Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kolejny sukces młodego tenisisty z Łęczycy

MMKT – ŁĘCZYCA i nasz młody bohater Oliwer Miśkiewicz, 8–letni uczeń SP 3 wciąż zwyciężają. Kolejne zwycięstwo Oliwera na 7 - mym już turnieju ogólnopolskiego cyklu Tenis 10 „O Puchar Agnieszki Radwańskiej". Młody zawodnik w meczu finałowym pokonał Oliwię Sybicką z Rzeszowa. Po wygraniu ostatniej piłki Oliwer niczym zwycięzca French Open w Paryżu położył się na czerwonej mączce i okazał całemu światu swą wielką radość…Brawo Oli – Jesteś Wielki. Możemy chyba śmiało powiedzieć, że w chwili obecnej mamy jednego z najlepszych, a może najlepszego 8 latka w kraju. W turnieju udział wzięły jeszcze 2 dziewczynki z MMKT–Łęczyca: Oliwia Gibowska-7 lat oraz Nadia Jasińska-6 lat.
więcej

Inauguracja Jesiennego Sezonu Lekkoatletycznego

Od podwójnego zwycięstwa w 15 Memoriale Artura Szymy i Artura Ociepy w Częstochowie rozpoczęli sezon jesienny lekkoatleci MKLA Łęczyca. Dawid Wawrzyniak zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 205 cm, a drugi w konkursie był Łukasz Karwacki 200 cm. Zawody te mają najwyższą klasę mistrzowską i są wpisane do kalendarza imprez, jako jedne z cyklu Grand Prix Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

więcej

Nasi lekkoatleci trenowali w Olecku

Czterdziestoosobowa grupa zawodników MKLA powróciła ze zgrupowania w Olecku. Lekkoatleci trenowali w atrakcyjnym miejscu i bardzo dobrych warunkach. Do całodziennej dyspozycji mieli pełnowymiarowy stadion z pełnym wyposażeniem. Zajęcia odbywały się także w hali sportowej, na basenie i salce do tenisa stołowego. Dobra pogoda w ostatnich dniach wakacji sprzyjała wycieczkom kajakowym oraz kąpielom w jeziorze i plażowaniu. Głównym celem obozu było przygotowanie młodzików (14-15 lat) do sezonu jesiennego, w którym odbędą się najważniejsze imprezy dla tego rocznika. Już w niedzielę, 4 września, odbędą się w Aleksandrowie pierwsze zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski.
więcej

Kibicujemy Robertowi Urbankowi!

Królewskie Miasto Łęczyca ma swój wyraźny akcent na odbywających się właśnie Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016. W reprezentacji Polski staruje Łęczycanin – Robert Urbanek. Nasz lekkoatleta specjalizuje się w rzucie dyskiem i od lat odnosi spektakularne sukcesy. Robert Urbanek swoją karierę rozpoczynał w Miejskim Klubie Lekkiej Atletyki w Łęczycy. Jego pierwszymi trenerami byli Pan Mirosław Andrysiak i Adam Kowalski. Po raz pierwszy w historii łęczyckiego samorządu tak ogromna reklama zawisła na budynku Urzędu Miejskiego. Baner o wymiarach 15 na 9 metrów z podobizną naszego sportowca jest wyrazem zadowolenia i dumy mieszkańców z Olimpijczyka oraz nadziei Łęczycan na bardzo dobry wynik. 

więcej

Miejskie obiekty sportowe dostępne w czasie wakacji

W związku z trwającymi wakacji przypominamy, że dla wszystkich zainteresowanych dostępne są miejskie obiekty sportowe: Orliki przy szkołach podstawowych Nr 3 i Nr 4 w Łęczycy, Korty Tenisowe oraz Stadion Miejski. Poniżej pełny harmonogram funkcjonowania obiektów:
więcej

Sukcesy MKLA Łęczyca

Wielkim sukcesem zakończyli rywalizację na odbywającej się we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy MKLA Łęczyca. O kolejne dwa medale powiększyła swoją już i tak imponującą kolekcję medali Ewa Różańska. Ośmioosobowa reprezentacja MKLA Łęczyca zajęła dziewiątą lokatę w ogólnopolskiej klasyfikacji medalowej i pierwsze w klasyfikacji wojewódzkiej. To największy sukces w historii klubu. 


więcej

Trwa III edycja Turnieju Wilson Cup Łęczyca Open

W dniach 2 – 5 sierpnia br. rozgrywany jest na terenie naszego miasta Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Super-Seria, Kadetów (16 lat) Polskiego Związku Tenisowego Łęczyca. Jest to impreza, która odbywa się już 3 raz z rzędu. Ma rangę Super-Serii, czyli najwyższą z możliwych, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Burmistrz Królewskiej Łęczycy Krzysztof Lipiński. Organizatorzy otrzymali także patronat medialny ELE24.net. 

więcej

Łęczycanin Mistrzem Polski

Aktualny Wicemistrz Europy Juniorów Dawid Wawrzyniak z Łęczycy zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski. Na odbywających się w Jeleniej Górze Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (do lat 23) zawodnik MKLA Łęczyca pokonał w drugiej próbie wysokość 212 cm, co dało mu pierwsze miejsce w konkursie skoku wzwyż. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik AZS AWF Biała Podlaska 209 cm, trzeci był Damian Nowicki Podlasie Białystok 204 cm. Specjaliści podkreślali po udanych zawodach, że był to bardzo dobry start Dawida, który cechowała pełna kontrola wydarzeń na skoczni, co ostatecznie doprowadziło do zwycięstwa.
więcej

wszystkich aktualności: 8