Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Podziękowania od przyjaciół z Rillieux-la-Pape
Po środowym pożegnaniu gości z Rillieux – La –Pape goszczące rodziny otoczyła lekka pustka i znaczne wyciszenie. Czas pobytu naszych francuskich przyjaciół na pewno absorbował więcej niż przeciętnie domowe zajęcia. Zaangażowanie to docenili nasi francuscy partnerzy, wyrażając swoje zadowolenie, podczas pożegnania w Urzędzie Miasta. Po powrocie do kraju, podzielili się swoimi refleksjami. Podsumowując wizytę, Przewodniczący Komitetu Miast Bliźniaczych, a zarazem szef francuskiej grupy - Alain Foulon przesłał na ręce Burmistrza Łęczycy - Krzysztofa Lipińskiego podziękowanie za prawdziwie staropolską gościnność, jaką zafundowali mieszkańcy Królewskiego Miasta. Poniżej treść listu:

więcej

Głosujmy na Zamek Królewski w Łęczycy!
Na portalu kulturaonline.pl trwa głosowanie na Najciekawsze zamki w Polsce: http://kulturaonline.pl/najciekawsze,zamki,w,polsce,glosujemy,tytul,artykul,26101.html. Zachęcamy do głosowania na Zamek Królewski w Łęczycy. Dziś ostatni dzień, aby oddać głos!

Zamek Królewski w Łęczycy został wzniesiony w połowie XIV stulecia w czasach panowania Kazimierza Wielkiego, jako jedno z ogniw obrony przed rosnącą potęgą państwa krzyżackiego. Zamek w okresie swojej świetności był miejscem czasowego pobytu królów. Władcami, którzy najczęściej przebywali w łęczyckim zamku byli Władysław Jagiełło i Kazimierz Jagiellończyk.
więcej

"Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2016/2017

Rusza rządowy program pomocy uczniom - „Wyprawka szkolna” na rok szkolny 2016/2017. Dotyczy on pomocy finansowej na zakup podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra edukacji oraz materiałów edukacyjnych.

Pomoc w zakupie podręczników i materiałów edukacyjnych przysługuje uczniom niepełnosprawnym uczęszczającym w roku szkolnym 2016/2017 do szkół dla dzieci i młodzieży /bez względu na kryterium dochodowe/ posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71 b ust. 3 ustawy o systemie oświaty /tj. Dz.U. z 2015 r. poz. 2156 z późn. zm./.
więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert z zakresu pomocy społecznej

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.125.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 24 sierpnia 2016 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób (do pobrania tutaj).
więcej

XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski za nami

W dniu 20 sierpnia 2016 roku o godzinie 11.11 rozpoczął się XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski. Zaproszonych gości przed Ratuszem powitali rajcowie miejscy, a następnie barwny orszak przemaszerował na dziedziniec zamkowy. Burmistrz Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński na zamku powitał gości z partnerskiego miasta Rillieux-la-Pape wraz z łęczyckimi rodzinami, delegację z Włodzimierza Wołyńskiego, mieszkańców miasta oraz przybyłych gości. Turniej Rycerski zaszczycił swoją obecnością również Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień. 

więcej

Wizyta delegacji z Włodzimierza Wołyńskiego

W piątek do Królewskiej Łęczycy przyjechała delegacja z miasta partnerskiego - Włodzimierz Wołyński na Ukrainie. Gościliśmy zastępcę mera - Pana Jarosława Matvijczuka, Romana Vislobokova - Kierownika Departamentu Kultury, Tatianę Dyszliuk - głównego specjalistę Departamentu działań projektowych i współpracy międzynarodowej. Podczas spotkania roboczego z przedstawicielami Włodzimierza Wołyńskiego, w którym wzięli udział: Krzysztof Lipiński - Burmistrz Łęczycy, Krzysztof Urbański - Zastępca Burmistrza, radni miejscy: Paweł Kurczewski i Krzysztof Razik oraz pracownicy Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego omawiano wspólne plany dotyczące działań z zakresu kultury, sportu, wymiany dzieci i młodzieży. W trakcie pobytu nasi goście zwiedzili Łęczycę, uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim. 

więcej

Już jutro rozpoczyna się Turniej Rycerski

Już jutro rozpocznie się jedna z najważniejszych łęczyckich imprez plenerowych XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. To niepowtarzalna okazja by obejrzeć dawne metody walki, gry i konkursy plebejskie. Podczas imprezy nie zabraknie także okolicznościowych stoisk zlokalizowanych przed wejściem do zamku oraz wystaw na dziedzińcu zamkowym. Prezentowane będą między innymi eksponaty ukazujące uzbrojenie piechoty zaciężnej, wyposażenie drukarni, kancelarii i pracowni drzeworytniczej z 2. poł. XV wieku. Przygotowana zostanie ekspozycja plenerowa poświęcona wojskom piechoty zaciężnej z niezwykle bogatym przeglądem uzbrojenia zaczepnego i obronnego oraz wozu bojowego i sprzętu do tworzenia stanowisk obrony. Poniżej szczegółowy – minutowy harmonogram Turnieju.

ZAPRASZAMY!
więcej

Goście z Francji są już w Łęczycy

Wczoraj nasze rodziny powitały mieszkańców miasta partnerskiego Łęczycy - Rillieux-la-Pape. Grupę 43 osób w Ratuszu Miejskim przywitali również Burmistrz - Krzysztof Lipiński i jego zastępca - Krzysztof Urbański. Po krótkim odpoczynku goście i rodziny polskie spotkali się na wspólnej kolacji w łęczyckim Domu Kultury. 

więcej

Wspólpraca z Włodzimierzem Wołyńskim

Od pewnego czasu powróciły lepsze relacje między Królewskim Miastem Łęczyca a ukraińskim miastem partnerskim – Włodzimierzem Wołyńskim. Łączy nas przede wszystkim bogata historia i postać sławnego, średniowiecznego podróżnika – zakonnika Benedykta Polaka, który wędrując do mongolskiego Chana w XIII wieku, zaczął wyprawę w łęczyckim grodzie i po drodze zatrzymał się u księcia włodzimierskiego. W czasach współczesnych delegacje samorządowe starają się kontynuować dobrosąsiedzkie stosunki. W październiku ubiegłego roku Rada Miejska w Łęczycy przegłosowała uchwałę o współpracy, pozwalającą formalnie podjąć działania dotyczące wymiany kulturalnej, sportowej, gospodarczej i oświatowej. 

więcej

Parkingi przy Pl. Kościuszki nieczynne podczas Turnieju Rycerskiego

W związku z organizowaną imprezą plenerową pn. XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy informujemy, że od godz. 19.00 w dniu 19 sierpnia 2016r. oraz 20 i 21 sierpnia 2016 roku parkingi przy pl. Kościuszki i parking przy ul. 18-go Stycznia będą zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Głosujmy na Zamek Królewski w Łęczycy!
Na portalu kulturaonline.pl trwa głosowanie na Najciekawsze zamki w Polsce: http://kulturaonline.pl/najciekawsze,zamki,w,polsce,glosujemy,tytul,artykul,26101.html. Zachęcamy do głosowania na Zamek Królewski w Łęczycy. Głosowanie potrwa do 22 sierpnia. Każdy głosujący może oddać jeden głos dziennie z jednego maila na swojego faworyta.

Zamek Królewski w Łęczycy został wzniesiony w połowie XIV stulecia w czasach panowania Kazimierza Wielkiego, jako jedno z ogniw obrony przed rosnącą potęgą państwa krzyżackiego. Zamek w okresie swojej świetności był miejscem czasowego pobytu królów. Władcami, którzy najczęściej przebywali w łęczyckim zamku byli Władysław Jagiełło i Kazimierz Jagiellończyk.
więcej

Mobilne Centrum Informacji na Pl. T. KościuszkiKliknij na powyższy obrazek, aby uzyskać więcej informacji


20 i 21 sierpnia br. na Placu Tadeusza Kościuszki przed Ratuszem będą odbywały się nieodpłatne spotkania informacyjne z zakresu Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Centrum Informacyjnego. Spotkanie w specjalnie do tego przystosowanym pojeździe organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Pojazd wyposażony jest w urządzenia multimedialne oraz został przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Po spotkaniu konsultanci odpowiedzą na indywidualne wątpliwości oraz pytania z zakresu dotacji unijnych.
więcej

Zapraszamy na Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy

Już za tydzień rozpocznie się jedna z najważniejszych łęczyckich imprez plenerowych XVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. To niepowtarzalna okazja by obejrzeć dawne metody walki, gry i konkursy plebejskie. Podczas imprezy nie zabraknie także okolicznościowych stoisk zlokalizowanych przed wejściem do zamku oraz wystaw na dziedzińcu zamkowym. Prezentowane będą między innymi eksponaty ukazujące uzbrojenie piechoty zaciężnej, wyposażenie drukarni, kancelarii i pracowni drzeworytniczej z 2. poł. XV wieku. Przygotowana zostanie ekspozycja plenerowa poświęcona wojskom piechoty zaciężnej z niezwykle bogatym przeglądem uzbrojenia zaczepnego i obronnego oraz wozu bojowego i sprzętu do tworzenia stanowisk obrony. Poniżej szczegółowy – minutowy harmonogram Turnieju.

ZAPRASZAMY!
więcej

Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku wraca z zajęciami po wakacyjnej przerwie

Zarząd Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, że w roku akademickim 2016/2017 planuje uruchomienie zajęć wzorem lat poprzednich. Zaplanowany został bardzo szeroki wachlarz zajęć. Począwszy od lektoratów językowych, przez sekcje naukowe na aktywnościach sportowych kończąc. Dodatkowe informacje można uzyskać pod telefonem: 608-659-943. Poniżej wykaz proponowanych zajęć:
więcej

Zmiana na stanowisku Skarbnika Miasta

10 sierpnia br. na posiedzeniu Rady Miejskiej w Łęczycy, nastąpiła zmiana na stanowisku Skarbnika Miasta Łęczyca. W związku z wcześniej złożona rezygnacją odwołana została Pani Anna Kochańska. Na jej miejsce Rada Miejska w Łęczycy powołała Panią Grażynę Życzkowską. Podczas posiedzenia miało miejsce uroczyste pożegnanie dotychczasowego Skarbnika. Podziękowania odchodzącej Pani Skarbnik złożyli przedstawiciele władz miasta z Przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Kuleszą i Zastępcą Burmistrza Miasta Krzysztofem Urbańskim na czele. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 26