Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Zapraszamy na IX Bieg Papieski


kliknij w powyższy obrazek, aby pobrać cały plakat

16 października br. w Parku Miejskim w Łęczycy odbędzie się IX Bieg Papieski. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie sportowej, która ma na celu uczczenie 39. rocznicy pontyfikatu Papieża Polaka - Jana Pawła II. Szczegóły dotyczące organizacji Biegu i warunków udziału znajdują się w Regulaminie (proszę pobrać). Karty startowe można pobierać w Wydziale Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy /II piętro, pokój nr 30/ w terminie do dnia 12 października 2017r. oraz na stronie internetowej Urzędu (proszę pobrać).
więcej

Informacja o odwołaniu przetargu na sprzedaż lokalu przy ul. Dworcowej 5E/38

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, iż stosownie do art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz.2147, poz.2260; z 2017 r., poz.820, poz.1509, poz.624, poz.1595, poz.1529) odwołuję drugi przetarg ustny nieograniczony, wyznaczony na dzień 28.09.2017 roku na godz. 10.00, dotyczący sprzedaży samodzielnego lokalu mieszkalnego nr 38, usytuowanego na parterze budynku wielolokalowego, położonego w Łęczycy przy ul. Dworcowej 5E o powierzchni użytkowej 39,03 m2 i przynależnej piwnicy o powierzchni 2,90 m2. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 , pokój nr 42, II piętro/, tel. (24) 721-03-30.


Zarządzenie 120.150.2017
więcej

28 września – Światowy Dzień Walki z Wścieklizną

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy przypomina, że przyczyną wścieklizny jest wirus (z rodzaju Lyssavirus). Jest to zoonoza, czyli choroba, która przenosi się ze zwierząt na człowieka. Głównym rezerwuarem wirusa są zwierzęta dzikie i domowe (tj. psy, wilki, lisy, kojoty, psy dingo, nietoperze, ale także wiewiórki, sarny, koty).
więcej

Trwają prace związane z przebudową łącznika

W szybkim tempie realizowane są prace remontowe łącznika między ul. M. Konopnickiej a ul. Dominikańską. Zadanie obejmuje wymianę istniejącej nawierzchni jezdni z trylinki na nawierzchnię z kostki brukowej, chodników oraz zatok postojowych oraz budowę przyłącza kanalizacji deszczowej z ulicy M. Konopnickiej do istniejącego kolektora deszczowego w ul. Dominikańskiej. Zaplanowano również lokalizację nowych zatok postojowych po stronie południowej ulicy.

 

 

więcej

Znakomity występ sportowców Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W piątek 22 września, w trudnych warunkach atmosferycznych, w Parku Miejskim odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w kategoriach: Igrzyska Dzieci (szkoły podstawowe), Igrzyska Młodzieży Szkolnej - rocznik Gimnazjum i VII klasa Szkoły Podstawowej oraz Szkoły ponadgimnazjalne - Licealiada. Ponadto w każdej kategorii wiekowej prowadzono klasyfikację drużynową.

 

 

więcej

Spotkanie wspomnieniowe o Harcerstwie Łęczyckim

Dzisiaj, 21 września 2017 r., w Oddziale Łęczyckim Archiwum Państwowego w Płocku odbyła się kolejna, interesująca prelekcja związana z historią naszego miasta. Tematem spotkania, a jednocześnie motywem do wspomnień były losy harcerstwa w nadbzurzańskim grodzie. Dzięki pomocy i przy współudziale Towarzystwa Naukowego Płockiego Oddział w Łęczycy możliwość zaprezentowania się mieli zaproszeni goście.


 

 

więcej

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 dzielą się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu rozwijających zajęć programowania i podstaw

W najnowszym wydaniu prestiżowego magazynu TiK w Edukacji, który opisuje najnowsze trendy w wykorzystaniu technologii informatycznych w szkole kolejny raz znalazł się artykuł nauczycieli naszej szkoły: Łukasza Cybulskiego i Renaty Wasiak, w którym opisują w jaki sposób prowadzić kreatywne zajęcia z robotami typu line follower. Zapowiedź artykułu znalazła się również na okładce magazynu.
więcej

Obowiązkowa ewidencja zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

Do 31 października 2017 r. właściciele nieruchomości na terenie Łęczycy posiadający zbiornik bezodpływowy (szambo) lub przydomową oczyszczalnię ścieków muszą wypełnić druk zgłoszenia i dostarczyć go do Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (pok. nr 45).
więcej

XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej

Wczoraj, 13 września 2017 roku, na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy, odbył się XV Przegląd Piosenki Wakacyjnej pod patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca. Konkurs jest adresowany do członków warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz domów środowiskowych z województwa łódzkiego. Jednak w tym roku swoje umiejętności zaprezentowali także uczestnicy z ośrodków spoza terenu naszego województwa. W festiwalu udział wzięło 21 zespołów.


 

 

więcej

Uczcili pamięć Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca Józefa Szczepańskiego ps. „Ziutek”

W dniu 13 września b.r. przedstawiciele samorządu łęczyckiego, Radni Miasta Łęczyca oraz dzieci i młodzież z łęczyckich szkół podstawowych uczcili pamięć Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca, bohatera Powstania Warszawskiego, Józefa Szczepańskiego ps. „Ziutek”. Na Powązkowskim Wojskowym Cmentarzu w Warszawie, gdzie spoczywa nasz Honorowy Obywatel, złożono kwiaty. Następnie z przewodnikiem odwiedzono miejsca pochówku znaczących osobowości związanych z historią Polski. Dla młodzieży była to znakomita lekcja o przeszłości.


 

 

więcej

Nowy sprzęt na placu zabaw przy Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

Przedszkole Nr 2 w Łęczycy doczekało się nowego sprzętu na placu zabaw. Ogród przedszkolny doposażono w bezpieczny, atrakcyjny i wszechstronnie rozwijający sprzęt do kreatywnej zabawy ruchowej. Koszt zakupu sprzętu wyniósł 40.000,00 złotych. Dodatkowo położono nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz odnowiono ogrodzenie.

 

 

więcej

Narodowe Czytanie na Zamku Królewskim w Łęczycy

11 września br. o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Łęczycy odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W akcję włączyli się przedstawiciele łęczyckiego samorządu miejskiego i powiatowego, instytucji kultury oraz łęczyckich szkół. Wybrane fragmenty dramatu odczytali m.in. Starosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski, Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego Krystyna Pawlak, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk oraz Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier.

 

 

więcej

Wszystko o szczepieniach

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi informuje, że powstała nowa odsłona portalu Szczepienia.info, którego misją jest przekazywanie bezstronnych, obiektywnych informacji na temat szczepionek i szczepień, popartych rzetelną wiedzą, gruntownymi badaniami naukowymi, doświadczeniem i kompetencjami ekspertów.
więcej

Obchody 78. rocznicy Bitwy nad Bzurą

9 września 2017 roku na Placu T. Kościuszki w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody 78. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Święto to odbywa się ku czci pamięci tych, którzy w 1939 roku walczyli o niezależną Polskę. W uroczystościach udział wzięli: Senator RP Przemysław Błaszczyk, Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Dyrektor Biura Wojewody Tobiasz Bocheński, Dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego – dr Iwona Wieczorek, przedstawiciele władz powiatu łęczyckiego z Wicestarostą Krystyną Pawlak oraz miasta Łęczycy z Wykonującą zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Moniką Kilar-Błaszczyk na czele.

 

 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 21