Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczycki Hurtap mistrzem Polski

Piłkarze łęczyckiego Hurtapu zostali mistrzami Polski Firm Farmaceutycznych w halowej piłce nożnej. Turniej rozgrywany był w dniach 5 - 7 grudnia 2003 roku w hali sportowej w Krośniewicach. W meczu finałowym Hurtap pokonał 7:2 Bioton Warszawa udawadniając po raz czwarty z rzędu, że jest najlepszą polską drużyną wśród firm farmaceutycznych.

Mecz finałowy był powtórką ubiegłorocznych rozgrywek, kiedy to również zmierzyły się te dwa zespoły.

- Bioton, jak udało się mi dowiedzieć, przyjechał na tegoroczne mistrzostwa z mocnym postanowieniem zdobycia tytułu i zdetronizowania mojej drużyny. Swoje plany muszą przełożyć na następny rok. Ponownie udowodniliśmy, że na razie nie ma na nas silnych - stwierdzał rozradowany Wiktor Napióra, prezes Hurtapu, a jednocześnie kapitan drużyny tuż po zakończeniu meczu finałowego.

Prezes Wiktor Napióra uniósł w górę ogromny puchar, strzeliły korki od szampana, a gratulacje i medale za mistrzostwo wręczył wielki kolarz, medalista olimpijski i mistrz świata, a także były minister sportu w rządzie Jerzego Buzka - Mieczysław Nowicki.

więcej

V Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych

Łęczycka Firma Farmaceutyczna "Hurtap" jest organizatorem V Mistrzostw Polski Firm Farmaceutycznych w Halowej Piłce Nożnej.

Tegoroczne mistrzostwa odbywać się będą w hali sportowej w Krośniewicach, a rozpoczną się w sobotę 6 grudnia 2003 roku o godzinie 9.

W mistrzostwach wystąpi 12 drużyn, które w fazie wstępnej, w wyniku losowania, zagrają w trzech czterozespołowych grupach. W mistrzostwach wezmą udział następujące drużyny: Hurtap Łęczyca, Lekoland Tychy, Bioton Warszawa, Cefarm Częstochowa, Cefarm Warszawa, Medicare Katowice, Panaceum Nowy Sącz, Emo - Farm Ksawerów, Torfarm Toruń, Phoenix - Pharma, Aventis - Pharma z Warszawy, OPDF Warszawa.

W niedzielę rozgrywki rozpoczną sie o godzinie 10, a zagra w nich 6 najlepszych zespołów, które rywalizować będą w dwóch grupach. Zwycięzcy zagrają w meczu finałowym, a zespoły z drugich miejsc rozegrają mecz o III miejsce.

Kibiców, którzy chcieliby udać się do Krośniewic, informujemy, że autokary odjeżdżają spod budynku Bursy Szkolnej o godzinie 8.15, 11.00 i 15.00. Przejazd jest bezpłatny.

Tytułu mistrzowskiego broni łęczycki Hurtap, a w ubiegłorocznych rozgrywkach kolejne miejsca zajęli Bioton Warszawa i Cefarm Częstochowa.

więcej

Samorządowcy z powiatu najlepsi pod siatką

Zakończył się cykl rozgrywek samorządowych w piłce siatkowej o mistrzostwo Powiatu Łęczyckiego. W ostatnim turnieju, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy triumfowali samorządowcy reprezentujący Starostwo Powiatowe i właśnie oni zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Miasto Łęczycę.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Zbigniewa Wojterę, Starostę Powiatu, Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta Łęczyca, Krzysztofa Urbańskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łęczycy i Radę Miasta Łęczyca.

Najlepszym atakującym wybrano Pawła Kurczewskiego (Starostwo), najwszechstronniejszym okazał się Andrzej Urbanek (Miasto Łęczyca), a najlepszym rozgrywającym Tomasz Lichota (Gmina Piątek). Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki.

więcej

Podsumowanie lekkoatletycznego sezonu

W Gimnazjum w Łęczycy 28 listopada 2003 roku odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem sezonu lekkoatletycznego w klubie MKLA. Uroczystość zbiegła się w czasie z oddaniem do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej, która będzie służyła sportowcom i mieszkańcom miasta.

Wyremontowanie hali było możliwe dzięki inicjatywie Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy, który zaproponował wpisanie tej inwestycji do tegorocznego budżetu.


Uroczystego otwarcia wyremontowanej sali gimnastycznej dokonał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy i Edward Hatala, trener Roberta Wolskiego, a wcześniej Artura Partyki.

- Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko zostało w sali wykonane, ale chciałbym zwrócić uwagę, że w pierwszym projekcie budżetu zaproponowałem znacznie większe środki finansowe na remont. Niestety, niektórzy radni nie zgodzili się z moją propozycją i sala wygląda tak, jak wygląda. Potrzebne są dodatkowe pieniądze, o które będę zabiegał w przyszłorocznym budżecie. Trudno jest wykonać odpowiedni remont, gdy w ostatnich latach nikt nawet o nim nie pomyślał. Mam nadzieję, że radni zrozumieją potrzeby Gimnazjum i w tym roku przeznaczą odpowiednie kwoty na pozostałe remonty, zwłaszcza, że będą one służyć naszej utalentowanej młodzieży - stwierdzał na uroczystości Krzysztof Lipiński.

Czy tak się stanie? Decyzja w rękach łęczyckich samorządowców. A, powinno. Sukcesów młodym łęczycanom mogą pozazdrościć znacznie bogatsze ośrodki.

więcej

wszystkich aktualności: 4