Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ogółnopolskie Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca

W dniu 1 maja 2004 roku o godzinie 14.00 na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się impreza Strong Man, czyli siłacze w akcji Są to Ogólnopolskie Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca. Organizatorami zmagań siłaczy są Urząd Miasta Łęczyca i Towarzystwo Sportowe "Spartakus" - Strong Man Polska.

Program imprezy przewiduje 6 konkurencji, a są to:
1. Spacer farmera z walizkami 2x135 kg na maksymalną odległość.
2. Przerzucanie opony 370 kg - 6 obrotów na czas.
3. Martwy ciąg z platformą 600 kg.
4. Waga płaczu.
5. Ciągnięcie auta Touareg - 10 metrów
6. Zegar - 360 kg.

Zawody potrwają około 4 godzin.

Serdecznie zapraszamy do Łęczycy

więcej

Następcy Artura Partyki

W Gimnazjum w Łęczycy odbył się halowy mityng w skoku wzwyż. Najlepsze wyniki w swoich kategoriach wiekowych uzyskali:
1. Bartek Filipiak SP nr 4 - 115 cm
2. Adam Zalewski SP nr 4 - 110 cm
3. Daniel Jakubowski SP nr 4 100 cm

W kolejnej kategorii wiekowej zwyciężyli:
1. Maciej Kiendzierski SP Topola Królewska - 115 cm
2. Marcel Brzeziński SP nr 3 - 110 cm
2. Cezary Baranowski SP nr 3 - 110 cm
3. Arek Czarnecki SP nr 4 - 110 cm

W grupie trzeciej zwyciężyli:
1. Dawid Pachliński SP nr 4 - 140 cm
2. Mateusz Krzyżostan SP nr 4 - 135 cm
3. Krzysztof Kamiński SP nr 3 - 135 cm

Wśród dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęły:
W grupie pierwszej:
1. Marta Kwiatkowska SP Krośniewice - 130 cm
2. Ola Pawlak SP nr 4 - 120 cm
3. Katarzyna Krysiak SP nr 4 - 115 cm
3. Marta Zasada SP Krośniewice - 115 cm

W grupie drugiej:
1. Aneta Skobel SP nr 3 - 125 cm
2. Karolina Urbanek SP nr 4 - 125 cm
3. Anna Kubiak SP Krośniewice - 120 cm

W grupie trzeciej najlepsze rezultaty uzyskały:
1. Anna Tomczak SP nr 3 - 110 cm
2. Ola Wodzińska SP nr 3 - 105 cm
2. Edyta Smardz SP nr 4 - 105 cm
3. Marta Kupisz SP nr 3 100 cm.


Konkurs skoku wzwyż zorganizowany w łęczyckim Gimnazjum udowodnił, że Artur Partyka może liczyć na godnych następców, którzy wspaniale pokonywali poprzeczkę zawieszoną na coraz to wyższych szczebelkach

więcej

Łęczyccy gimnazjaliści w wojewódzkich finałach

Łęczyccy gimnazjaliści awansowali do finałów województwa łódzkiego w biegach przełajowych zajmując II miejsce w zawodach rejonowych, które odbyły się w Świnicach Warckich. Zwyciężyła drużyna Ozorkowa.

Niestety, do fniałów wojewódzkich nie zdołała zakwalifikować się drużyna dziewcząt. Łęczycanki zajęły III miejsce, ale miały pecha, ponieważ jedna z nich przewróciła się, a koleżanki nie potrafiły już odrobić strat.

Finały województwa łódzkiego rozegrane zostaną 23 kwietnia w Wolborzu.

więcej

Miejscy samorządowcy najlepsi pod siatką

Po pierwszej rundzie Samorządowej Ligi Siatkarskiej na pierwszym miejscu znajduje się drużyna reprezentująca Miasto Łęczycę. Miejscy samorządowcy zdobyli 11 punktów i wyprzedzają zespoły Powiatu Łęczyckiego, Gminy Grabów i Gminy Piątek, które zgromadziły po 10 punktów, a o kolejności w tabeli decydują różnice setów.

Na kolejnych miejscach plasują się zespoły Świnic Warckich i Witoni.

Rewanże rozpoczną się w połowie października, a turniej finałowy organizatorzy zaplanowali pod koniec listopada.

więcej

Święto Palanta w Grabowie

W Grabowie, w pierwszy dzień po świętach Wielkanocnych odbywa się tradycyjne Święto Palanta. Nikt tak dokładnie nie wie, kiedy to święto zostało ustanowione, ale najważniejsze, że w tym dniu mieszkańcy Grabowa doskonale się bawią, przedłużając sobie świąteczny wypoczynek

Na estradzie królował Kabaret Masztalskich, grała orkiestra dęta, a grabowscy rzemieślnicy rozegrali zacięty mecz biegając od "Nieba" do "Piekła". Stracili kilkaset świątecznych kalorii, które jednak szybko zostały nadrobione, podczas tradycyjnej biesiady.

W tym roku Honorowymi Palanciarzami Grabowskiego Klubu Palanta zostali: Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczycy, Jerzy Szmita, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Mieczysław Nowicki, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sporu Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Roman Szwarcner, były Wojewoda Koniński, i Dariusz Szeląg, Ksiądz Kanonik Parafi w Grabowie.

więcej

Hurtap-Górnik Łęczyca - ŁKS 1:0, (0:0)

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi drużyna Hurtap-Górnik Łęczyca pokonała ŁKS Łódź 1:0. Zwycięskiego gola pod koniec drugiej połowy meczu strzelił Tomasz Milczarek.


Radość Tomasza Milczarka (na pierwszym planie) po strzeleniu zwycięskiego gola

Zwycięstwo spowodowało, że łęczycka drużyna plasuje się na 9 miejscu w tabeli i nie zagraża jej w tej chwili spadek do niższej klasy rozgrywkowej.


Tak cieszyli się piłkarze Hurtapu-Górnika Łęczyca po zdobyciu gola

Mecz rozgrywany w Wielką Sobotę zgromadził na łęczyckim stadionie bardzo wielu kibiców, którzy swoją postawą mogli zasługiwać na najwyższe słowa uznania. Dopingowani przez swoich fanów łęczyccy piłkarze odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. Prze cały mecz byli drużyną lepszą i waleczniejszą. Ambitna gra opłaciła się zdobyciem kompletu punktów. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale po strzale głową Tomasza Milczarka piłka uderzyła w poprzeczkę łódzkiej bramki.


Fragment meczu Hurtap-Górnik Łęczyca - ŁKS Łódź

Kolejny mecz Łęczycanie zagrają na wyjeździe a ich przeciwnikiem będzie drużyna Sokoła Aleksandrów.

W meczu z ŁKS Hurtap - Górnik Łęczyca wystąpił w następującym składzie: Gąsiński, P. Milczarek, Karasiński, k. Voss (46 Zawistowski), Czajkowski (88 Pęgowski), Bartczak, M. Czekalski, Kaczkowski (60 T. Milczarek), Laskowski, Banasik, Rosiak.

Trenerzy: Andrzej Antos, Leszek Lipiec

więcej

Zagrali o Puchar Dyrektora SP nr 4

7.04.2004 roku w hali sportowej SP nr 4 już po raz drugi rozegrany został Halowy Turniej o Puchar Dyrektora tej placówki.

W tegorocznym turnieju zagrało 11 zespołów reprezentujących prawie wszystkie szkoły podstawowe Powiatu Łęczyckiego.

Turniej stał na wysokim poziomie, wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Z rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna SP nr 4, a kolejne miejsca zajęły zespoły SP nr 3 i SP z Topoli Królewskiej.

Drużyna SP nr 4 zagrała w następującym składzie: Łukasz Petasz, Krzysztof Pluskota, Sławomir Kazmierski, Mateusz Banasiak, Paweł Michalak, Mateusz Czekalski, Łukasz Baraniak, Wojciech Gałamon, Łukasz Pałczyński i Mateusz Szwejda.

Królem strzelców został Łukasz Baraniak SP nr 4, najlepszym zawodnikiem wybrano Rafała Pałasza SP Grabów, a najlepszym bramkarzem okazał się Łukasz Modrzyński Sp nr 3.

Nagrody dla wszystkich zespołów biorących udział w turnieju ufundowali: Dyrekcja SP nr 4, Urząd Miasta Łęczyca, Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy Łęczyca.


Zwycięska drużyna SP nr 4 wraz ze sponsorami i opiekunami

więcej

wszystkich aktualności: 7