Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Honorowy Kasztelan Zamków w Łęczycy i Penzlin

Najpiękniejsze średniowieczne Zamki w Polsce i Niemczech mogą być Twoje. Przez cały rok 2010 będziesz jednoosobowo pełnił funkcję Honorowego Kasztelana Zamku Królewskiego w Łęczycy, a co za tym idzie poddany będzie Ci, na co dzień mieszkający w lochach Zamku, sam Diabeł Boruta. Oprócz tytułu szlacheckiego otrzymasz insygnia kasztelańskie zamku w Penzlin i w Łęczycy, które zostaną Ci wręczone podczas III Sejmiku Staropolskiego na dziecińcu Zamku w Łęczycy. Pokłonom poddanych i wiwatom na Twoją cześć nie będzie końca. Jako jeden z niewielu zwiedzisz Zamek nocą, będziesz miał możliwość zorganizowania imprezy na dziedzińcu oraz w komnatach zamkowych w uzgodnionym terminie.

Zapraszamy do licytacji!!

więcej

Wandalizm w parku

Okazuje się, że nie wszyscy uczniowie przerwę świąteczną wykorzystują prawidłowo. Znaleźli się tacy, którzy po obżarstwach bożonarodzeniowych musieli spalić kalorie w niesławetnej formule. Korzystając z wolnego czasu zaczęli demolować, powracający do swojej świetności Królewski Park Miejski. Jeszcze nie tak dawno mieszkańcy z wielkim zainteresowaniem jak i radością obserwowali prace rewitalizacyjne związane z odnową zapuszczonego parku.

więcej

Kolędowanie pod Ratuszem Miejskim

W dniu 26 grudnia br. odbyło się drugie wspólne kolędowanie pod Ratuszem Miejskim zorganizowane przez Urząd Miejski w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy oraz Kościół Bernardynów. Zapraszamy do galerii.

więcej

Ogłoszenie

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada jedno wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 11 rząd A

Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.12.2009r do godziny 10.00

W przypadku wpłynięcia wiecej niż jednej oferty odbędzie sie licytacja w dniu 29.12.2009r. o godzinie 11.00

Zainteresowanych prosimy o składnie podań.

więcej

Zaproszenie

Burmistrz Miasta Łęczyca został zaproszony na XIX Noworoczne Spotkanie Opłatkowe Samorządów Małopolski i Polski.
Poniżej skan zaproszeniawięcej

Zaproszenie

Galeria Malarstwa ASP w Krakowie zaprasza na otwarcie wystawy dokumentacji i prac uczestników projektu „Wymiary Wolności” 8 stycznia 2010 (piątek) godz. 17:00 budynek ASP, pl. Jana Matejki 13, II piętro.

więcej

XLIX sesja Rady Miasta Łęczyca

Zapraszamy na XLIX sesję Rady Miasta Łęczyca. Sesja odbędzie się w dniu 29 grudnia 2009r. o godz. 16:15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Kiermasz Świąteczny - film

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Kiermaszu Świątecznego, który odbył się 20 grudnia br.

Link do filmu

więcej

Jasełka Bożonarodzeniowe w Gimnazjum

Piękną Bożonarodzeniową tradycją kultywowaną w naszym gimnazjum od wielu lat są Jasełka. W tym roku wspaniały, nastrojowy i niezapomniany spektakl przygotowali uczniowie klasy II a pod opieką p. Beaty Kordysiewicz oraz p. Jerzego Pawałowskiego. Widowisko wszystkim zgromadzonym bardzo się podobało i wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Na koniec życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne złożyła pani dyrektor Wanda Lepczak. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby podzielić się tradycyjnym opłatkiem.

Autor: Łukasz Cybulski
Źródło: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Ogłoszenie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 grudnia 2009 r. (poniedziałek) Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny.

więcej

Bezpłatny kurs językowy i szkolenie zawodowe

OK Centrum Języków Obcych Sp. z.o.o realizuje projekt pn. „Kwalifikacje na sprzedaż”. W ramach projektu realizator organizuje kurs języka angielskiego na poziomie dostosowanym do wiedzy i umiejętności osób zainteresowanych oraz szkolenia zawodowe: Profesjonalny Sprzedawca w zakresie:

• efektywnych form sprzedaży
• negocjacji handlowych
• komunikacji z klientami
• radzenia sobie z trudnymi klientami
• kreowania pozytywnego wizerunku firmy

więcej

Dekoracja w Przedszkolu nr 1

Zachęcamy mieszkańców Łęczycy do dekorowania swoich posesji.

Poniżej prezentujemy dekorację, która znajduje się w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy

więcej

WIELE POKOLEŃ – JEDNA TRADYCJA – WIGILIA

Grudniowy mróz, który ostatnimi dniami nie rozpieszczał Łęczycan, nie przeszkodził Stowarzyszeniu Komitet Obrony Bezrobotnych oraz Urzędowi Miejskiemu w przeprowadzeniu Wigilii dla mieszkańców naszego miasta. Punktualnie o godzinie 13:30, 20 grudnia, przed łęczyckim Ratuszem odbyła się uroczysta wieczerza, w której poza zgromadzonymi przechodniami udział wzięli przedstawiciele Duchowieństwa, władze Miasta oraz Powiatu. Nie obyło się bez wspólnego kolędowania, dzielenia opłatkiem oraz Jasełek wystawionych przez dzieci z TPD w Łęczycy.
Gorąca atmosfera, która zawsze towarzyszy Wigilii, sprawiła, że humory dopisywały, a uśmiechom nie było końca.

więcej

III KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Wszyscy, którzy nie zakupili jeszcze wymarzonego prezentu pod choinkę dla swoich bliskich mogli nadrobić zaległości podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, odbywającego się w dniu wczorajszym w Domu Kultury. Ciepły, świąteczny klimat oraz niepowtarzalna atmosfera zbliżających się świąt dawały o sobie znać, zarówno artystom, jak i kupującym. Podobnie, jak w latach ubiegłych drewniane anioły oraz elementy dekoracji świątecznych cieszyły się największym zainteresowaniem kupujących. Cieszy fakt, że z roku na rok w Kiermaszu Bożonarodzeniowym bierze udział coraz większa liczba wystawców, a sam Kiermasz na dobre wpisał się w kalendarz łęczyckich imprez.

więcej

Spotkania wigilijno-noworoczne w naszych placówkach

W ostatnich dniach odbywają się w łęczyckich placówkach spotkania wigilijno-noworoczne. Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji ze spotkania w Łęczyckim Domu Samopomocy, Jasełek z Przedszkola nr 4 w których udział brali najmłodsi mieszkańcy Łęczycy, a także z kilku spotkań zorganizowanych w Domu Kultury.

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 48