Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Przypominamy o obowiązku odśnieżania dachów budynków

Burmistrza Miasta przypomina o obowiązku odśnieżania dachów. Poniżej przestawiamy Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego w niniejszej sprawie wraz z Rozporządzeniem porządkowym.

więcej

Sprostowanie w kwestii usuwania plakatów wyborczych

W związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji w sprawie usunięcia przez Straż Miejską plakatów bezprawnie umieszczonych przez jeden z komitetów wyborczych informujemy, iż plakaty wyborcze zastały umieszczone na drzewach znajdujących się przy drogach miejskich niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
więcej

PTTK- 60- LECIE POWSTANIA

W minioną sobotę 27 listopada 2010 roku, Królewskie Miasto Łęczyca stała się miejscem uroczystego spotkania braci turystycznej zrzeszonej w strukturach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Swą obecnością uroczystość uświetnili: Burmistrz Miasta Łęczycy -Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza Miasta - Krystyna Pawlak oraz Starosta Łęczycki - Wojciech Zdziarski.


więcej

Łęczyca w Łódzkim Informatorze Regionalnym

Z przyjemnością informujemy, iż wydanie wrześniowo-październikowe Łódzkiego Informatora Regionalnego jest poświęcone Łęczycy. Poniżej przedstawiamy skany w/w publikacji.


więcej

Zaproszenie na I Sesję Rady Miejskiej

Zapraszamy na I sesję Rady Miasta Łęczyca, która odbędzie się
w dniu 02 grudnia (czwartek) o godz. 14:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy przy ulicy Marii Konopnickiej 14.
Porządek obrad:


więcej

Jesień w bibliotece

W Listopadzie Biblioteka – Filia nr4 w Łęczycy gościła uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr4 w Łęczycy.

Na lekcjach bibliotecznych w formie zabawowej dzieci poznawały wiersze Marii Konopnickiej. Zgadywały nazwy kwiatów z wiersza „Nasze kwiaty”. Wróżąc z karteczek nazwy zawodów poznały wiersz „Zamiary Stasia”. Doskonałą zabawą było wykorzystanie elementów dramy do wiersza „Muchy Samochwały”. Ostatnim zadaniem, było wykonanie ilustracji do samodzielnie przeczytanych wierszy. Pracując w grupach powstały piękne obrazki do takich wierszy jak: ”Poranek”, ”Choinka w lesie”, " Zła zima”, ”Pszczółki”, ”Tęcza”, ”Jesienią”.

Celem zajęć było przybliżenie dzieciom twórczości Marii Konopnickiej i zachęcenie do zabawy wierszami.

Wystawkę prac można oglądać w siedzibie biblioteki do 10 grudnia.

Zapraszamy do czytania i oglądania!
Grażyna Olczak

Filia nr4 MiPBP w Łęczycy
więcej

Pierwsza sejsa Rady Miasta Łęczyca kadencji 2010-2014

Komisarz Wyborczy w Skierniewicach
Informuję, że zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r Nr 114, poz. 1591 z późn. zm.) pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miasta Łęczyca Przewodnicząca Rady poprzedniej kadencji zwołała na dzień 2 grudnia 2010 r. godz. 14:30.

Pełnomocnik Wyborczy Burmistrza
Mirosława Łuczak
więcej

Przypominamy o zimowiskach

Staraniem Burmistrza Miasta Łęczyca - Andrzeja Olszewskiego w okresie ferii zimowych (17 - 30 stycznia 2011 roku) dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych i gimnazjum w Łęczycy zorganizowane zostaną dwutygodniowe zimowiska w Zakopanym i Kościelisku.


Opłata za udział w wyjeździe to 350zł od dziecka. Zapisy prowadzone są do 6 grudnia 2010 roku w sekretariacie szkoły, do której uczeń uczęszcza.

Do pracy jako opiekunów kolonijnych poszukujemy 8 nauczycieli i 1 pielęgniarki. Zgłoszenia przyjmowane są w Referacie Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Łęczycy pokój 38.

więcej

Polska wolna od dymu tytoniowego!

15 listopada 2010 - Główny Inspektorat Sanitarny rusza z ogólnopolską kampanią medialną na temat nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

więcej

Honorowe Obywatelstwo dla Pani Agaty Tuszyńskiej

W dniu 2 grudnia 2010r. o godzinie 17.00 w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbędzie się wręczenie Honorowego Obywatelstwa Miasta Łęczyca dla Pani Agaty Tuszyńskiej. więcej

Jesienne Muzykowanie

PTTK zaprasza na KONCERT - jesienne muzykowanie w dniu 27 listopada 2010 r. godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy.


więcej

Zaproszenie na Rajd Mikołajkowy

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy oraz Gimnazjum w Daszynie zapraszają wszystkich miłośników turystyki i dobrej zabawy na VI Rajd Mikołajkowy, który zakończy turystyczne zmagania z Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym na Ziemi Łęczyckiej w 2010 roku.

więcej

DKK zaprasza na Dzieci bohaterów

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce Lyonela Trouillot’a „Dzieci bohaterów”. Spotkanie odbędzie się w piątek 3 grudnia o godz. 17:00 w „Starej Prochowni” na Zamku w Łęczycy.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
więcej

Spotkanie DKK poświęcone książce Laury Lippman „Co wiedzą zmarli”

W poniedziałek 22 listopada o godzinie 17.00 w „Starej Prochowni” na Zamku w Łęczycy odbyło się spotkanie DKK, poświęcone książce Laury Lippman „Co wiedzą zmarli”. Wyszły z domu i nigdy nie wróciły. Kilkunastoletnie siostry zniknęły bez śladu. Sprawa sióstr Bethany czekała na rozwiązanie przez wiele lat. Ich ciała nigdy nie zostały odnalezione, nie rozwiązano zagadki ich zaginięcia.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 56