Tenis 10 Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja III 2012
2012-04-25 09:18:33

Polski Tenis po wielu chudych latach (dekadach) w ostatnim czasie przeżywa swoje wspaniałe chwile. Cały świat zna nazwiska naszych sióstr Williams – Agnieszki i Uli Radwańskich, Łukasza Kubota oraz Jerzyka Janowicza. Myślę, że większość Polaków tenis kojarzy z Sopotem, Krakowem, Warszawą czy Poznaniem. Lecz o dziwo letni sezon tenisowy 2012r. na kortach otwartych rozpoczął się podobnie jak w poprzednich latach w Miejskim Centrum Tenisowym w Królewskiej Łęczycy, pod czujnym okiem i srogą miną naszego Diabła Boruty, który strzeże starego grodu oraz kortu centralnego obiektu tenisowego. W sobotę i niedzielę 21-22.04 rozegraliśmy pierwszy w Polsce w sezonie letnim 2012r. Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 12-14-16, chłopców i dziewcząt oraz rozpoczęliśmy III Edycję Wilson Kids Cup Łęczyca Open 2012r., TENIS 10, zgodnie z zasadami programu Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu.Wszyscy widzimy, że tej wiosny pogoda nas nie rozpieszcza. Właśnie z tego powodu mieliśmy największe obawy i ból głowy, czy impreza się uda. Ale jak wielokrotnie bywało spisała się na medal. Stąd moje hasło od dawna, że w Łęczycy zawsze jest pogoda na Tenis (Tenis 10). Jak zwykle turniej odbył się we wszystkich (a nawet więcej) kategoriach wiekowych czyli do lat 6-7-8-9-10. Po oficjalnym powitaniu i wspólnych zdjęciach u stóp Diabelskiego Patrona tenisowej Łęczycy mali zawodnicy rozpoczęli rywalizację na 7 kortach systemem „każdy z każdym”. Oczywiście nie każde dziecko wygrywało wszystkie mecze, ale zapewniam, że nie było przegranych. Co prawda na poziomie zielonym, czyli 10 lat – dziewczynki i chłopcy osobno, zdarzały się łzy, bo mecze były bardzo zacięte, a o zwycięstwach decydowały przewagi. Lecz po chwili wracały uśmiechy, gdyż pojawiała się szansa w następnym pojedynku.

Wszyscy  uczestnicy turniejowych zmagań otrzymali oryginalne dyplomy przysłane przez Polski Związek Tenisowy z mądrym dekalogiem tenisowym na odwrocie. Zostały tam zawarte cenne rady zarówno dla zawodnika jak i rodziców. Oprócz słodyczy każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Natomiast  w starszych  kategoriach zwycięzcom wręczono szklane trofea. Po raz kolejny dobrze zaprezentowali się zawodnicy Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego - Łęczyca, którzy wystąpili liczną grupą w nowych strojach klubowych z herbem Miasta i logo Klubu na piersi. Muszę przyznać, że dzieci wyglądały naprawdę pięknie i godnie reprezentowały Łęczycę.

Następny turniej TENIS 10 Wilson Kids Cup Łęczyca Open już za tydzień,  wspólnie z Mistrzostwami Województwa Łódzkiego DZ i CH do lat 14 - 28-29.04 … zapowiada się  na bogato, gdyż dzięki staraniom opiekunów Programu Tenis 10 z PZT – Warszawa, otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Sportu na dofinansowanie imprezy. Wielkie dzięki w imieniu dzieci i rodziców … w końcu jesteśmy aktualnie  II – im klubem w Polsce w Rankingu TENIS 10 - 2012r. Zapraszamy  i do zobaczenia …                                                                         

Grzegorz Jasiński    

www.mmkt.leczyca.info.pl


Oto uczestnicy oraz wyniki poszczególnych kategorii:Grupa  niebieska  6 lat

- Adrian  Bogacz            - Dąbrowa  Górnicza

- Antoś  Blichowski       - MMKT – Łęczyca

- Ania  Żmudowska       - MMKT – Łęczyca

- Marta  Długosz            - MMKT – ŁęczycaGrupa  czerwona  7 lat

 - Kinga  Złocka              -  Dąbrowa  Górnicza

- Adrian  Bogacz            -  Dąbrowa  Górnicza

- Natalia  Butyńska        -  MMKT – Łęczyca

- Alicja  Szurgot             -  Koło

- Gabryś  Kwiatkowski  -  Skierniewice

- Ula  Kowalczyk           - MMKT – Łęczyca

 - Julka  Kowalska           - MMKT – Łęczyca

- Kamil  Tomes              - MMKT – ŁęczycaGrupa  czerwona   8  lat - dziewczynki

- Kinga  Złocka               - Dąbrowa  Górnicza

- Kasia  Różańska           - MMKT – Łęczyca

- Ania  Praczkowska       - MMKT – Łęczyca

- Emilka  Kowalska        - MMKT – Łęczyca

- Oliwia  Kubiak              - MMKT – Łęczyca

- Amelia  Otto                 - MMKT – Łęczyca

- Weronika  Pokorska     - MMKT – ŁęczycaGrupa  czerwona   8  lat - chłopcy

- Michał  Jercha               - MMKT – Łęczyca

- Mateusz  Karczewski    - Łódź

- Marcin  Andrzejczak     - Łódź

- Maciek  Marciniak        - MMKT – Łęczyca

- Alex  Góralczyk            - MMKT – Łęczyca

- Antczak  Kacper            - MMKT – ŁęczycaGrupa  pomarańczowa  9  lat


1. Michał  Krupiński          - Skierniewice

2. Kacper  Kostrzewski      - MMKT – Łęczyca

3. Julia  Prądzyńska           - MMKT – Łęczyca

4. Martyna  Chmielecka     - MMKT – Łęczyca

5. Damian  Psiurski            - MMKT – Łęczyca

6. Julia  Kiełbik                  - MMKT – Łęczyca

7.Artur  Zawiślak               - MMKT – Łęczyca

8. Maja  Nilsen                   - MMKT – Łęczyca Grupa  zielona  10  lat – dziewczynki


1. Ula  Nebelska                   - Łódź

2. Amelia  Wesołowska       - Łódź

3. Natalia  Szkudlarek          - Łódź

4. Sara  Szkilnik                   - Zduńska  WolaGrupa  zielona  10  lat – chłopcy

1. Szymon  Kielan                 - Łódź

2. Jakub  Lesman                   - Pabianice

3. Maciek  Ciechanowski      - Łódź

4. Mateusz  Szkudlarek         - Piotrków Tryb.                                                      

Strefa RozwoYou w Twojej firmie - spotkanie informacyjne 21 listopada w Urzędzie Miejskim13.11.2017

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o programie dofinansowania do szkoleń pracowników w ramach projektu Strefa RozwoYou. Środkami na inwestycje w rozwój kadry dysponuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt zakłada dofinansowanie do 80% budżetów szkoleniowych ze środków unijnych. Obok podniesienia kwalifikacji pracowników i aktualizacji ich kompetencji, pracodawcy stają przed szansą dostosowanie firm do zmian gospodarczych, dzięki nabyciu nowych umiejętności przez zatrudnioną kadrę.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w tym zakresie, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy o godz. 10.30.
Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Niezwykła lekcja o niepodległości Polski10.11.2017

W sali zabaw Przedszkola nr 4 w Łęczycy odbyło się dziś przedstawienie z okazji przypadającego jutro Święta Niepodległości. Grupa sześciolatków poprzez znane utwory patriotyczne, takie jak „Rota”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani”, „Biały krzyż” oraz „Żeby Polska była Polską” przedstawiła młodszym kolegom historię Polski, jej walkę o wolność i niepodległość.

więcej

„Śniadanie Daje Moc” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy10.11.2017

Na naszym facebookowym profilu zamieściliśmy informację o uczniach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łęczycy, którzy 8 listopada wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W programie, którego celem jest promowanie zdrowego odżywiania jako podstawy rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci w wieku szkolnym, wzięli również udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Informacje o przebiegu akcji znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły, klikając w link http://bit.ly/2i106am

więcej

Strefa RozwoYou w Twojej firmie10.11.2017

Jeśli jesteś pracodawcą z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, chciałbyś podnieść kwalifikacje swoich pracowników, a tym samym sprawić, by twoja firma stała się bardziej konkurencyjna na rynku poprzez podniesienie jakości świadczonych usług, skorzystaj z dofinansowania do szkoleń pracowników!

więcej

Śniadanie daje moc09.11.2017

Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Niestety jak pokazują badania, aż 24 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce nie je śniadań. By zmienić te nawyki, Partnerstwo dla Zdrowia zachęca szkoły do wzięcia udziału w akcji „Śniadanie daje moc”. 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc”, uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Na maluchów w tym dniu czekało wiele interesujących zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem.

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Święta Niepodległości09.11.2017

W związku z uroczystymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości, parking na placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy (przy Ratuszu Miejskim) będzie nieczynny od godziny 19.00 w dniu 10.11.2017r. do godziny 14.00 w dniu 11.11.2017r. Jednocześnie informujemy, że w dniu 11.11.2017r. w godz. 12.00-14.00 (albo w w/w czasie) nastąpią ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów na ul. Kościelnej. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

więcej

Łęczyca świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości!09.11.2017

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godzinie 11.30 okolicznościowym programem artystycznym w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpi przemarsz na plac Tadeusza Kościuszki. Podczas uroczystości na placu zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, Apel Poległych oraz złożenie kwiatów pod Figurką Matki Boskiej. Natomiast uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy zatańczą poloneza.
- Niezależnie od pogody zapraszam Państwa do wzięcia udziału w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. W przypadku nieprzychylnych warunków pogodowych rozgrzewać nas będzie żołnierska grochówka – mówi Monika Kilar-Błaszczyk. Zakończenie uroczystości zaplanowano na godzinę 13.50.

więcej

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Podwieczorek z…” przed nami!08.11.2017

Nie lada gratka czeka na mieszkańców Łęczycy, którzy 13 listopada br. o godzinie 18.00 odwiedzą Dom Kultury. W sali widowiskowej odbędzie się „Podwieczorek z Arturem Barcisiem”, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Artur Barciś kojarzony jest przez dzieci z występów w programie „Okienko Pankracego”. Ogromną popularność przyniosła mu także rola w serialu telewizyjnym „Miodowe lata”, gdzie wcielił się w postać Tadeusza Norka.

więcej

Andrzejki w bibliotece08.11.2017

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 8 do 12 roku życia na Andrzejki, które odbędą się 29.11.2017r. w godzinach 16°°-18°°. W programie: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami i słodka niespodzianka. Zapisy przyjmowane są do 24.11.2017r. w bibliotece przy ul. Zachodniej 19 lub pod nr tel. 24 3881188. Serdecznie zapraszamy!

więcej

Pierwsza wizyta w bibliotece08.11.2017

W dniach 03 i 07 listopada 2017 r. Filia Nr 4 gościła uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Duszek Książkouszek – czyli pierwsza wizyta w bibliotece”. Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, magazyn książek. Z zaciekawieniem oglądały książki i czasopisma przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały jak należy o nie dbać żeby służyły czytelnikom jak najdłużej. Dzieci dowiedziały się, że w bibliotece, za regałami z książkami żyje Duszek Książkouszek, który bardzo lubi książki. Zadaniem dzieci było odszukanie Duszka. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

więcej