Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2014 r. (piątek)

Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynnyW KANCELARII URZĘDU MIEJSKIEGO W ŁĘCZYCY


 (PARTER)

PEŁNIONY BĘDZIE DYŻUR

Zgłoszenia kandydatów do Obwodowych Komisji Wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego przyjmowane są w godzinach 8.00 - 15.30

Za utrudnienia przepraszamy
więcej

Wręczono ZŁOTY EKSLIBRIS 2013 łęczyckiej publikacji "Nekropolie Łęczycy. Piękno ukryte w detalu"

Jak informowaliśmy wcześniej, laureatem 22. edycji Nagrody Złoty Ekslibris za rok 2013 w kategorii „Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej została publikacja „Nekropolie Łęczycy. Piękno ukryte w detalu” (nakład 600 egzemplarzy). Nad albumem pracował non profit zespół łęczyckich regionalistów w składzie: Lucyna Sztompka, redaktor albumu, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej, Alicja Łosińska, skarbnik Zarządu TNP OŁ, Maria Sęczkowska, sekretarz Zarządu TNP OŁ, Mirosława Żydek, członek Zarządu TNP OŁ, Mirosław Pisarkiewicz (autor tekstu), Przemysław Marynowski (autor zdjęć), Bolesław Solarski, przewodniczący TNP OŁ. Wydawcami albumu byli: TNP OŁ, TMZŁ i APP Oddział w Łęczycy. Nagrodzony album sfinansowali Wydawcy oraz Urząd Miejski w Łęczycy, Urząd Gminy Łęczyca i parafia św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. 

więcej

Dodatkowe oddziały w łęczyckich przedszkolach

Po przeprowadzeniu rekrutacji w placówkach przedszkolnych i informacji od dyrektorów przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Łęczyca wynika, że liczba miejsc w przedszkolach zapewnia możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego, zamieszkałym na terenie miasta, zgłoszonym do rekrutacji wszystkim dzieciom 6 letnim, które nie podjęły nauki w szkole, wszystkim 5 latkom objętym obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dla 4 i 3 latków spełniających kryteria określone w ustawie o systemie oświaty, razem – 423 dzieci. Ze względu na duże zainteresowanie rodziców dzieci 3 letnich deklarujących potrzebę korzystania z opieki przedszkolnej – 43 dzieci nie przyjętych, Burmistrz Miasta Łęczyca podjął decyzję o uruchomieniu w roku szkolnym 2014/2015 dwu dodatkowych oddziałów w Przedszkolach Nr 1 i Nr 2.
więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 29 kwietnia 2014r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 28 kwietnia 2014r. o godz.16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Turniej Wiedzy o Kulturze

Dom Kultury w Łęczycy z okazji Dnia Działacza Kultury, po raz szósty organizuje Powiatowy Turniej Wiedzy o Kulturze „Z kulturą na ty”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku odbędzie się on 29 maja 2014 roku, o godzinie 11.00 na sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Święto Palanta w Grabowie

Zgodnie z tradycją w pierwszy dzień po zakończeniu Świąt Wielkanocnych odbyło się w Grabowie Święto Palanta. Impreza, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą. Później, już na rynku głównym, licznie zgromadzona publiczność obejrzała m.in.: występy Gminnej Orkiestry Dętej z Mażoretkami, koncert zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Na specjalnie przygotowanym placu „Niebo” – „Piekło” odbywały się, rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych, mecze palanta. Na uroczystościach obecny był Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij. 

więcej

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w dniach 22–26 kwietnia 2014r. obchodzony będzie Europejski Tydzień Szczepień pod hasłem „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”. Głównym celem przedsięwzięcia w 2014 roku jest podnoszenie świadomości potrzeby i prawa każdego dziecka do ochrony przed chorobami, którym można zapobiegać drogą szczepień ochronnych.
więcej

Wyróżnienia i nagrody dla młodych chemików z łęczyckiego Gimnazjum

Uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy Izabela Klim , Weronika Maciejewska i Magdalena Powierża wzięły udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Udział w tych prestiżowych zajęciach, to swoista nagroda dla najlepszych młodych chemików w naszym województwie. Pierwsza część spotkania była pokazem doświadczeń w wykonaniu uczniów liceum.   

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Radosna Wielkanoc w Przedszkolu nr 4

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych zorganizowanych przez Muzeum w Łęczycy, w których brały udział nasze przedszkolaki. 15 kwietnia odbyła się również uroczystość pt. „Poranek wielkanocny”, przygotowana przez grupę VI. Dzieci zaprezentowały w barwnych strojach tradycje wielkanocne poprzez: wiersze, tańce ludowe i piosenki wielkanocne. Na zakończenie dzieci złożyły wszystkim świąteczne życzenia i wszyscy zaproszeni mogli spróbować tradycyjnych wielkanocnych smakołyków. Nie zapomniał o przedszkolakach również zajączek wielkanocny i przyniósł wszystkim dzieciom słodkie niespodzianki. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 4

więcej

02 maja i 10 listopada 2014r. Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Łęczyca nr 120.46.2014R. z dnia 10 kwietnia 2014r. dni 02 maja i 10 listopada 2014r. Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny.Treść Zarządzenia (pobierz tutaj)

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 38