Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nagrodzeni uczniowie

Na zakończenie roku szkolnego 2004/2005, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy ufundował nagrody dla trojga uczniów.

Mateusz Niewiadomski, uczeń klasy VIa SP nr 4 otrzymał rower górski za nieopuszczenie w roku szkolnym ani jednej godziny lekcyjnej. Mateusz nieopuścił ani jednej godziny lekcyjnej, co jest ewenementem, nie tylko w tym roku szkolnym ale przez sześć lat uczęszczania do szkoły postawowej.

Taką samą nagrodę otrzymał Łukasz Murawski, uczeń klasy IIIb Gimnazjum. Gimnazjalista została także nagrodzony za 100 procentową frekwencję na lekcjach.

- Bardzo rzadko zdarza się, aby uczniowie nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. Trzeba dodać, że Łukasz Murawski nie opuścił żadnej lekcji w Gimnazjum, ale wcześniej i w szkole podstawowej - mówi Krzysztof Lipiński.

Burmistrz uhonorował również Paullinę Smardz, uczennicę klasy IIId Gimnazjum. Paulina Smardz została nagrodzona za bardzo dobre wyniki w nauce, w sporcie i za zaangażowanie się w życie szkoły. Gimnazjalistka wyjedzie na dwutygodniowy obóz młodzieżowy do Grecji.

więcej

Kazimierowski Mistrzem, Wolski szósty

Na zakończonych w Białej Podlaskiej mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, Jacek Kazimierowski zdobył złoty medal w trójskoku. Reprezentant MKLA Łęczyca uzyskał rezultat 16,52m.

Drugi reprezentant MKLA, Robert Wolski zajął w skoku wzwyż szóste miejsce. Wolski po zaliczeniu 214cm, trzy razy strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 222cm. Tytuł mistrzowski wywalczył Michał Bieniek 234cm, wyprzedzając Grzegorza Sposoba 230cm i Aleksandra Waleriańczyka 228cm.

więcej

Hurtap trzeci w Polsce

W Ustce zakończyły się Mistrzostwa Polski w Beach Soccerze. Piłkarze łęczyckiego Hurtapu zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowe medale.

W meczach eliminacyjnych łęczycanie pokonali Lech Team Poznań 8:1 i Wichra Dobra 8:3. W ćwierćfinale wyeliminowali IW Tour Ustka.

W meczu decydującym o awansie do finału zmierzyli się ze swoimi odwiecznymi rywalami z Chorzowa. Niestety, i tym razem Clearex okazał się lepszy wygrywając po zaciętym meczu 6:5.

W meczu o brązowe medale hurtapowcy nie dali szans toruńskiemu Arpolowi wygrywając 10:3.

Tytuł mistrzowski zdobyli piłkarze UNITY LINE Szczecin pokonując w meczu finałowym Clearex Chorzów5:2.

więcej

Koncert Aidy

ZAPRASZAMY

Na nastrojową podróż do świata muzyki przeplataniem zamyśleniem i spontaniczną radością w wykonaniu niezwykłej artystki i wizjonerki Aidy.

AIDA jest piękną i niezwykłą kobietą- jej zdolnościami można by obdarować kilkanaście osób. Pisze teksty piosenek, komponuje do nich muzykę i sama je śpiewa. Potrafi wniknąć w ludzki los, przewidzieć przyszłość pojedynczego człowieka i całej społeczności. Jest doradcą życiowym, który pomaga człowiekowi wyjść cało z życiowych zakrętów, napełniona nadzieją na lepsze jutro.

Koncert odbędzie się w dniu 26 czerwca 2005r. o godz. 17,00 w Domu Kultury w Łęczycy Aleje Jana Pawła II (dawne Aleje 1-go Maja).

Bilety do nabycia w Domu Kultury ( tel. 721 03 49) i w Pracowni Plastycznej "ANDRE" (tel. 721 27 15).

więcej

"O złoty guzik Boruty"

Na Zamku Królewskim zakończyły się XI Spotkania z modą.

Wzięło w nich udział 20 projektantów, a modelami i modelkami byli uczniowie i uczennice łęczyckich szkół.

Grand Prix zdobyła kolekcja Dominiki Łukawskiej. Pierwsze miejsce zajął duet Berenika Czarnota i Faustyna Król. II miejsce zdobył również duet projektantów Emilia Świder i Katarzyna Piotrowska. III miejsce przyznano Dorocie Wiśniewskiej a nagrodą specjalną jury uhonorowało kolekcję przygotowaną przez Anetę Skibińską.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

więcej

Pożegnanie francuskich gości

Wszystko, co dobre, niestety szybko się kończy. W Urzędzie Miejskim pożegnano gości z zaprzyjaźnionego z Łęczycą francuskiego miasta Riilieux-la-Pape.

Francuzi przebywali w Łęczycy od czwartku. program wizyty przewidywał rozegranie przez grupy młodzieżowe turnieju piłkarskiego i oficjalnego meczu. Poza tym goście z Francji wzięli udział w Turnieju Rycerskim, pikniku, zwiedzali Łęczycę i okolice, a w poniedziałek udali się na wycieczkę do Warszawy, Żelazowej Woli, Arkadii i Nieborowa.

- Szkoda, że tak krótko przebywaliśmy w Łęczycy. Pragnę gorąco podziękować władzom miasta i rodzinom, które nas gościły. Rok szybko minie i znów spotkamy się. Tym razem we Francji - stwierdzał Gerard Bayon, Zastępca Mera Riilieux-la-Pape.

- Mam nadzieję, że nas francuscy przyjaciele dobrze bawili się w Łęczycy.

Wizyta zaowocuje nowymi przyjaźniami. Dziękuję wszystkim rodzinom. które gościły francuskich przyjaciół. I, do zobaczenia we Francji - mówił Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Zwycięstwo młodych łęczycan

W Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim wystartowały cztery zespoły. Dwie drużyny reprezentowały Łęczycę i dwie francuskie miasto Riilieux-la-Pape. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" a w drużynach grali chłopcy z roczników 1991 - 1994.

Turniej zakończył się zwycięstwem zespołu grającego pod nazwą Łęczyca II.

Kolejne miejsca zajęły obie drużyny francuskie, a na czwartej pozycji uplasowała się drużyna Łęczyca I.

W niedzielę odbył się mecz między zespołami z Łęczycy i Riilieux-la-Pape. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem łęczycan 6:2.

więcej

Pożegnalny remis

W ostatnim meczu w IV lidze, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika zremisowali 1:1 z WOY Opoczno.

Bramkę dla łęczycan zdobył Grzegorz Kaczkowski w 43 minucie, a wyrównał Koćmin w 48 minucie.

Mecz był wyrównany, toczył się w atmosferze przyjaźni, a po zakończeniu spotkania polały się szampany, rozległy się chóralne śpiewy, wręczono pamiątkowe puchary i medale. Tak sympatycy łęczyckiej drużyny uczcili awans do III ligi.

więcej

Ostatni mecz w IV lidz

W najbliższą niedzielę o godzinie 17.00, "królewscy" rozegrają ostatni mecz w IV lidze. Przeciwnikiem Hurtapu-Górnika będzie drużyna WOY Opoczno.

Łęczycanie wywalczyli już awans do III ligi, ale zapowiadają walkę o zwycięstwo. Zwycięstwo byłoby miłym akcentem na zakończenie sezonu i pożegnanie się z kibicami.

Działacze Hurtapu-Górnika zapowiadają świetną zabawę i przygotowują wiele atrakcji dla kibiców z tytułu wywalczenia awansu do III ligi.

więcej

Francuzi w Gimnazjum

Po zakończeniu oficjalnego powitania, goście z Riilieux-la-Pape odwiedzili łęczyckie Gimnazjum.

Gimnazjaliści zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło ognistego kankana, scenek kabaretowych i popisów młodych karateków.

- To był wspaniały program. Jesteśmy pod wrażeniem występów, zwłaszcza spodobał się nam kankan. Widzimy, że łęczycka młodzież jest bardzo utalentowana - stwierdzali goście z Francji.

więcej

Powitanie francuskich gości

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, przyjechała do Łęczycy ponad 40-osobowa grupa gości z zaprzyjaźnionego z Łęczycą francuskiego miasta Riilieux-la-Pape.

Dziś, w Urzędzie Miejskim odbyło się oficjalne powitanie. Francuskich gości witali: Hanna Pawłowska, Wiceburmistrz Łęczycy, Jerzy Olejniczak, Sekretarz Miasta i Janina Moruzgała, Skarbnik Miasta oraz Urszula Trzonkowska, Radna Miejska W powitaniu uczestniczyli także mieszkańcy Łęczycy, u których Francuzi zamieszkali.

Dziś, Francuzi zwiedzają Łęczycę, a popołudniu wyjadą na wycieczkę do Walewic i Lasów Witowskich, w których odbędzie się piknik.

W sobotę, o godzinie 10.00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej z udziałem drużyn z Riilieux-la-Pape i Łęczycy a po południu goście z Francji uczestniczyć będą w pokazach walk rycerskich.

więcej

Za przysłowiowy grosik

Wojewoda Łódzki wezwał Radę Miasta Łęczyca do zmiany i uchylenia uchwały wprowadzającej bezpłatne przedszkola, uważając, że Rada Miasta nie miała kompetencji i ustawowych podstaw prawnych do zniesienia opłat za korzystanie z przedszkoli.

- Projekt uchwały o zniesieniu opłat za przedszkola był kolejnym etapem polityki prospołecznej samorządu. W obliczu zaskarżenia uchwały przez Wojewodę, Burmistrz najprawdopodobniej wprowadzi alternatywny projekt uchwały dotyczącej opłat za przedszkola - mówi Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta Łęczyca.

- Ponieważ tak się dzieje, że Wojewoda ma wiele wątpliwości do decyzji Wójtów i Burmistrzów, nie dziwi mnie reakcja na naszą uchwałę. Mając na uwadze dobro naszych dzieci, prawdopodobnie wprowadzę na najbliższej sesji projekt uchwały, w którym opłata za przedszkola będzie wynosić 1 grosz albo symboliczną złotówkę. Mam nadzieję, że zrozumieją to nasi mieszkańcy, a Wojewoda będzie "usatysfakcjonowany" - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Przyjeżdżają Francuzi

Dziś do Łęczycy przyjeżdża ponad 40-osobowa grupa Francuzów z zaprzyjaźnionego miasta Rillieux-la-Pape. Francuzów gościć będą łęczyckie rodziny, a w składzie delegacji znajdują się przedstawiciele merostwa, mieszkańcy francuskiego miasta i grupa młodych piłkarzy.

Władze miejskie przygotowały bardzo atrakcyjny pobyt dla francuskich gości. W programie znalazły się wycieczki po Ziemi Łęczyckiej i do Warszawy, spotkania przy ognisku, wieczór muzyki folklorystycznej. Francuzi wezmą także udział w pokazach walk rycerskich i rozegrają turniej piłkarski. Turniej odbędzie się w sobotę o godzinie 10.00 na Stadionie Miejskim, a następnego dnia o godzinie 11.00 również na Stadionie Miejskim rozegrany zostanie mecz drużyn młodzieżowych reprezentujących Riilieux-la-Pape i Łęczycę.

więcej

Wolski trzeci w Memoriale

Robert Wolski, zawodnik łęczyckiego MKLA, zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż podczas Memoriału im. J.Kusocińskiego.

Łęczycanin pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 224cm. Konkurs wygrał Michał Bieniek 230 cm, a drugie miejsce zajął Grzegorz Sposób 227cm.

Po zaliczeni wysokości 224cm, Wolski trzykrotnie próbował pokonać 230cm. Niestety, próby były nieudane.

Przypominamy, że minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Helsinkach wynosi 230cm.

- Mam nadzieję, że w najbliższych startach pokonam tę wysokość. Myślę, że nastąpi to już podczas zawodów w Łodzi, które odbędą się w sobotę - mówi Robert Wolski.

więcej

Turniej Czterech Drużyn

Na boisku firmy Hurtap rozegrano turniej piłkarski, w którym uczestniczyły cztery drużyny.

Turniej zorganizował klub sportowy Hurtap-Górnik, który do sportowej rywalizacji zaprosił zespoły Lekklubu, Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.

Mecze były bardzo emocjonujące, a kibice mieli nie lada frajdę obserwując na boisku Wiktora Napiórę. Prezesa Hurtapu, Grzegorza Kowalczyka, Prezesa klubu MKS Hurtap-Górnik, Tomasza Vossa, Prezesa łęczyckiego TBS, czy też Zbigniewa Wojterę, Starostę Powiatu Łęczyckiego.

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" i zakończył się zwycięstwem drużyny LEKKLUBU. Kolejne miejsca zajęły zespoły Zarządu MKS Hurtap-Górnik, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego.

Królem strzelców został Wiktor Napióra z drużyny Zarządu, najlepszym zawodnikiem Włodzimierz Frankowski, grający w barwach Starostwa Powiatowego, a najlepszym bramkarzem Marcin Woźniak z LEKKLUBU.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 28