od dnia 28.07.2014 r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Wiadomość o remoncie ul. Belwederskiej zapewne wszystkich cieszy - bo rzeczywiście dotychczasowy stan techniczny tej nawierzchni dawał się nam we znaki.
więcej

Święto Policji

24 lipca 2014 roku odbyły się w naszym mieście obchody 95-lecia Policji. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawionej w Kościele pw. Świętego Andrzeja Apostoła. Dalsza część obchodów odbyła się już na pl. T. Kościuszki, gdzie po uroczystym apelu wręczone zostały odznaczenia, awanse i mianowania policyjne. Nagrody w postaci pucharów odebrały również osoby, które zwyciężyły w konkursie strzeleckim. Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy. Na uroczystości 95-lecia Policji obecny był Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, który życzył wszystkim funkcjonariuszom dalszych sukcesów, bezpiecznej służby oraz zadowolenia w pracy i w życiu osobistym. Na zakończenie wszyscy zebrani obejrzeli pokazy pirotechniczne przygotowane przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Łodzi, a także pokaz sprzętu policyjnego. 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 42

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 03:00 dnia 24.07.2014 do godz. 04:00 dnia 25.07.2014

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.


więcej

Posiedzenie wszystkich Komisji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 28 lipca 2014 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie wspólne wszystkich Komisji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Gra terenowa z okazji 100-rocznicy wybuchu I wojny światowej

Muzeum w Łęczycy rozpoczęło realizacje projektu Tropami żołnierzy niepodległości – gra terenowa i akademia, na który pozyskało dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra 2014. Dotacja zostanie przeznaczona na organizację gry terenowej z okazji 100 rocznicy wybuchu I wojny światowej oraz bitwy łódzkiej, jednej z największych operacji militarnych, zrealizowanej w oparciu o wspomnienia żołnierzy oraz mieszkańców Łęczycy. Gra zostanie zrealizowana w październiku. Obecnie prowadzone są badania archiwalne i terenowe w poszukiwaniu grobów żołnierskich z okresu I wojny światowej na terenie powiatu łęczyckiego.   

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 45