Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Miejskie Centrum Tenisowe MMKT – Łęczyca głównym ośrodkiem województwa łódzkiego w 2012r.


TENIS 10 – Ministerstwo Sportu sponsorem turnieju tenisowego dla dzieci Wilson Kids Cup Łęczyca Open.


Agnieszka „Isia” Radwańska w tym tygodniu walczy w Stuttgarcie o Porsche 911s turbo, Ula w marokańskim Fez, Łukasz Kubot w Bukareszcie, nasi debliści Matkowski – Fyrstenberg w Barcelonie, a w Królewskiej Łęczycy na piękniejących co dnia kortach Miejskiego Centrum Tenisowego najlepsi młodzicy (14 lat) w sobotę i niedzielę 28-29.04 walczyć będą w mistrzostwach województwa w grach pojedynczych oraz podwójnych. Po raz pierwszy w historii turniej tej rangi będzie rozgrywany na naszym obiekcie. 

więcej

Tenis 10 Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja III 2012

Polski Tenis po wielu chudych latach (dekadach) w ostatnim czasie przeżywa swoje wspaniałe chwile. Cały świat zna nazwiska naszych sióstr Williams – Agnieszki i Uli Radwańskich, Łukasza Kubota oraz Jerzyka Janowicza. Myślę, że większość Polaków tenis kojarzy z Sopotem, Krakowem, Warszawą czy Poznaniem. Lecz o dziwo letni sezon tenisowy 2012r. na kortach otwartych rozpoczął się podobnie jak w poprzednich latach w Miejskim Centrum Tenisowym w Królewskiej Łęczycy, pod czujnym okiem i srogą miną naszego Diabła Boruty, który strzeże starego grodu oraz kortu centralnego obiektu tenisowego. W sobotę i niedzielę 21-22.04 rozegraliśmy pierwszy w Polsce w sezonie letnim 2012r. Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 12-14-16, chłopców i dziewcząt oraz rozpoczęliśmy III Edycję Wilson Kids Cup Łęczyca Open 2012r., TENIS 10, zgodnie z zasadami programu Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu.
więcej

Mini Mistrzostwa EURO 2012

W dniu 20 kwietnia 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej do „EURO 2012” przez Łęczycę. Jest to cykliczna impreza sportowa zainicjowana w 2008 roku przez władze samorządowe sąsiadujących ze sobą powiatów: łęczyckiego, łowickiego i kutnowskiego. Patronatem Honorowym imprezy jest Marszałek Województwa Łódzkiego. Ideą rozgrywek jest popularyzacja Mistrzostw Europy EURO 2012, zapoznanie się z krajami uczestniczącymi w rozgrywkach, popularyzacja gry w piłkę nożną oraz integracja dzieci poszczególnych powiatów. 

więcej

Letni sezon tenisowy 2012 w Polsce rozpoczyna się na kortach MMKT w Łęczycy

Zgodnie z tradycją i wzorem lat ubiegłych letni sezon tenisowy na kortach otwartych w Polsce rozpoczynamy w Łęczycy. Od soboty do niedzieli tj. 21-22.04, na obiekcie Miejskiego Centrum Tenisowego MMKT-Łęczyca rozegrany zostanie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny - Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi. Impreza zostanie rozegrana w kilku kategoriach wiekowych.
więcej

Wyniki II Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Shotokan NSKF Polska

W dniach 30.03 – 01.04.2012r. odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Polski Karate Shotokan NSKF Polska. Uczestniczyły w nim kluby zrzeszone w ZS Karate Shotokan NSKF Polska. Łącznie udział wzięło 121 zawodników. Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach stała na bardzo wysokim poziomie w każdej grupie wiekowej. Łęczycki Klub Karate „IPPON” wystawił na Mistrzostwa Polski 10 zawodników oraz 4 drużyny. Łącznie ŁKK „IPPON” zdobył 15 medali.
więcej

Dni otwarte w Miejskim Centrum Tenisowym


Drodzy Łęczycanie – zagrajmy wspólnie w tenisa jak Siostry Radwańskie…


Miło nam poinformować wszystkich miłośników sportu, a zwłaszcza tenisa, że po przerwie zimowej Miejskie Centrum Tenisowe znów budzi się do życia i zaprasza wszystkich mieszkańców, a także sympatyków białego sportu spoza Łęczycy. Od początku kwietnia korty są już gotowe do gry. Myślimy więc, że przy sprzyjającej pogodzie, a także wykorzystując okazję do spalenia nadmiaru zimowych oraz świątecznych kalorii warto odwiedzić nasz tenisowy obiekt przy ul. Dworcowej. Od kwietnia MMKT – Łęczyca rozpoczął organizację comiesięcznych dni otwartych dla wszystkich chętnych spróbowania swych sił na tenisowym korcie. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych 15 kwietnia w niedzielę, w godz. 12-18 do skorzystania z naszej oferty.
więcej

Program TENIS 10 - szkolenia sportowe i turnieje dla dzieci w MMKT w Łęczycy

Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca prowadzi szkolenie sportowe oraz organizuje turnieje dla najmłodszych dzieci. Wszystkie te działania , prowadzone są zgodnie z ogólnoświatowym programem ITF-u przy współpracy naszego klubu z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Ministerstwem Sportu. Międzynarodowa nazwa programu to TENIS 10. Czyli w skrócie wszystko co dotyczy w tenisie dzieci do 10-go roku życia. PZT w Warszawie prowadzi od początku 2012r. klasyfikację klubową na najlepszy klub w Polsce szkolący dzieci wg programu TENIS 10. Ranking ukazuje się na początku miesiąca i obejmuje ok. 40 wiodących klubów tenisowych w Polsce realizujących zadanie poprzez szkolenie, organizowanie turniejów, nabór i licencjonowanie zawodników oraz wszelkie akcje promocyjne związane z TENIS 10. Konkurs potrwa do końca roku, a najlepsze 3 kluby zostaną odpowiednio docenione i nagrodzone przez PZT i Ministerstwo Sportu.
więcej

Dni otwarte w Miejskim Centrum Tenisowym


Drodzy Łęczycanie – zagrajmy wspólnie w tenisa jak Siostry Radwańskie…


Miło nam poinformować wszystkich miłośników sportu, a zwłaszcza tenisa, że po przerwie zimowej Miejskie Centrum Tenisowe znów budzi się do życia i zaprasza wszystkich mieszkańców, a także sympatyków białego sportu spoza Łęczycy. Od początku kwietnia korty są już gotowe do gry. Myślimy więc, że przy sprzyjającej pogodzie, a także wykorzystując okazję do spalenia nadmiaru zimowych oraz świątecznych kalorii warto w poniedziałek, w drugi dzień Świąt odwiedzić nasz tenisowy obiekt przy ul. Dworcowej. Od tego bowiem dnia MMKT – Łęczyca rozpoczyna organizację comiesięcznych dni otwartych dla wszystkich chętnych spróbowania swych sił na tenisowym korcie. 

więcej

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U – 18 w Futsalu – Łęczyca 2012

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2012 r. w hali sportowej przy Gimnazjum w Łęczycy odbyły się Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-18. W Mistrzostwach udział wzięło 11 zespołów z całej Polski, w tym zespół KS „HURTAP” Łęczyca. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Łęczyca, natomiast medialny Dziennik Łódzki. Podczas zmagań turniejowych obecna była również Telewizja Polska TVP 3. Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw odbyło się w dniu 31.03.2012 r. o godz. 9.15. Po dwóch dniach zmagań stojących na bardzo wysokim poziomie wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się drużyna Rekord Bielsko-Biała. Drugie miejsce zajęła Wisła Krakbet Kraków, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła drużyna z Łęczycy, która w meczu o brązowy medal pokonała zespół Gwiazda Ruda Śląska. Zwycięzcom gratulujemy!!! 

więcej

wszystkich aktualności: 9