Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Czy odwołają Sekretarza?

Jutro o godzinie 16.15 w Urzędzie Miejskim odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Radni będą musieli zdecydować o odwołaniu Jerzego Olejniczaka ze stanowiska Sekretarza UM.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji radni "Niezależni" i Krzysztof Urbański, Przewodniczący rady Miasta, nie zgodzili się na wprowadzenie uchwały dotyczącej odwołania Sekretarza do porządku obrad. Czy tym razem Sekretarz zostanie odwołany?

- Odchodzę z przyczyn osobistych. Nie wiem, co zadecydują radni podczas sesji - mówi Jerzy Olejniczak.

więcej

Nie oddamy Sekretarza

Podczas wczorajszej sesji miało dojść do odwołania Jerzego Olejniczaka ze stanowiska Sekretarza Miasta. Projekt uchwały dotyczący odwołania Sekretarza próbował wnieść Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta. Próbował wnieść, ale mu to się nie udało. Radni zdecydowali, że uchwała nie zostanie wniesiona pod obrady. Przeciwko wniesieniu projektu uchwały zagłosowali radni z klubu "Niezależni", a od głosu wstrzymał się Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta.

- Zwróciłem się z prośbą do Burmistrza o odwołanie mnie ze stanowiska Sekretarza. Przyczyną są sprawy rodzinne, ale nie będę ukrywał, że otrzymałem propozycję objęcia takiego stanowiska w Urzędzie Miejskim w Łowiczu. Mieszkam w Łowiczu i praca w tym mieście nie byłaby związana z uciążliwymi dojazdami. Więcej czasu miałbym również dla rodziny. Burmistrz przyjął moją rezygnację z ubolewaniem, ale i ze zrozumieniem. Nie sądziłem jednak, że uchwałę o odwołaniu skutecznie zablokuje Pan Przewodniczący Urbański i radni "Niezależni". Z drugiej strony cieszę się, że niezgadzając się z rezygnacją, oceniają moją pracę bardzo wysoko, doceniają moją fachowość, skuteczność, odpowiednie przygotowanie. Mimo, że w bardzo wielu tematach mieliśmy odmienne zdanie. Jest to również ukłon tych radnych w stosunku do Burmistrza Łęczycy, który stara się dobierać do pracy osoby w pełni kompetentne - mówi Jerzy Olejniczak.

Dziś, w Łowiczu rozpoczyna się sesja Rady Miasta. Burmistrz Łowicza ma na niej zgłosić kandydaturę Jerzego Olejniczaka na stanowisko Sekretarza.

Projekt takiej uchwały zostanie wycofany.

- Nie oddamy tak łatwo Olejniczaka - zdają się twierdzić, po wczorajszych decyzjach, radni "Niezależni" i Pan Przewodniczący Urbański.

Czy nie jest to jednak zwykła ludzka złośliwość?

więcej

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta

Dziś, o godzinie 16.15 w sali konferencyjnej UM odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta, zwołana na wniosek Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy.

- Do omówienia jest tylko jeden, ale za to bardzo ważny punkt. Dotyczy on zmian w budżecie związanych z rewitalizacją Starówki i adaptacją zamkowej wieży - mówi Krzysztof Lipiński.

Podczas ostatniej sesji, grupa radnych nie zgodziła się na dokonanie zmiany w budżecie.

- Nie wiem, dlaczego grupa radnych podjęła taką decyzję; decyzję, która praktycznie uniemożliwia staranie się o pieniądze z Funduszu Norweskiego.
Adaptacja wieży to jeden z elementów programu rewitalizacji Starówki. Może teraz radni poprą ten projekt, bo termin składania wniosków mija 30 listopada. Mam nadzieję, że radni nie zaprzepaszczą wielomiesięcznej pracy grupy ludzi, którzy przygotowują wnioski o pozyskanie środków na II etap rewitalizacji Starego Miasta - mówi Krzysztof Gowin, Dyrektor Muzeum.

więcej

wszystkich aktualności: 3