Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs rysunkowy dla dzieci

Z okazji Dnia Dziecka, Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci do udziału w konkursie rysunkowym pt.: „Moje wymarzone zwierzątko”. Konkurs odbędzie się w dniu 1 czerwca br. w godzinach 12:00 – 14:00 na Pl. T. Kościuszki. Do zdobycia atrakcyjne nagrody!

Ponadto, pragniemy także poinformować o darmowych poradach, których będą udzielać lekarze weterynarii w godzinach 12:00 – 15:00.
więcej

Komunikat dla kierowców!

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w związku z organizacją

Międzynarodowego Dnia Dziecka w dniu

1 czerwca 2013r. miejsce na Pl. T. Kościuszki

(przy Starostwie i Pomniku Bohaterów Walk nad Bzurą) zostanie wyłączone z ruchu i nie będzie możliwości zaparkowania pojazdów.

Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Światowy Dzień Bez Tytoniu

W związku z tym i ze zbliżającym się Światowym Dniem Bez Tytoniu, który przypada 31 maja, gorąco namawiamy wszystkich palaczy do rozważenia pozbycia się nałogu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Tegorocznym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest zakaz reklamy, promocji i sponsorowania tytoniu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy

Wojciech Frankowski

więcej

Zostań BOHATEREM swojego miasta!

Trwa akcja „Europa to my”. Jest to wspólne oryginalne i nietuzinkowe przedsięwzięcie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Radia Zet i TVP (z udziałem ambasadorów artystycznych: m.in.: De Mono, Blue Cafe i Mezo oraz znanych prowadzących Radia Zet w osobach: Wojciech Jagielski, Rafał Bryndal, Marcin Wojciechowski, Marzena Chełminiak, Marcin Sońta, Marek Starybrat oraz Kamil Nosel). Ideą tej niecodziennej kampanii jest promocja Funduszy Europejskich poprzez prezentowanie unijnych inwestycji i zmian, jakie przynoszą one zwykłym ludziom. Głównymi elementami projektu są: konkurs pt. „Pokaż jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoje życie”; felietony radiowe i telewizyjne oraz Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich, będący podsumowaniem akcji, transmitowany 31 sierpnia 2013 r. na antenie TVP 1 oraz w Internecie.
więcej

Ułatwienia w realizacji obowiązku meldunkowego

W dniu 31 grudnia 2012 roku na mocy ustawy z dnia 7 grudnia 2012 roku o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U z 2012r., poz. 1407) wprowadzono szereg ułatwień w realizacji obowiązku meldunkowego m.in.:

• wprowadzenie możliwości dokonania wymeldowania z dotychczasowego miejsca pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad trzy miesiące podczas zameldowania w nowym miejscu, ze wskazaniem adresu dotychczasowego miejsca pobytu, z którego ma nastąpić wymeldowanie. Wymeldowanie następuje na podstawie formularza zgłoszenia miejsca pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące ( nie wypełnia się druku wymeldowania);
więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 5 czerwca 2013 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Zawody wędkarskie najmłodszych "Big Fish"

25 maja Koło Wędkarskie PZW w Łęczycy wraz z uczniami klasy II D Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęczycy i przyjaciółmi zorganizowali zawody wędkarskie "Big Fish". Pogoda nie dopisała, ale dobre humory i ryby w zalewie nie zawiodły. Mimo zimna i silnego wiatru z doskonałym wynikiem zawody wygrała Martyna Jakubowska - 380 pkt. Kryształowy puchar wręczył główny sędzia zawodów - Adam Biniewicz, a nagrody rzeczowe, ufundowane przez Koło Wędkarskie, sekretarz koła - Paweł Wilkowski. II miejsce zajął Marcel Kotas, uzyskując  300pkt, natomiast III miejsce - Dawid Jakubowski z wynikiem 220pkt. Nagrodę za największą rybę otrzymał Filip Hecimovic. Wszyscy już czekają na rewanż. 

Tekst i foto: Organizatorzy "Big Fish"

więcej

VII Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich

24 maja dziedziniec Zamku Królewskiego w Łęczycy stał się miejscem najazdu „rycerzy” z powiatu łęczyckiego i gmin ościennych. Nie był to jednak coroczny Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się jak zwykle w sierpniu, a jego przedsmak czyli kolejna - siódma już edycja Turnieju Szkolnych Drużyn Rycerskich. Tym razem w szranki stanęło 190 młodych wojowników, którzy walczyli o nagrodę główną w postaci kopii miecza jednoręcznego oraz wycieczki po zamkach kazimierzowskich. Nagrodą dodatkową była wydana w ubiegłym roku przez Muzeum w Łęczycy książka „Legendy łęczyckie” Jadwigi Grodzkiej. 

więcej

Muuvit - ruszaj się i odkrywaj świat!

Podróżnicy dzielnie zbierają punkty za aktywność i podróżują po Europie! Grupy wzięły udział w zajęciach pt. Słowacja - przygoda po drugiej stronie Tatr i Barwy Ukrainy. Członkowie grup poznali tradycje, język, regionalne potrawy i obyczaje jakie panują w zwiedzanym państwie. Na Słowacji największym zainteresowaniem cieszył się Janosik i jego niezwykła legenda, a na Ukrainie - pyszny barszcz czerwony! Podróżnicy pojawili się również na Orliku i skorzystali ze sprzętu sportowego zakupionego z projektu realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 27

 Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 16:00 dnia 27.05.2013 r. do godz. 10:00 dnia 28.05.2013 r.

Przebieg: Przewidywane są opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowana wysokość opadów: od 15 mm do 25 mm, miejscami do 45 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
więcej

Oblicza małych miasteczek

W dniach 16-17 maja 2013 roku w Łęczycy oraz Uniejowie odbyła się konferencja z cyklu „Oblicza małych miast – rozwój czy degradacja?” (małe miasta w polskiej polityce miejskiej). Spotkanie zostało zorganizowane przez Unię Miasteczek Polskich, Związek Miast Polskich oraz władze miasta Łęczycy i Uniejowa. Celem konferencji było omówienie problemów polskich miast, które odgrywają ważną rolę w polskiej polityce miejskiej, kreując rozwój lokalny i zapewniając spójność terytorialną państwa. Wszyscy zaproszeni goście, przed obradami plenarnymi w Topoli Królewskiej, zwiedzili Łęczycę i jej najważniejsze zabytki. 

więcej

Sejmik Staropolski 2013Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
W dniu 18 maja dziedziniec łęczyckiego zamku stał się miejscem, gdzie na kilka godzin można było się przenieść do jednego z najważniejszych, ale i najtrudniejszych okresów w dziejach Polski, wieku XVII. Było to możliwe, dzięki zorganizowanemu przez Muzeum w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy Sejmikowi Staropolskiemu. Impreza odbyła się w ramach realizacji projektu "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 45