Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

ŁĘCZYCA FILMOWA


30 lipca o godzinie 21 na dziedzińcu Starego Zakładu Karnego w Łęczycy odbyła się trzecia odsłona Łęczycy Filmowej. Zgromadzona za murami więzienia widownia tym razem obejrzała mrożący krew w żyłach horror produkcji hiszpańskiej REC.

więcej

HORROR W ZAKŁADZIE KARNYM


Serdecznie zapraszamy na kolejny seans filmowy w ramach kina letniego pn. „Łęczyca filmowa”. Dziś o godz. 21.00 na dziedzińcu byłego Zakładu Karnego odbędzie się projekcja horroru pt. REC.
Uczestnictwo w plenerowym pokazie filmów jest bezpłatne.

więcej

Zielone Liście

Miło nam poinformować, że łęczycki zespół Zielone Liście zajął III miejsce na 3 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej KROPKA, który odbył się w dniach 17-19 lipca w Głuchołazach. Łęczycanie pokonali ponad 20 zespołów i solistów z Polski i Czech.

więcej

Prace Archeologiczne

Na specjalne zaproszenie prof. Ryszarda Grygiela - archeologa, dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, znakomitego znawcy historii Polski stawili się na stanowisku wykopalisk w Tumie przedstawiciele łęczyckiego Starostwa, Urzędu Miasta, Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej, Towarzystwa Naukowego Płockiego oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej. Mieli oni możliwość bezpośredniego zapoznania się z efektami badań na „Szwedzkiej Górze”, które od maja bieżącego roku są prowadzone na tym terenie.

więcej

XLIV sesja Rady Miasta Łęczyca

Zapraszamy na XLIV sesję Rady Miasta Łęczyca. Sesja odbędzie się w dniu 23 lipca 2009r. o godz. 16:15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiamy, że w dniu 22 lipca 2009 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

VII Powiatowy Przegląd Gawędziarzy i Zespołów Ludowych.

Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witoni zapraszają w dniu 9 sierpnia 2009 roku na VII Powiatowy Przegląd Gawędziarzy i Zespołów Ludowych, który odbędzie się w Gledzianówku.

Regulamin przeglądu oraz karta zgłoszeń

więcej

Czytaj w komórce o HIV/AIDS!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS we współpracy z firmą NEYTOX stworzyło aplikację „Mobilny informator o HIV/AIDS”

Aplikacja zawiera podstawowe informacje na temat, m.in.: dróg zakażenia HIV, zachowań ryzykownych, zmniejszania ryzyka zakażenia i testowania w kierunku HIV (także adresy punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać test anonimowo i bezpłatnie). Aplikacja pozwala szybko i dyskretnie uzyskać rzetelną informację.

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia

Zawiadamiamy, że w dniu 20 lipca 2009 r. o godz. 16:15 odbędzie się posiedzenie wspólne Komisji Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Świńska grypa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje:

Chcesz ustrzec się grypy wywołanej nowym wirusem typu A H1N1? Stosuj się do poniższych zaleceń:

- unikaj bliskiego kontaktu z osobami wykazującymi objawy grypopodobne,
- pozostań w domu, jeśli u Ciebie występują objawy grypopodobne,
- podczas kaszlu i kichania zakrywaj usta i nos chusteczką - pomoże to zapobiec zakażeniu wirusem innych osób,
- często myj ręce wodą z mydłem, unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust.

Jeżeli byłeś w rejonie występowania grypy wywołanej wirusem typu A H1N1, poinformuj lekarza. Bezwzględnie stosuj się do wszystkich zaleceń miejscowej służby zdrowia.

więcej

Ulica Szpitalna

W dniu dzisiejszym została oddana do użytku wyremontowana ulica Szpitalna. W ramach prac modernizacyjnych wykonana została kanalizacja deszczowa oraz wymieniona nawierzchnia drogi i chodników.

Przypominamy, że Łęczyca pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 397 tys. zł. w ramach Programu Wieloletniego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.

więcej

V OPPT NOCNIK

W dniach 11-12 lipca odbył się V Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK, który w tym roku zawitał w murach legendarnego więzienia w Łęczycy. Jak co roku do części konkursowej zgłosiło się wielu wykonawców i zespołów z całej Polski, którzy prezentowali swoją twórczość profesjonalnemu Jury i nocnikowej publiczności. Muzyka turystyczna i poetycka rozbrzmiewała w Łęczycy przez dwa dni a gwiazdami tegorocznej edycji przeglądu byli: Czerwony Tulipan, Bez Jacka, Grzmiąca Półlitrówa, Jurek Bożyk, Do Góry Dnem, 4 Razy w Roku, Pod Dudą oraz Grupa TAK.

więcej

Relacja z wizyty delegacji francuskiej


2 lipca powitaliśmy w naszym mieście grupę Francuzów z zaprzyjaźnionego miasta Riliieux-la-Pape. Wizyta stała się niebywałą okazją do uczczenia jubileuszu 10-lecia współpracy między naszymi miastami i odnowienia umowy partnerskiej, ale również szansą na odświeżenie dawnych i zawarcie nowych międzynarodowych przyjaźni. Mieszkańcy Łęczycy przyjęli w gościnę 48 osób z Francji i towarzyszyli im przez cały tygodniowy pobyt w naszym mieście.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 25