Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Krok od certyfikatu

Jeszcze tylko drobny kroczek dzieli łęczycki Urząd Miejski od uzyskania certyfikatu PN - EN ISO 9001: 2001.

Przez dwa dni Joanna Tkaczyk i Zbigniew Pietrasiak, przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. z Warszawy, przeprowadzali audit, mający na celu zapoznanie się z wdrożonym w UM, Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z wymaganiami normy PN - EN ISO 9001: 2001. Swoją wiedzą na temat wdrażanego Systemu Zarządzania Jakością musieli wykazać się wszyscy pracownicy, włącznie z całym kierownictwem.

- Stwierdziliśmy bardzo duże zaangażowanie kierownictwa i wszystkich pracowników w sprawy związane z uzyskaniem certyfikatu ISO. Urzędnicy wykazali się ogromną wiedzą, a wszystkie dokumenty były przygotowane w sposób jak najbardziej przejrzysty. Cieszy fakt doskonałej komunikacji ze społeczeństwem, miasto się rozwija i jest świetnie promowane. Dlatego, my jako auditorzy, po przygotowaniu raportu i wydaniu pozytywnej opinii o Urzędzie Miejskim w Łęczycy, zwrócimy się do Komitetu Technicznego ds. Certyfikacji Systemów Zarządzania o przyznanie UM dwóch certyfikatów. Wraz z certyfikatem PCBC S.A., wydany zostanie także certyfikat Międzynarodowej Sieci Certyfikacyjnej IQNet - mówiła Joanna Tkaczyk.

- Będziemy nadal doskonalić naszą pracę, tak, aby nasi klienci, czyli mieszkańcy miasta byli obsługiwani kompetentnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sprawnie przez wykształconych i stale podnoszących kwalifikacje pracowników. Certyfikat jest bardzo ważny, ale głównym powodem dla którego o niego "walczyliśmy" było dobro mieszkańców Królewskiej Łęczycy - stwierdzał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

- Cieszę się bardzo, że już za dwa miesiące UM w Łęczycy uzyska tak znamienite certyfikaty. To zasługa kierownictwa Urzędu oraz wszystkich pracowników. Kosztowało nas to dużo wysiłku i pracy, ale myślę, że stworzony system zarządzania przyniesie korzyści mieszkańcom miasta - mówi Renata Brygier, Pełnomocnik Burmistrza ds. Systemu Zarządzania Jakością.

Już za dwa miesiące Urząd Miejski w Łęczycy uzyska certyfikat ISO

więcej

"Kolory Polski" w Tumie

Juz po raz VII w naszym województwie odbywać się będzie Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Festiwal cieszy się każdego roku wielkim zainteresowaniem melomanów, którzy uczestniczą w koncertach w kościołach i klasztorach.

W tym roku, trzy koncerty odbywać się będą w Archikolegiacie Romańskiej w Tumie.

22 lipca, o godzinie 18.00, wystąpi Trio Filipa Wojciechowskiego, 6 sierpnia, o godzinie 19.00, koncertować będzie Kwartet Olgi Szwajgier, a 13 sierpnia, również o 19.00, dla miłośników muzyki kameralnej i organowej zagra i zaśpiewa męski zespół wokalny "Kairos".

więcej

Burmistrz u noworodków

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy odwiedził kolejną grupę łęczyckich noworodków, wręczając im "becikowe".

Tym razem Burmistrz gościł u:


Nowakowskiej Aleksandry i Dariusza i ich synów Kubusia i Adasia


Grzelak Lidii i jej córeczki Julii


Pierzgalskiej Aleksandry i jej synów Patryka i Adasia


Agnieszki i Piotra Kubiesów i ich córek Julii i Klaudii

więcej

Przyśpieszenie hali

Chyba wreszcie zakończyły się perturbacje związane z budową łęczyckiej hali sportowej. Prace nabrały szybkiego tempa i wszystko wskazuje na to, że hala zostanie oddana do użytku we wrześniu tego roku.

Wewnątrz, w części socjalnej robione są wylewki, kończone są prace dachowe i tynkarskie. Inspektor nadzoru budowlanego ocenił, że styropian może pozostać, a stropy zostały osuszone. Wewnątrz wykonane zostały również prace związane z instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi i centralnego ogrzewania.

Tak, dziś wygląda hala sportowa wewnątrz i na zewnątrz

więcej

Prace na Kaliskiej

Bardzo szybko posuwają się roboty związane z modernizacją ulicy Kaliskiej. Przypomnijmy, że koszt przebudowy tej głównej ulicy miasta wyniesie około 15 milionów złotych.

Przed i za wiaduktem ułożone już zostały chodnik, wykonane nawierzchnie asfaltowe, ale będzie wylewana jeszcze jedna warstwa asfaltu. Trwają prace przy zejściach z wiaduktu.

Od kilku, dni na Kaliskiej wykonywane są przyłącza kanalizacyjne, a od Wojska Polskiego w kierunku centrum miasta, został wykonany dywanik asfaltowy.

Jeżeli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem, to możemy spodziewać się, że prace na Kaliskiej zostaną zakończone za około dwa miesiące.

Szybko przebiegają prace związane z modernizacją ulicy Kaliskiej

więcej

Szwajcarzy inwestują w Łęczycy

Informowaliśmy juz o dużym zainteresowaniu szwajcarskiej firmy Schraner AG naszym miastem. Firma kilka miesięcy temu otrzymała zezwolenie na prowadzenie inwestycji na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Łęczyca.

Dziś, w Urzędzie Miejskim podpisany został akt notarialny na sprzedaż gruntów szwajcarskiej firmie. Akt podpisali Stanisław Cias, Prezes Zarządu Schraner AG i Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Szwajcarska firma specjalizuje się w produkcji galanterii metalowej, a produkowane przez nią wyroby używane są w wielu gałęziach przemysłu.

- Jednym z najważniejszych czynników, które decydowały o wyborze Łęczycy na miejsce budowy zakładu była przychylność władz miejskich, a szczególnie burmistrza Lipińskiego, który starał się ze wszystkich sił przekonać nas zainwestowania w Królewskim Mieście. Widzę, że miasto pięknieje, stwarza możliwości inwestorom, więc zdecydowaliśmy się tu za kilka miesięcy rozpocząć produkcję - mówił Stanisław Cias.

W pierwszym okresie, firma zamierza zatrudnić 30 osób, głównie specjalistów z branży technicznej. Docelowo w zakładzie ma pracować 150 osób.

- To bardzo dobra informacja. Mamy w Łęczycy kolejnego inwestora. Jestem pewien, że na tym się nie skończy - mówi Krzysztof Lipiński.

- Jestem pewien, że nie tylko będziemy produkować, ale i w inny sposób pomagać Łęczycy. Mogę zapewnić, że w pierwszej kolejności będziemy zatrudniać mieszkańców miasta. Fachowców nie powinno zabraknąć - stwierdzał Stanisław Cias.

więcej

TAO odpadł

Łęczycki zespół muzyczny TAO uczestniczył w internetowym konkursie, który miał wyłonić finalistów odbywającego się w Gdyni Opener Festiwal.

Niestety, łęczycanom zabrakło głosów i do Gdyni nie pojadą.

Szkoda, bo zespół nie odbiegał poziomem artystycznym od swoich konkurentów. Łęczyccy muzycy mają teraz zamiar przygotować materiał na płytę, którą być może nagrają w jednym ze łódzkich studiów.

więcej

Podziękowania od Ministra Finansów

Na ręce Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy, wpłynęły podziękowania od Ministra Finansów dla pracowników, którzy angażowali się w prace dotyczące systemu informatycznego.

Prosimy o zapoznanie się z treścią pisma z Ministerstwa Finansów.

więcej

"NOCNIK 2006" na Zamku

Już po raz drugi, na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej "NOCNIK 2006".

Koncerty konkursowe rozpoczną się 8 lipca o godzinie 13.00. O godzinie 17.00 zagrają laureaci ubiegłorocznego konkursu Aleksander Dorociński "Olo" i zespół "Coffeina".

Około godziny 18.00 poznamy laureatów tegorocznego konkursu, którzy otrzymają nagrody Prezesa Radia Łódź, Starosty Powiatowego, Dyrektora Domu Kultury i nagrodę publiczności ufundowaną przez Klub Turystyki Górskiej "Harnaś". Nagrodę dla publiczności ufundowana została natomiast przez KEJA PUB z Łodzi.

Po wręczeniu nagród, na scenie zaprezentują się laureaci, a po nich wystąpi duet Andrzej Koczewski i Marek Górski.

W koncercie nocnym, którego rozpoczęcie przewidywane jest o godzinie 21.00 będzie można posłuchać zespołów "Grzmiąca Półlitrówa" i "Czerwony Tulipan" oraz Marcina Pydę.

Informacje o przeglądzie

więcej

HURTAP trzeci w Polsce

Piłkarze łęczyckiego Hurtapu zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowe medale na Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa zostały rozegrane na plaży w Ustce.

Nasi piłkarze bez problemu wygrali swoją grupę eliminacyjną, pokonując Zaskok Ustkę 8:2 (bramki: Milczarek 2, Rosiak 2, R.Czekalsk, Ziober, Laskowski, Hoderko) i Zdrowie Garwolin 5:4 (Ziober 3, R.Czekalski 2).

W ćwierćfinale na naszą drużynę czekał zespół Copacabana Gdańsk. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem Hurtapu 7:5. Bramki strzelili: Bartczak 3, R.Czekalski 2, Rosiak i Ziober.

W półfinale łęczycanie spotkali się z odwiecznym rywalem, UNITY LINE Szczecin. Jeszcze na 7 minut przed końcem, nasz zespół prowadził 4:3 i miał kilka doskonałych sytuacji bramkowych. Końcówka meczu należała jednak do szczecinian, którzy ostatecznie wygrali 6:4. Bramki w tym meczu dla Hurtapu strzelili: Bartczak 2, Rosiak i Ziober.

I, znów tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku, nasza drużyna zagrała o III miejsce. Ich rywalami był zespół Americanos Słupsk. Po dobrej grze, mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:4. Bramki zdobyli: Rosiak 2, R.Czekalski 2, Bartczak. Na szyjach zawisły więc brązowe medale, a drużyna odebrała również puchar.

W meczu finałowym zagrały zespoły UNITY LINE Szczecin i Clearex Chorzów. Podobnie, jak w ubiegłym roku mecz wygrali piłkarze ze Szczecina i po raz czwarty z rzędu zdobyli tytuł Mistrzów Polski.

więcej

Pieniądze dla noworodków

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, wręczył pieniądze kolejnym łęczyckim noworodkom. "Becikowe" otrzymali widoczni na zdjęciach:


Renata Pietruszka, syn Mikołaj i babcia Kazimiera Trybuła


Dominika Kornat i syn Aleksander


Anna Lizak i syn Krystian


Aneta Graczyk, córka Julia


Aneta Trojak, syn Adam


Beata Milczarek i syn Igor

więcej

Zatrąbiła i pojechała...

Dziś, popularna "ciuchcia", czyli kolejka wąskotorowa znów zawitała do Łęczycy. Wąskotorówka, na razie odbywa kursy turystyczne, ale byc może, że w niedalekiej przyszłości, zostanie uruchomiona regularna linia obsługująca trasę Krośniewice - Łęczyca - Ozorków.

Wcześniej, krośniewiccy kolejarze uzupełnili brakujące na trasie szyny.

- "Ciuchcia", jestem pewien stanie się atrakcją turystyczną, a przystanek w Łęczycy, pasażerowie wykorzystają na zwiedzenie miasta i jego zabytków - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Wąskotorówka zacznie regularnie kursować od 9 lipca. Z Krośniewic będzie wyjeżdżała o godzinie 9.30, a do Łęczycy o 10.50.

- Łęczycanie, na pewno z nostalgią i sentymentem przypomną sobie czasy, gdy małymi wagonikami dojeżdżali do szkół i zakładów pracy, gdy "ciuchcia" budziła ich rano - mówili członkowie Towarzystwa Miłośników Kolejek Wąskotorowych.

O 11.30, "ciuchcia" zatrąbiła i pojechała w stronę Ozorkowa, uwożąc ze sobą zaproszonych gości. Od 9 lipca będzie przewozić wszystkich chętnych.

"Ciuchcia" wróciła do Łęczycy, a od 9 lipca każdy będzie mógł nią pojechać do Ozorkowa

więcej

Radosnych wakacji

NAUCZYCIELOM, UCZNIOM I WSZYSTKIM
PRACOWNIKOM OŚWIATY
WSPANIAŁYCH, WYMARZONYCH, POGODNYCH WAKACJI

ŻYCZY

KRZYSZTOF LIPIŃSKI
BURMISTRZ MIASTA ŁĘCZYCA

więcej

Łęczyccy uczniowie uhonorowani

W łęczyckich szkołach odbyły się uroczyste pożegnania uczniów ostatnich klas.

Mury Gimnazjum opuściło w tym roku 194 absolwentów. Jak informuje Wanda Lepczak, Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II, większość absolwentów będzie kontynuować naukę w łęczyckich szkołach ponadgimnazjalnych.

Wyróżniający się uczniowie otrzymywali nagrody książkowe, a jedna z uczennic, Magdalena Dośpiał, została szczególnie uhonorowana przez Krzysztofa Lipińskiego Burmistrza Łęczycy. Gimnazjalistka za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia 5,46) i nieopuszczenie przez trzy lata nauki, ani jednego dnia, otrzymała rower górski.

Rowery górskie od Burmistrza Łęczycy otrzymali też uczniowie kończący naukę w Szkołach Podstawowych nr 3 Nagrody otrzymali: w SP nr 4 - Michał Górecki, najlepszy uczeń (średnia 6.00) i Magdalena Dębska, za nieopuszczenie ani jednego dnia nauki szkolnej.

W SP nr 3 wyróżniona została Daria Czerwińska, która również mogła poszczycić się 100 procentową frekwencją na lekcjach.

Uczniom, i ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.

więcej

Zdrowe powitanie lata

Łęczycki Komitet Obrony Bezrobotnych był organizatorem imprezy "Zdrowe powitanie lata". Impreza odbyła się na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

- Nie było w naszym mieście Dnia Dziecka, więc postanowiliśmy zorganizować sami zabawę dla najmłodszych mieszkańców miasta. Dzięki burmistrzowi Krzysztofowi Lipińskiemu i innym sponsorom, dzieci miały zapewnioną dobrą zabawę i poczęstunek - mówi Jolanta Żebrowska, Przewodnicząca KOB w Łęczycy.

Podczas imprezy, Krzysztof Lipiński został uhonorowany przez Ewę Sowińską, Rzecznika Praw Dziecka, wyróżnieniem "O lepszą przyszłość dziecka". Wyróżnienie wręczył Paweł Jaros, były Rzecznik Praw Dziecka w Polsce, a obecnie pełnomocnik Ewy Sowińskiej.

- "O lepszą przyszłość Dziecka" jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem. Do tej pory Rzecznik Praw Dziecka przyznał to wyróżnienie tylko 20 instytucjom działającym w Polsce. Cieszę się, że mogę dziś uhonorować Burmistrza Łęczycy, Krzysztofa Lipińskiego. Czynię to z ogromną satysfakcją i gratuluję, jako pierwszej osobie, która zwróciła uwagę na problemy demograficzne w Polsce, wypłacała "becikowe", walczyła i walczy o bezpłatne przedszkola, ma ogromne zasługi dla rozwoju łęczyckiej oświaty - mówił Paweł Jaros.

- Jestem ogromnie wzruszony i zaszczycony otrzymaniem takiego wyróżnienia. To wyróżnienie traktuję jako wyróżnienie nie tyle dla mnie, co dla Królewskiego Miasta Łęczyca. Będę nadal robił wszystko, aby w naszym mieście stwarzać dzieciom, jak najlepsze warunki do nauki i wypoczynku - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

A, potem zaczął się młodzieżowy piknik, pełen śmiechu i wesołej zabawy.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z imprezy przygotowanej przez Łęczycki Komitet Obrony Bezrobotnych

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 52