Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Międzynarodowe Dni Tańca w Łęczycy

Dziś rozpoczęły się Międzynarodowe Dni Tańca w Łęczycy, zorganizowane przez Dom Kultury. W Hali Sportowej przy łęczyckim Gimnazjum uroczyście zainaugurowano III OTWARTY KONKURS TANECZNY - „ Mój jest ten kawałek podłogi…”. W konkursie uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach: zespoły oraz soliści. Władze Łęczycy reprezentowali Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij oraz Sekretarz Miasta - Renata Brygier. 

więcej

Wystawa w Muzeum - Ptaki w łęczyckiej rzeźbie ludowej

Dziś w łęczyckim Muzeum została otwarta wystawa czasowa pn. „Z rajskiego ogrodu – Ptaki w łęczyckiej rzeźbie ludowej”. Eksponaty można będzie oglądać do końca lipca br. Pochodzą one ze zbiorów Muzeum w Łęczycy, Andrzeja Dębowskiego z Piątku, Jana Kopki z Chorek oraz Mirosławy Żydek z Łęczycy. 

więcej

Międzynarodowe Dni Tańca w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na Międzynarodowe Dni Tańca - Łęczyca 29-30 kwietnia 2011r. W ich ramach odbędą się: III OTWARTY KONKURS TANECZNY "MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI" oraz BEZPŁATNE WARSZTATY TANECZNE "ZUMBA".
Program

Kolejność występówwięcej

Komisja Gospodarki i Menia Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 4 maja 2011 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

PTTK w Łęczycy zaprasza na Zlot do Środka Polski

Oddział PTTK ,,Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do gościnnej wszystkim turystom Gminy Piątek na XXXII Zlot do Środka Polski, który odbędzie się 7 maja 2011r. Na uczestników tegorocznego Zlotu czekają trasy piesze i rowerowe.Regulamin Zlotu i karta zgłoszenia
więcej

Poranek wielkanocny w Przedszkolu nr 4

W dniu 20 kwietnia br. dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy przygotowały przedstawienie związane z tradycją Świąt Wielkanocnych. Kolorowe stroje oraz zaangażowanie Przedszkolaków wywarło ogromne wrażenie na zaproszonych gościach. 

więcej

Spotkanie DKK w Bibliotece

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce Magdaleny Tulli „Skaza” Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 kwietnia o godz. 17:00 w Wypożyczalni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
więcej

Zajęcia plastyczne w Bibliotece

Od 13 do 20 Kwietnia 2011 roku w bibliotece – Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbywały się zajęcia plastyczne „Pisanki – nasze małe dzieła sztuki”. Dzieci wysłuchały czytanej bajki M. Strzałkowskiej „Baju, baju o jaju”. Następnie malowały i wyklejały wydmuszki jajek. Popołudniami malowały jajka na kartonie. Powstały piękne i bardzo oryginalne pisanki. W zajęciach uczestniczyło ponad 100 dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Łęczycy.

Tekst: Grażyna Olczak Filia nr4 MiPBP w Łęczycy
 

więcej

Gratulacje dla Klubu Hurtap Łęczyca

W dniu 19 kwietnia br. Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski złożył zawodnikom oraz działaczom Klubu Hurtap Łęczyca gratulacje z okazji zdobycia tytułu Wicemistrza Polski w rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U-18. To ogromny sukces młodych piłkarzy, który stanowi powód do dumy dla wszystkich łęczycan. Tak zaszczytne miejsce w rozgrywkach piłkarskich zasługuje na wyjątkowe uznanie. Serdecznie gratulujemy sportowcom. 

więcej

VI Rajd z Jajem - relacja

16 kwietnia 2011r. odbył się VI „RAJD Z JAJEM”, zorganizowany przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy. Tym razem miłośnicy turystyki i dobrej zabawy poznawali piekno i walory krajoznawcze Gminy Nowe Ostrowy. Spacerowali na dwóch trasach, które rozpoczynały się w Grodnie, przebiegając przez malowniczy, leśny teren, a kończyły w Pernie. Turyści najmłodsi pokonali trasę długości 5 km, natomiast „weterani” pieszych wędrówek maszerowali ok. 11 km.
więcej

Kiermasz świąteczny w Łęczycy

W niedzielę, 17 kwietnia br., w Alejach Jana Pawła II w Łęczycy odbył się kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez łęczycki Dom Kultury. Podczas kiermaszu można było zakupić m.in. świąteczne stroiki, pisanki, obrazki, rzeźby. 
więcej

Otwarty Konkurs Taneczny

29 kwietnia 2011r. odbędzie się OTWARTY KONKURS TANECZNY "MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI". Wraz z konkursem będą zorganizowane warsztaty taneczne ZUMBA. Do udziału w konkursie zgłosili udział tancerze i grupy taneczne z terenu całego województwa łódzkiego. Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Łęczycy.
więcej

"Wiersze pędzlem malowane" - konkurs rozstrzygnięty

W kwietniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr4 w Łęczycy wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Filię Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy pt. „Wiersze pędzlem malowane”. Celem konkursu była popularyzacja wierszy w Roku Czesława Miłosza, zachęcenie do czytania wierszy poetów polskich oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dziecka. Wystawkę prac plastycznych można oglądać w siedzibie biblioteki – Filii Nr 4 przy ul.Ozorkowskie Przedmieście 6c do końca czerwca 2011 r. Serdecznie zapraszamy!!
 

więcej

Warsztaty wielkanocne w Domu Kultury

12 kwietnia 2011r. Dom Kultury w Łęczycy zorganizował warsztaty wielkanocne, w których wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej. Zajęcia prowadziły twórczynie ludowe z Opoczna. Warsztaty zorganizowano przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury w Łodzi.
 
więcej

Głosuj na plakat Przedszkolaków z Łęczycy

Przypominamy o trwającym głosowaniu na plakat Przedszkola nr 4 w Łęczycy, który został zgłoszony do konkursu internetowego „Stwórz plakat – bądź po stronie natury”. Na niniejszy plakat można głosować raz dziennie z jednego adresu IP do 17 kwietnia 2011r. na stronie www.postronienatury.pl. Numer zgłoszenia : GR1-461.


O zwycięstwie decyduje liczba oddanych głosów! Głosuj każdego dnia!więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 52