Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zachowania podczas upałów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy przekazuje informacje dot. zaleceń WHO odnośnie zachowania podczas upałów oraz niekorzystnych skutków działania leków podczas upałów.

więcej

Media o Łęczycy

W każdą niedzielę o godzinie 11:11 mieszkańcy i turyści zgromadzeni na Łęczyckim Rynku mogą oglądać inscenizację Parady Rajców Miejskich, która rozpoczyna się odegraniem hejnału łęczyckiego z Ratusza Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Apelujemy do mieszkańców Łęczycy

Szanowni Państwo. W dniu 1 sierpnia 2008r. mija 64.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to stanowi niezwykle ważną kartę w historii Polski.

więcej

Prace trwają

W Łęczycy wciąż trwają prace remontowe w ramach inwestycji „Rewitalizacja Łęczyckiej Starówki – kontynuacja poprzez rewaloryzację Parku Miejskiego i modernizację ulic”.

więcej

Telewizja w Łęczycy

W niedzielę po raz kolejny mieszkańcy Łęczycy oraz przyjezdni mieli okazję poznać fragment historii oraz kultury naszego miasta, uczestnicząc w Paradzie Rajców Miejskich, a następnie udając się na zorganizowany spacer, prezentujący jego najważniejsze miejsca: Muzeum na Zamku Królewskim, budynek dawnego klasztoru Dominikanów i późniejszego więzienia, kościół oo. Bernardynów oraz Archikolegiatę w Tumie.

więcej

Ogłoszenie

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” informuje, że w dniu 30 lipca 2008r o godz.12.00 odbędzie się licytacja stanowiska handlowego nr 9 rząd D, ponieważ wpłynęła więcej niż jedna oferta zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2008 z dnia 16 kwietnia 2008r Dyrektora Jednostki Budżetowej “Zieleń Miejska” w sprawie zasad rezerwacji stanowisk sprzedaży na targowisku miejskim przy ul. Przedrynek w Łęczycy.

więcej

Zobacz i wysłuchaj ciekawych historii

Zapraszamy wszystkich w niedzielę na godzinę 11.11 pod Ratusz Miejski, gdzie co tydzień odbywa się „Parada Rajców Miejskich” poprzedzona hejnałem.

więcej

Pieniądze dla Muzeum

Mamy przyjemność poinformować, że Muzeum w Łęczycy otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w kwocie 25.000,00 zł w ramach programu operacyjnego „Dziedzictwo Kulturowe”, priorytet 2 „Rozwój instytucji muzealnych”.

więcej

Ogłoszenie

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” zwraca się z prośbą o wykonanie usług transportowo – sprzętowych (samochód ciężarowy do 3,5 tony, samochód ciężarowy 6 ton i 10 ton, samochód ciężarowy + przyczepa 12 ton, samochód wywrotka 10 ton i 12 ton, ciągnik rolniczy z przyczepą, ciągnik rolniczy z przyczepą niskopodwoziową, ładowarka „Fadroma”, ładowarka „Cyklop”, równiarka, walec drogowy)

formularz do pobrania

więcej

100 lat mieszkanki Łęczycy

24 lipca br. swój niecodzienny jubileusz urodzin obchodziła Pani Anna Wojtczak. Dokładnie 100 lat temu – 24 lipca 1908 roku urodziła się w Łęczycy, w której mieszka do dziś.

więcej

Ogłoszenie

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje,że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: 1. miejsce 9 rząd D Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28 lipca 2008r.

więcej

Kolory w Tumie

W sobotę, 19 lipca br. w Archikolegiacie pw. Najświętszej Marii Panny i Św. Aleksego w Tumie odbył się koncert związany z Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej "KOLORY POLSKI" pt.: "Barok Ukraiński. Między Wschodem A Zachodem".

więcej

11.11 dla turystów

Po raz kolejny godzinna 11.11 przyciągnęła rzeszę mieszkańców i turystów pod Ratusz, gdzie co niedziela odbywa się „Parada Rajców Miejskich” poprzedzona hejnałem.

więcej

Bezpłatne konsultacje specjalistyczne

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycy informuje, iż realizuje projekt pt.:
WSPARCIE SPOŁECZNE OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĘCZYCY

więcej

Koncert zespołu Mr. Pollack

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łęczycy na koncert zespołu Mr. Pollack, który odbędzie się 18 lipca 2008 r. godzina 19:00 na Zamku Królewskim w Łęczycy.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 35