Zapraszamy na XV Rajd "Żółty Jesienny Liść"

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników turystyki na XV Rajd "Żółty Jesienny Liść", który odbędzie się 14 października 2017 roku. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Podczas wędrówki uczestnicy wezmą udział w różnych konkursach i zabawach. Rajd organizowany jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Gminy Poddębice, Starostwa Powiatowego w Łęczycy. 

Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia (do pobrania tutaj)

więcej

Zapraszamy na XLII "Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą"

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników turystyki na XLII „Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą", który odbędzie się 16 września 2017r. Tegoroczny Rajd upamiętniający wydarzenia września 1939 roku rozpocznie się w Topoli Królewskiej. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Rajd organizowany jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy.Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia (do pobrania tutaj)

więcej

Zapraszamy na Rajd "Na powitanie wiosny na Ziemi Łęczyckiej"

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników turystyki na XVI „Rajd - Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”, który odbędzie się 18 marca 2017r. na terenie gminy Grabów. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Rajd organizowany jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Urzędu Gminy w Łęczycy, Urzędu Gminy w Grabowie oraz Starostwa Powiatowego w Łęczycy.Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia (do pobrania tutaj)
więcej

Wybrano nowe władze Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy

W dniu 24 lutego, łęczycki Dom Kultury gościł za sprawą Zjazdu Oddziału „Ziemi Łęczyckiej” Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego działaczy zamiłowanych w różnych formach podróżowania i zwiedzania kraju. Mija właśnie kolejna (czteroletnia) kadencja Zarządu, prawie 300 osobowej organizacji, sięgającej swymi korzeniami roku 1924 i należącej do jednej z najstarszych w województwie łódzkim. Lata doświadczeń i wdrażanych pasji ukształtowało mocne stowarzyszenie, znacząco wpływające na życie mieszkańców Łęczycy. PTTK w Łęczycy to przede wszystkim propagowanie turystyki wśród dzieci i młodzieży, którzy spotykają się na licznych rajdach czy imprezach propagujących aktywny tryb życia. 


więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu turystyki

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.32.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 20 lutego 2017 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu turystyki i krajoznawstwa (do pobrania tutaj).
więcej

Zjazd Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy

24 lutego 2017r. o godz. 17.30 w sali Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się Zjazd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. Członkowie Oddziału dokonają wyboru nowych władz na kadencję 2017-2020. Zapraszamy do zapoznania się ze Szczegółowym Porządkiem Obrad Zjazdu:

więcej

Zapraszamy na Rajd Zimowy

Wszystkich miłośników turystyki zapraszamy wraz z Oddziałem PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy na VI Rajd Zimowy, który odbędzie się 11 lutego na terenie Grotnik. Ta piesza wędrówka rozpocznie cykl imprez turystyczno-krajoznawczych w 2017 roku. Trasa o długości ok. 8 km będzie przebiegać leśnymi duktami, gdzie na uczestników czeka mnóstwo ciekawych konkursów, a potem niesamowite nagrody dla zwycięzców. Zapisywać można się do 6 lutego br. w siedzibie Oddziału lub mailowo. Szczegóły znajdują się w Regulaminie Rajdu (do pobrania tutaj).
więcej

Miasto opanowały Mikołaje

W ostatnią sobotę (03.12) Królewskie Miasto Łęczyca opanowały Mikołaje. Około 9.00 rano na skwerku przed Zamkiem Królewskim rozpoczął się XII Rajd Mikołajkowy, w którym udział wzięło około 1400 osób ubranych w mikołajowe akcesoria. Uczestnicy stawili się na miejsce zbiórki z 4 powiatów: łęczyckiego, zgierskiego, kutnowskiego i poddębickiego i w bardzo wesołym korowodzie przemaszerowali ulicami naszego miasta. 

więcej

Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z organizacją XII Rajdu Mikołajkowego

3 grudnia 2016 roku wystartuje w Łęczycy XII Rajd Mikołajkowy – wielka parada Mikołajów. Jego uczestnicy wzorem lat ubiegłych wędrować będą ulicami Łęczycy. Podczas Rajdu będą mile widziane wszelkiego rodzaju instrumenty (grzechotki, dzwonki, bębny, trąbki itp.) oraz inne atrybuty, które spowodują, że mieszkańcy Łęczycy usłyszą uczestników Rajdu.

W imieniu Zarządu Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy informujemy, iż w najbliższą sobotę, w godzinach od 09.00 do 11.30 na terenie Łęczycy mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym ze względu na odbywający się XII Rajd Mikołajkowy. Uroczyste rozpoczęcie Rajdu nastąpi na dziedzińcu Zamku Królewskiego o godz. 09.00, po którym ok. 1200 uczestników przebranych za Mikołajów powędruje ul. ulicami: Pocztową, Kilińskiego, Dominikańską, Ks. Popiełuszki, Konopnicką, Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej i ul. Poznańską dotrze na Plac T. Kościuszki. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.
więcej

ZAPRASZAMY NA WIELKĄ PARADĘ MIKOŁAJÓW

3 grudnia 2016 roku wystartuje w Łęczycy XII Rajd Mikołajkowy – wielka parada Mikołajów. Jego uczestnicy wzorem lat ubiegłych wędrować będą ulicami Łęczycy. Każdy kto chciałby wziąć udział w tegorocznych mikołajkowych zmaganiach musi zgłosić swoje uczestnictwo w siedzibie organizatora - Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 10 (tel. 668 173 956), w nieprzekraczalnym terminie do 23 listopada 2016 r. , a następnie w dniu 3 grudnia punktualnie o godzinie 9:00 stawić się na dziedzińcu zamku w Łęczycy. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Podczas Rajdu będą mile widziane wszelkiego rodzaju instrumenty (grzechotki, dzwonki, bębny, trąbki itp.) oraz inne atrybuty, które spowodują, że mieszkańcy Łęczycy usłyszą uczestników Rajdu.
więcej

Zapraszamy na Rajd "Żółty Jesienny Liść"

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników turystyki i dobrej zabawy na XIV Rajd „Żółty Jesienny Liść”, który odbędzie się 8 października 2016 r. Rajd organizowany jest Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łęczycy, Gminy Parzęczew, Starostwa Powiatowego w Łęczycy oraz Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Główne cele rajdu to propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia, poznawanie piękna i walorów krajoznawczych Gminy Parzęczew i Zgierz połączone z zabawą w jesiennej scenerii. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni.Zgłoszenia należy dokonać do dnia 4 października.  Regulamin rajdu i karta zgłoszenia znajdują się TUTAJ.
więcej

XLI Rajd Bohaterów Walk nad Bzurą

17 września 2016r. odbył się XLI Rajd Bohaterów Walk nad Bzurą, w którym wzięło udział prawie 500 uczestników - dzieci i młodzież z 4 powiatów: łęczyckiego, zgierskiego, kutnowskiego i poddębickiego. Organizatorem pieszej wędrówki był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy. Rajdowicze poznawali historię Kampanii wrześniowej '39 roku. Wędrówkę rozpoczęli w Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie, a następnie zostali przewiezieni autokarami na trasę Rajdu do miejscowości Kozuby. Stamtąd pieszo dotarli na Zamek Królewski w Łęczycy, gdzie powitał ich Burmistrz Miasta - Krzysztof Lipiński. Po ciepłym posiłku drużyny zostały nagrodzone za udział w rywalizacji wiedzowej, dotyczącej przebiegu Bitwy nad Bzurą. 

więcej

Konkurs krasomówczy "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy oraz Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w eliminacjach powiatowych konkursu krasomówczego "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę". Konkurs odbędzie się 29 września w siedzibie biblioteki na ul. M. Konopnickiej 10a. Jego celem jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, wdrażanie do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli, rozbudzenie zamiłowań krajoznawczych, zachęcanie ich do poznawania własnego regionu.

Regulamin konkursu krasomówczego do pobrania TUTAJ.
więcej

XLI Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą

17 września 2016r. odbędzie się kolejny XLI Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Tegoroczny Rajd upamiętniający wydarzenia września 1939r. rozpocznie się od zwiedzenia Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie. Następnie uczestnicy przejadą na start trasy pieszej do miejscowości Kozuby skąd wyruszą szlakiem żołnierzy biorących udział w Bitwie nad Bzurą 1939r. Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia do pobrania tutaj.

więcej

Piosenka turystyczna na łęczyckim Zamku

W dniach 8-9 lipca 2016 roku na dziedzińcu zamku w Łęczycy odbył się XI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK 2016. W piątek imprezę uroczyście otworzyli Burmistrz Miasta Łęczyca - Krzysztof Lipiński, prezes Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy a zarazem Dyrektor Przeglądu - Paweł Czarnecki oraz Krzysztof Góralczyk - koordynator projektu. W piątkowym koncercie inauguracyjnym na scenie wystąpili: Projekt „Laureaci”, 4 Razy w Roku oraz duet Czarny\Nosal. 

więcej

1 2 3   ...   9 10 11 następna wszystkich aktualności: 157

Przedział czasowy