Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wieczór w Teatrze WielkimProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


27 listopada br. odbył się kolejny spektakl zrealizowany w ramach „Łęczyckiej Jesieni Teatralnej”. Tym razem na deskach Domu Kultury w Łęczycy wystąpiła legendarna aktorka teatralna i filmowa – Anna Seniuk. Artystce towarzyszył jeden z najlepszych zespołów kameralnych w Polsce – „Opium String Quartet” (Agnieszka Marucha – I skrzypce, Anna Szalińska – II skrzypce, Magdalena Małecka-Wippich – altówka oraz Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela).
  więcej

Umowa o dofinansowanie na rewaloryzację Parku Miejskiego podpisana

Informujemy, iż w dniu 21 listopada br. została podpisana umowa o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego w Łęczycy". Na ten cel Gmina Miasto Łęczyca pozyskała 960.000,00 zł dotacji. Całkowita wartość zadania wynosi 1.050.733,38 zł. W latach 2015-2016 prowadzone będą prace rewaloryzacyjne, polegające  m.in. na pielęgnacji zieleni, modernizacji cieku wodnego fosy, budowie ścieżek, pracach remontowych altany, oraz montażu urządzeń fitness, budowie boiska do gry w boule.www.zainwestujwekologie.pl


więcej

I Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na I sesję Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 1 grudnia 2014r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy przy ulicy Marii Konopnickiej 14.
więcej

Nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami ku=omunalnymi

Uprzejmie informujemy, iż w związku z podjętą Uchwałą Rady Miejskiej w Łęczycy z dnia 30 września 2014 r. w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od dnia 10.11.2014 r. obowiązuje nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązujący wzór deklaracji znajduje się w zakładce Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi oraz na stronie www.bip.leczyca.info.pl.
więcej

Sukces łęczyckich gimnazjalistów w XIV Przeglądzie UczniowskichTeatrzyków Językowych

We wtorek 25 listopada w Łęczyckim Domu kultury odbył się XIV Przegląd UczniowskichTeatrzyków Językowych, w którym po raz kolejny wzięli udział uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Tym razem zdobyli trzecie miejsce. W kategorii gimnazjów nie mieli jednak sobie równych. W Przeglądzie wzięło udział jedenaście grup ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pierwsze i drugie miejsce zajęli przedstawiciele I LO w Łęczycy, w skład których wchodzili absolwenci łęczyckiego gimnazjum, którzy jeszcze rok temu zdobywali z naszą szkołą najwyższe nagrody. 

Foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Akcja "Do serca przytul psa" w ZS im. J. Grodzkiej

Na przełomie września i października br. uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy wzięli czynny udział w IV edycji akcji o charakterze proekologicznym pn. „Do serca przytul psa”. Celem akcji była zbiórka darów na rzecz psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Cała społeczność szkolna wykazała się bardzo dużym zaangażowaniem. 

więcej

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 1

25 listopada 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami - przytulankami. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

"Monologi. Mickiewicz, Wyspiański, Norwid" w kościele OO. Bernardynów w ŁęczycyProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


22 listopada w klasztorze OO. Bernardynów w Łęczycy, wystąpił jeden z najwybitniejszych aktorów teatralnych oraz scenicznych interpretatorów tekstów romantycznych, Jerzy Trela. Aktor, z towarzyszeniem jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, Michałem Białkiem, zaprezentował monodram, na który złożyły się najsłynniejsze monologi w polskiej literaturze romantycznej. Licznie przybyli widzowie zobaczyli m.in. Konrada z Wyzwolenia, Adolfa z III cz. Dziadów, a także usłyszeli Fortepian Szopena C.K. Norwida czy Wielką Improwizację Konrada z Dziadów, którą Jerzy Trela wygłaszał w słynnym spektaklu w reżyserii Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie w 1973 roku.
  
więcej

Dzieci i młodzież z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy coraz dalej na "Szlaku stolic Polski"...

Nasza przygoda z projektem ,,Szlakiem stolic Polski'' rozpoczęła się w maju 2014 roku, gdy nasi wychowawcy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy poinformowali nas o wygranej w ogólnopolskim Programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Bardzo się ucieszyliśmy z wiadomości, że zobaczymy stolice naszego Państwa od tak zwanej "podszewki", gdyż wielu z nas nigdy nie było w Gnieźnie, Krakowie czy Warszawie. 

Foto: TPD w Łęczycy

więcej

Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu nr 1

W dniach 18-19 listopada 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Dzieci z grupy I "Biedronki" oraz grupy II "Żabki" zaprezentowały krótkie programy artystyczne prezentując wszystko to, czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Swoimi występami udowodniły, że zasłużyły na miano " PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA". 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Podziękowania Burmistrza Miasta Łęczyca

Szanowni Łęczycanie!

Dziękuję! Przede wszystkim za udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Dziękuję również za osiem ostatnich lat, w ciągu których dzięki Waszym decyzjom piastowałem stanowisko Burmistrza Królewskiej Łęczycy.

Nasze miasto zmieniło się na przestrzeni tego czasu. Stało się to również dzięki Waszym staraniom. Dzięki wysiłkowi, jakie kadra nauczycielska włożyła w kształcenie dzieci i młodzieży, staraniom pracowników wszystkich jednostek podległych Urzędowi, dzięki radnym Rady Miejskiej, pracownikom Urzędu Miejskiego i oczywiście dzięki Wam Szanowni Mieszkańcy. To Wasze głosy, uwagi czy sugestie były dla mnie kierunkowskazem i wyznacznikiem podejmowanych decyzji.

Inicjatywa, wiedza i doświadczenie osób zaangażowanych w rozwój Łęczycy pozytywnie wpłynęły na jej ewolucję. Jestem przekonany, że tak solidnie przygotowane na przyjęcie środków unijnych z nowej perspektywy – miasto, sukcesywnie wzrastać będzie w swym potencjale gospodarczym.

Sprawowanie Urzędu Burmistrza było dla mnie ogromnym zaszczytem.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Olszewski

więcej

Właściciele, zarządcy obiektów budowlanych w powiecie łęczyckim

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, a także w nawiązaniu do Rozporządzenia nr 4/10 Wojewody Łódzkiego z dnia 29 listopada 2010r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy przypomina o konieczności przygotowania obiektów budowlanych do okresu zimowego. Przygotowanie winno polegać na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych oraz stanu sprawności instalacji grzewczych, w tym instalacji gazowej, pieców CO i CW. Proszę pamiętać także o obowiązku utrzymywania obiektów budowlanych we właściwym stanie technicznym, zapobieganiu przeciążenia konstrukcji zalegającym na dachu śniegiem, systematycznego usuwania śniegu i lodu oraz nawisów śnieżnych i sopli z dachów, stropodachów, tarasów użytkowych, balkonów, gzymsów, rynien oraz innych elementów budynku lub innych obiektów budowlanych. powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy
więcej

Światowy Dzień Rzucania Palenia

20 listopada 2014r. jest obchodzony Światowy Dzień Rzucenia Palenia. Akcja ta kierowana jest zarówno do palaczy, jak i osób niepalących. W tym dniu apelujemy, aby nie zaczynać palić. Zacząć jest łatwo, rzucić jest bardzo trudno - każdy, kto kiedykolwiek palił, o tym wie. Z nałogiem warto zerwać w trosce o zdrowie - własne i najbliższych. Palenie dotyczy nie tylko osoby palącej, ale także naszych współpracowników i bliskich, których nie chcemy przecież "truć".
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 58