Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zwycięstwo łęczyckich samorządowców

Drużyna siatkarska Urzędu Miasta Łęczyca zajęła I miejsce na turnieju o Puchar Wójta Parzęczewa. W turnieju wystąpiło 6 zespołów, które zostały podzielona na dwie grupy. Siatkarze Urzędu Miasta rywalizowali w swojej grupie z dwoma zespołami z Ozorkowa. Mecze eliminacyjne zakończyli zwycięsko nie tracąc seta.

W meczu finałowym Urząd Miasta pokonał 2:0 drużynę Starostwa Powiatowego w Łęczycy i zdobył Puchar Wójta Gminy Parzęczew.

W turnieju w Parzęczewie zwycięska drużyna zagrała w następującym składzie: Edyta Kowalska, Krzysztof Lipiński, Waldemar Miksa, Sławomir Biniewicz, Cezary Galant i Andrzej Tyszkiewicz.

więcej

Olimpijskie zmagania młodych Łęczycan

Pierwszą imprezą odbywającą się w Łęczycy z okazji Dnia Dziecka była Olimpiada Sportowa Przedszkolaków i Dzieci z Klas I - III Szkół Podstawowych.

Ponad stu najmłodszych Łęczycan rywalizowało w biegu na 40 m, skoku w dal, biegach sztafetowych, rzucie piłeczką tenisową i przeciąganiu liny. Jak zwykle przy okazji takich zawodów nie mogło zabraknąć rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy.

Zwycięzcy otrzymywali medale, a wszystkie dzieci uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodyczy i soczków owocowych, które wypijali młodzi zawodnicy.

Olimpiada została przygotowana przez Urząd Miasta i Młodzieżowy Klub Lekkiej Atletyki, a podziękowania należą się wolontariuszą, którzy pomagali w trakcie zawodów.


Medale i dyplomy zwycięzcom wręczali Jerzy Olejniczak, Sekretarz Urzędu Miasta i Marianna Rogalska, Koordynator ds. Oświaty w UM

więcej

Hurtap na drugim miejscu w Holandii

Piłkarze łęczyckiego Hurtapu zajęli drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Holandii.

Łęczycanie wygrali swoją grupę eliminacyjną, w której grało sześć drużyn. Hurtap bez większych problemów awansował do ćwierćfinału, w którym spotkał się z zespołem Technics (pod tą nazwą występowała druga druzyna Hurtapu). Hurtap zwyciężył technicsa 4:1.

W meczu finałowym Hurtap zmierzył się z drużyną z Ukrainy. Przez dłuższy czas meczu łęczycanie po golu Daniela Banasika prowadzili 1:0. Niestety, w końcówce spotkania stracili bramkę po rzucie wolnym. W karnych lepsi okazali się Ukraińcy.

Wiktor Napióra, kapitan drużyny strzelając 7 bramek został królem strzelców turnieju. W druzynie Technics najwięcej bramek (6) zdobył Krzysztof Voss.

Piłkarze Hurtapu do Łęczycy powrócili z okazałym pucharem.

więcej

Łęczyccy gimnazjaliści na czwartym miejscu

Drużyna łęczyckiego Gimnazjum wzięła udział w wojewódzkich finałach w biegach przełajowych. Łęczycanie spisali się bardzo dobrze zajmując IV miejsce. Sztafeta chłopców w biegu finałowym wystąpiła w następującym składzie: Cezary Pisera, Paweł Góra, Łukasz Góra, Paweł Przybylski, Bartłomiej Czekalski, Przemysław Michalski, Daniel Stanisławski, Łukasz Kowalczyk, Dawid Nowacki i Jakub Gajdowicz. W rezerwie pozostał Jarosław Gałamon.

więcej

Udane starty łęczyckich lekkoatletów

Zawodnicy MKLA Łęczyca wystartowali w mityngu otwarcia sezonu, który odbył się 9 maja w Łodzi. Większość zawodników uzyskała dobre rezultaty, poprawiając rekordy życiowe.

Paweł Kacprzak poprawił dwa rekordy życiowe. W biegu na 100m uzyskał wynik 11,49s, a drugi rekord życiowy poprawił w skoku w dal. Jego rezultat to 6,62m. W skoku w dal rekord życiowy poprawił także Jarosław Wiktorski, który skoczył na odległość 6,09m.

W pchnięciu kulą dobry wynik uzyskał Robert Urbanek i Marcin Jóźwiak. Urbanek zajął trzecie miejsce wynikiem 13,17m, a Jóźwiak był szósty pchając kulę na odległość 12,68m.

W rzucie oszczepem czwarte miejsce zajęła Katarzyna Twardowska. Jej rezultat to 31,60 m. W skoku w dal dobry wynik osiągnęła Ewa Skalska 4,86m, a w skoku wzwyż Ewa Grzybowska pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150cm.

więcej

Hurtap - Górnik Łęczyca - GKS II Bełchatów 1:3, (1:1)

Miłe złego początki.

W kolejnym meczu w IV lidze, piłkarze Hurtapu - Górnika Łęczyca, ulegli na własnym stadionie GKS II Bełchatów 1:3. Łęczycanie po bardzo dobrych wcześniejszych meczach musieli przełknąć gorzką pigułkę, jaką była porażka z Bełchatowem.

Początek meczu nie wskazywał, że łęczycanie mogą przegrać to spotkanie. Po jednej ze składnych akcji całego zespołu, Tomasz Czajkowski idealnie dośrodkował na głowę Michała Rosiaka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce, Po kilku minutach goście wyrównali, a fatalną interwencją popisał się bramkarz łęczycan Gąsiński. Wcześniej Szymon wybronił kilka strzałów, ale w sytuacji z 40 minucie popełnił duży błąd. Zdobywca gola Marcin Węglewski, aż złapał się za głowę nie rozumiejąc jakim to sposobem piłka znalazła się w łęczyckiej bramce.

Po przerwie mecz nadal był bardzo wyrównany, a najlepszą sytuacje do zdobycia bramki miał Tomasz Milczarek, którego uderzenie o kilka centymetrów minęło światło bramki. Kibice zastanawiali się, co byłoby, gdyby Milczarek nie strzelał, a podawał do świetnie ustawionego Rosiaka. Chyba byłoby 2:1, a tak niewykorzystana sytuacja zemściła się. Goście z narożnika pola karnego wykonywali rzut wolny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Łukasz Wesecki, który strzałem głową po raz drugi pokonał Gąsińskiego. Końcówka meczu należała do łęczyca. Atakowali całą drużyną, a do ostatniej akcji włączył się nawet Gąsiński. Po jego strzale, piłka jednak minimalnie minęła słupek bramki bełchatowian.

więcej

XXI Memoriał im. Jerzego Ponomarenko i Ryszarda Majewskiego

8 maja 2004 roku na stadionie miejskim w Łęczycy odbył się kolejny memoriał lekkoatletyczny im. Ponomarenko i Majewskiego, dwóch wspaniałych trenerów i wychowawców młodzieży.


Uczestników memoriału powitali: (na zdjęciu od lewej) Mirosław Andrysiak - trener MKLA, Zbigniew Wojtera - Starosta Powiatu łęczyckiego, Krzysztof Urbański - Przewodniczący Rady Miasta Łęczyca i Hanna Pawłowski - Zastępca Burmistrza Łęczycy

W zawodach wystartowało około 200 zawodników i zawodniczek, na czele z mistrzami Polski i rekordzistami kraju. Najbardziej wartościowy rezultat zawodów uzyskał najlepszy w tej chwili w Polsce kulomiot Leszek Śliwa. Jego rezultat to 18,39 m. W pchnięciu kulą bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Zieliński, który osiągnął wynik 18,22 m.


W pchnięciu kulą zwyciężył Leszek Śliwa


Leszkowi Śliwie dobrych rad udzielał Edward Sarul (na zdjęciu z prawej) były Mistrz Świata w pchnięciu kulą

Najbardziej wartościowy wynik wśród kobiet uzyskała łęczycanka Ewa Skalska, która wygrała trójskok rezultatem 11,46 m.


Po raz pierwszy w zawodach memoriałowych rozegrano konkurs trójskoku kobiet

więcej

wszystkich aktualności: 7