Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Młodziczki w Aleksandrowie, juniorki do Łodzi

W sobotę 27.11.2004 roku młodziczki łęczyckiego MMKS rozegrają ostatni turniej w grupie III w mistrzostwach województwa łódzkiego. Turniej rozegrany zostanie w Aleksandrowie Łódzkim. Początek o godzinie 10.00.

Juniorki MMKS wyjeżdżają natomiast na kolejny mecz ligowy do Łodzi, gdzie zagrają z tamtejszym Markusem.

Powtórka byłaby mile widziana

więcej

Halowe starty Wolskiego

Robert Wolski, łęczycki skoczek wzwyż, olimpijczyk z Aten rozpoczął przygotowania do sezonu halowego. Łęczycanin trenuje pod kierunkiem Edwarda Hatali i szykuje formę na najważniejsze starty w sezonie halowym.

Po raz pierwszy Wolski zaprezentuje się publiczności 27 stycznia 2005 roku w Bydgoszczy na mityngu organizowanym przez firmę "Elite Cafe".

Jednak szczyt formy powinien przypaść na dwa najważniejsze wydarzenia przyszłorocznego sezonu halowego. 19 - 20 lutego Wolski wystartuje w Spale w Mistrzostwach Polski, a 4 - 6 marca będzie miał okazję sprawdzić się w gronie najlepszych europejskich skoczków wzwyż na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Madrycie.

więcej

"Czwórka" ma najlepszych artystów

Uczniowie ze SP nr 4 w Łęczycy zwyciężyli w X Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół. Przegląd szkolnych przedstawień odbywał się w Domu Kultury.

Młodzież ze SP nr 4 zaprezentowała przedstawienie "Ballada o uprzejmym rycerzu", które zostało najwyżej ocenione przez jury.
II miejsce zajęli uczniowie ze SP w Siedlcu, a III z Witonii.

Jury wyróżniło także SP w Sługach a indywidualną nagrodę otrzymał Adam Sowiński ze SP nr 4 w Łęczycy.

Kolejne miejsca w przeglądzie zajęły szkoły z Daszyny, Topoli Królewskiej, Piątku, Błonia i z łęczyckiej "trójki".

więcej

Lekkoatleci MKLA pierwsi w województwie

W rankingu, który został przygotowany na podstawie klas sportowych zawodników, lekkoatleci MKLA zostali sklasyfikowani na I miejscu w województwie łódzkim.

Klub MKLA Łęczyca zajął I miejsce w klasyfikacji łącznej kobiet i mężczyzn.

Złożyły się na to tegoroczne osiągnięcia łęczyckich lekkoatletów, a przede wszystkim Roberta Wolskiego, Jacka Kazimierowskiego, Roberta Urbanka, Marcina Jóźwiaka i Grzegorza Sobińskiego. Robert Wolski ma najwyższą międzynarodową klasę mistrzowską. Jacek Kazimierowski osiągnął klasę mistrzowską krajową. I klasą sportową może pochwalić się Robert Urbanek, a II Marcin Jóźwiak i Grzegorz Sobiński.

W rankingu mężczyzn MKLA zdecydowanie znalazł się na I miejscu, a wśród kobiet na miejscu XII.

więcej

Stara Łęczyca w fotografii

Na naszej stronie internetowej postanowiliśmy zamieszczać fotografie, widokówki oraz inne materiały związane z przeszłością Łęczycy. Wzbogaci to nie tylko istniejącą od ponad roku stronę, ale również pozwoli na lepsze zapoznanie się przez internautów z historią miasta.

Dlatego, postanowiliśmy zwrócić się do wszystkich tych, którzy w swoich zbiorach mają pocztówki, widokówki i stare fotografie, a także inne materiały archiwalne o udostępnienie ich z możliwością zaprezentowania na naszej stronie internetowej.

Zwracamy się do wszystkich, którzy kochają to miasto, do łęczycan, których los rzucił w różne zakątki świata.

Przysyłajcie do nas wygrzebane z archiwów fotografie i wszystkie materiały dotyczące starej Łęczycy. Na pewno wykorzystamy je, aby łęczycka młodzież będzie mogła zobaczyć jak wyglądała dawna Łęczyca.

Materiały można przesyłać na adres: Urząd Miejski w Łęczycy 99 - 100 Łęczyca ul. M.Konopnickiej 14 lub pocztą elektroniczną informatyk@leczyca.info.pl. Oczywiście, materiały można dostarczać osobiście do UM Łęczyca.

więcej

Miejscy samorządowcy z pucharem

Chociaż do końca rozgrywek Siatkarskiej Ligi Samorządowców pozostało kilka meczów, to już dziś możemy gratulować drużynie reprezentującej Miasto Łęczycę zajęcia I miejsca i zdobycia pucharu.

W ostatnim meczu miejscy samorządowcy pokonali 3:1 Gminę Świnice Warckie. Przypominamy, że w poprzednich meczach pokonali Grabów 3:0, Starostwo 3:2, Piątek 3:1 i Witonię 3:0.

Uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów i okolicznościowych statuetek dla najlepszych zawodników będzie miało miejsce 27 listopada o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej w Piątku, podczas turnieju o Puchar Wójta.

Drużynie łęczyckich samorządowców składamy serdeczne gratulacje.

więcej

Renault w "trójce"

W SP nr 3 w Łęczycy gościli przedstawiciele firmy Renault, którzy podsumowali czwartą edycję konkursu "Bezpieczeństwo dla wszystkich". Konkurs ma na celu uświadomić dzieciom i młodzieży problemy związane z bezpieczeństwem na drogach.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VI b, pod kierunkiem Arkadiusza Kozajdy, znaleźli się wśród pięciu najlepszych klas w Polsce. Jest to ogromny sukces zarówno uczniów jak i wychowawców. Nagrodami dla uczniów łęczyckiej "trójki" były discmany, które odebrali podczas pobytu na zaproszenie organizatorów konkursu, w Warszawie.

- Mam nadzieję, że w przyszłorocznym konkursie zdobędziecie główna nagrodę - stwierdzał Grzegorz Telecki, przedstawiciel Renaulta.

A, jest o co walczyć, ponieważ główną nagrodą w konkursie "Bezpieczeństwo dla wszystkich" jest trzydniowy pobyt w paryskim Disneylandzie.


Uczniom klasy VI b gratulacje złożyła Renata Wojciechowska, Dyrektor SP nr 3 w Łęczycy


Program artystyczny, który związany był z bezpieczeństwem na drogach przygotowali uczniowie klasy VI b


W mini koncercie wystąpiła Marta Rosińska, laureatka ogólnopolskiego konkursu piosenkarskiego


W podsumowaniu konkursu wzięli udział łęczyccy radni, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie SP nr 3

więcej

Lekkoatletyczna konferencja

W Zamku Królewskim w Łęczycy odbyła się konferencja lekkoatletyczna przygotowana przez działaczy grupy PRO-LA. Przestało już być tajemnicą, że osoby skupione wokół Jacka Kazimierskiego, szefa firmy Elite Cafe, starają się robić wszystko, aby zdobyć dla niego fotek prezesa PZLA. Wybory odbędą się w styczniu.

- Zamierzamy stworzyć takie warunki, aby o polskiej lekkiej atletyce było głośno na stadionach i w mediach. Dlatego z takimi ludźmi jak Robert Korzeniowski, Artur Partyka, Sebastian Chmara, Paweł Januszewski stworzyliśmy program uzdrowienia polskiej lekkiej atletyki. Mam nadzieję, że poprą go działacze i trenerzy z małych ośrodków lekkoatletycznych - stwierdzał Jacek Kazimierski.

Podstawowym celem zapisanym w programie jest dynamiczny rozwój lekkoatletyki, jej masowość i popularność, a w konsekwencji spektakularne sukcesy sportowe.

Licznie przybyli na konferencję działacze i trenerzy z województwa łódzkiego zadawali wiele pytań Jackowi Kazimierskiemu, a także przybyłym Arturowi Partyce i Pawłowi Januszewskiemu. Dyskusja trwała kilka godzin, a czy propozycje opracowane przez działaczy grupy PRO-LA spotkają się z uznaniem delegatów na zjazd, przekonamy się już w styczniu.


Artur Partyka, Jacek Kazimierski i Paweł Januszewski przekonywali działaczy i trenerów z województwa łódzkiego do poparcia programu opracowanego przez grupę PRO-LA.

więcej

100000 odwiedzin

Już 100 tysięcy razy odwiedzono naszą stronę. Ilość odwiedzających ciągle wzrasta.

"Portal informacyjny" istnieje od lipca 2003 roku.

Zapraszamy do oddania głosu w ankiecie "Co sądzisz o tej stronie"

więcej

Juniorki zagraja z Mazovią

W niedzielę 21 listopada 2004 roku o godzinie 11.00 w hali sportowej SP nr 4. siatkarki MMKS rozegrają kolejny mecz ligowy.
Ich przeciwniczkami będzie drużyna Mazovii Rawa Mazowiecka. Przypominamy, że pierwszy mecz w Rawie. łęczycanki przegrały 1:3.

Będzie więc okazja do rewanżu.

więcej

Pieniądze dla noworodków

Kolejna grupa łęczyckich noworodków otrzymała po 500 zł. Tym razem Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta wręczył pieniądze następującym rodzinom: Karolinie i Bartoszowi Kolasom i ich córeczce Julii, Marcie i Jackowi Łuczakom i ich synkowi Piotrowi, Agnieszce Feanczak i Sylwestrowi Niwińskiemu i ich córeczce Dominice, Marcie Grzelak i Grzegorzowi Chmielewskiemu i ich córeczce Dominice, Bożenie i Sebastianowi Stańczykom i ich córeczce Katarzynie, Monice Gielnik i Piotrowi Głowackiemu i ich córeczce Weronice, Ewie i Jarosławowi Krysińskim i ich synkowi Patrykowi, Wiolettcie i Cezaremu Głodkom i ich synkowi Kacperowi, Beacie i Krzysztofowi Grzybowskim i ich córeczce Gabrieli, Ewie i Radosławowi Małeckim i ich córeczce Kindze oraz Karolinie i Sławomirowi Domagałom i ich córeczce Darii.


Córka Julia i Karolina Kolasa


Syn Piotr i Marta Łuczak


Córka Dominika i Agnieszka Franczak


Córka Dominika, Marta Grzelak i Grzegorz Chmielewski


Córka Katarzyna, Bożena i Sebastian Stańczyk


Córka Weronika i Monika Gielnik


Syn Patryk i Ewa Krysińska


Syn Kacper i Wioletta Głodek


Córka Gabriela, Beata i Krzysztof Grzybowscy


Córka Kinga i Ewa Małecka


Córka Daria, Karolina i Sławomir Domagała

więcej

"Królewskie" ulice

Mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych, które powstaje w zachodniej części Łęczycy, będą mieli "królewskie" nazwy ulic.

Patronami będą Kazimierz Wielki, Władysław Łokietek, Władysław Jagiełło, Księżna Salomea, Bolesław Krzywousty i Kazimierz Jagiellończyk.

więcej

PRO-LA w Łęczycy

Jutro o godzinie 17.00 w Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się debata przygotowana przez działaczy PRO-LA.

Przedstawiciele PRO-LA i zaproszeni goście będą omawiać problemy dotyczące stanu polskiej lekkiej atletyki, przedstawią cele, zadania oraz sposób ich realizacji.

Podczas spotkania omówione zostaną perspektywy rozwoju lekkiej atletyki w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Okręgu Łódzkiego.

Zaprezentowana zostanie sylwetka kandydata na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którym z ramienia PRO-LA będzie Jacek Kazimierski.

Swój udział w debacie zapowiedzieli znani polscy trenerzy i sportowcy m.in Edward Hatala, Artur Partyka, Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

więcej

Porażka siatkarek

Nie udał się rewanż młodym łęczyckim siatkarkom. We własnej hali uległy 1:3 drużynie UKS SMS Łódź. W pierwszym meczu rozegranym w Łodzi, łęczycanki doznały porażki 0:3.

Kolejny mecz łęczycanki zagrają 21 listopada z Mazovią Rawa Mazowiecka. Mecz rozegrany zostanie w hali SP nr 4.

więcej

Sukces młodej łęczycanki

Duży sukces odniosła Marta Rosińska, uczennica SP nr 3 w Łęczycy, która zdobyła II miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką "Warszawa da się lubić". Marta ma 12 lat. Jest nie tylko uczennicą SP nr 3, ale również Szkoły Muzycznej.

Podczas konkursu Marta wykonała dwa utwory. Utwór "Warszawski powrót" napisał specjalnie dla niej Marcin Tober, nauczyciel SP nr 3. Drugi utwór, który wykonała młoda wokalistka zatytułowany był "Burza".

Jak twierdzi Renata Wojciechowska, Dyrektor SP nr 3 w Łęczycy, laureatka wkrótce zaprezentuje swój repertuar uczniom tej szkoły.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 29