Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Zawiadamiam, że w dniu 3 lipca 2015r. (piątek) o godz. 15.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.Porządek posiedzenia:


  1.  Powołanie zespołu kontrolnego do przeprowadzenia kontroli zleconej przez Radę Miejską w Łęczycy uchwałą Nr XI/58/15 z dnia 29 czerwca 2015 roku w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy przeprowadzenia kontroli doraźnej.


  2. Sprawy różne.


więcej

Posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji

W dniu 2 lipca 2015r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.Porządek posiedzenia:


  1. Informacja na temat przygotowań i organizacji wakacji letnich w zakresie działań sportowych: - zapoznanie z dostępnością obiektów sportowych, - organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży na terenie miasta, - organizacja obozów letnich.


  2. Sprawy różne.więcej

Spotkania z modą

XXI Spotkania z Modą za nami. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 15 kolekcji. Jury po niedługich obradach przyznało następujące nagrody:Nagrodę GRAND PRIX - Joannie Filipskiej, kolekcja "Cold Sea"..

I MIEJSCE - Alicja Kwasiuk, kolekcja "Tark".

II MIEJSCE - Michalina Szurgot, kolekcja "2nd".

III MIEJSCE - Katarzyna Pasek, kolekcja "Geo-Code"

Nagroda specjalna butiku FASHION ROOM - Bartosz Krawczyk, kolekcja "Detal jako aspekt amonujący w kolekcji ubiorów młodzieżowych".

więcej

Walne zebranie SKKW

Królewskie Miasto Łęczyca w dniu 27 czerwca 2015 roku, na zaproszenie Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego gościło członków Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Okazją do tego spotkania było IX Walne Zebranie Stowarzyszenia. W roku 2015 w skład tej szacownej organizacji wchodzi 31 miast o historycznych korzeniach m.in. : Bydgoszcz, Gorlice, Inowłódz, Koło, Kowal, Kruszwica, Niepołomice, Przemyśl, Radom, Sandomierz, Wiślica, Wyszogród, szkoły wyższe i średnie oraz liczne stowarzyszenia. Walny Zjazd odbył się w historycznych komnatach łęczyckiego zamku.

więcej

Sesja na żywo - transmisja testowa

Zapraszamy do śledzenia przebiegu obrad Xi Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy na żywo w internecie. Sesja rozpoczyna się o godzinie 17.00.
więcej

Szlakiem stolic Polski

W dniu 25.06.2015r. na łęczyckim Zamku odbyło się uroczyste zamknięcie projektu "Szlakiem stolic Polski" realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, dofinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele łęczyckiego Samorządu, instytucji oświatowych, kulturalnych, służb mundurowych, przedstawiciele Zarządu TPD i oczywiście rodzice dzieci.Dzieci i młodzież zupełnie samodzielnie i z wielką dumą opowiedzieli wszystkim zebranym o swojej 10-miesięcznej przygodzie z projektem "Szlakiem stolic Polski", a przygotowana przez nich prezentacja multimedialna dobitnie podkreślała ich wielkie zaangażowanie w planowanie i organizowanie poszczególnych działań projektowych.więcej

Skoła Podstawowa nr 3 i nr 4 - zakończenie roku

W dniu 25 czerwca w łęczyckich Szkołach Podstawowych nr 3 i 4 uczniowie VI klas uroczyście zakończyli tak ważny w swoim życiu etap kształcenia. Podczas wielkiej gali, podsumowano okres pobytu w przyjaźnie nastawionych do młodzieży placówkach edukacyjnych. Udział w uroczystościach wzięli Pan Wiceburmistrz Krzysztof Urbański i Przewodniczący Rady Miasta Pan Zenon Koperkiewicz. W otoczeniu swoich wychowawców, nauczycieli i rodziców wręczono absolwentom dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. Najlepsi uczniowie w nauce, z wzorową frekwencją, reprezentujący szkołę na zewnątrz otrzymali nagrody i wyróżnienia. Podczas imprez nie zabrakło atrakcyjnej oprawy artystycznej oczywiście z polonezem w roli głównej. Byli szóstoklasiści naładowani już wakacyjną atmosferą pożegnali się ze szkołę na imprezach tanecznych zorganizowanych przy pomocy dumnych ze swoich dzieci rodziców. Dołączając się do radosnych chwil, życzymy młodzieży udanych wakacji i kolejnych wielkich wyzwań już na gimnazjalnym szlaku.Szkoła Podstawowa nr 3Szkoła Podstawowa nr 4więcej

24 czerwca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla trzecich klas

Zgodnie z tradycją część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie młodzież z trzecich klas zatańczyła Poloneza. Zebranych gości, rodziców i przede wszystkim uczniów przywitała dyrektor Wanda Lepczak, Na Sali nie zabrakło również przedstawicieli władz lokalnych w osobie burmistrza Łęczycy, Pana Krzysztofa Lipińskiego oraz Przewodniczącego Rady Pana Zenona Koperkiewicza, którzy życzyli kończącym gimnazjum jak najlepszych wyników w dalszej nauce i dobrej zabawy na późniejszym balu.
Po przemówieniach odbyło się wręczenie nagród za najlepsze wyniki w nauce, zaangażowanie w życie społeczne szkoły, a także za godne reprezentowanie szkoły poza jej murami. W dalszej części odbyła się część artystyczna, a której zebrani goście mogli podziwiać występy wokalne, taneczne. Jedno należy przyznać – młodzież jest naprawdę zdolna ! Świetna koncepcja i rewelacyjne wykonanie!Gratulujemy i życzymy pasji w zdobywaniu dalszej wiedzy.
więcej

XI sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszamy na sesję nr XI Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 29 czerwca (poniedziałek) 2015 roku o godzinie. 17.00, która odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
Porządek obrad:
więcej

Posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

W dniu 29 czerwca 2015r. (poniedziałek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:
więcej

Księgarnia „Pegaz” fundatorem nagród

Właścicielki księgarni "Pegaz" zachwycone sukcesem Przedszkolaków z "Jedynki", które zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Wild Cat Challenge, postanowiły ufundować nagrody książkowe dla dzieci i przedszkola. 23 czerwca 2015r. Pani Zofia Onik w imieniu swoim i koleżanki z księgarni "Pegaz" odwiedziła Przedszkole nr 1, by wręczyć zdobywcom 1-go miejsca nagrody.

Wszyscy byli przyjemnie zaskoczeni tak miłym gestem, bowiem nie spodziewali się dodatkowych nagród i to od osób nie związanych z przedszkolem, ani organizatorem konkursu.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu na inicjatywy lokalne

23 czerwca 2015 o godz. 11 odbyło się posiedzenie komisji kwalifikacyjnej. W skład komisji weszli:

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Łęczyca - Pani Marta Arkuszewska - Przewodnicząca Komisji.

Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy - Pani Olga Kurowska - sekretarz Komisji.

Kustosz Muzeum w Łęczycy - Pani Anna Dłużewska

Nauczyciel ZSP nr 1 w Łęczycy - Pani Monika Borkowska

Radny Miasta Łęczyca, członek Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej - Pan Krzysztof Razik

Kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego - Pan Janusz JankowskiDo konkursu zgłoszono 20 wniosków:
więcej

Posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 26 czerwca 2015r. (piątek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.Porządek posiedzenia:
więcej

KONKURS "GLOBAL JUNIOR CHALLENGE”

Konkurs, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne projekty wykorzystujące nowoczesne technologie teleinformatyczne (ICT) w dziedzinie edukacji i szkolenia młodzieży oraz na rzecz solidarności i współpracy międzynarodowej osób młodych.Cele

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi i ich nauczycieli do korzystania z nowych technologii, wymiany doświadczeń i naśladowania udanych inicjatyw.Konkurs “Global Junior Challenge” nagradza projekty ze wszystkich dziedzin edukacji młodzieży, nie tylko te skierowane do szkół. Nie istnieją żadne ograniczenia geograficzne lub odnoszące się do skali projektu, konkurs przeznaczony jest dla wszystkich (od stron internetowych przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych do ogólnoświatowych projektów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie w szkoleniu on-line).
więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 63