Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Kampmann szuka pracowników

Poniżej zamieszczamy treść listu, jaki otrzymał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy od przedstawiciela niemieckiej firmy Kampmann, która będzie inwestowała w naszym mieście.

Firma przedstawia listę grup zawodowych, które już w najbliższej przyszłości znajdą zatrudnienie.

Szanowny Panie Lipiński,

Nawiązując do Pana pisma opisuje w imieniu Pana Kampmanna grupy zawodowe, które znajdą zatrudnienie w firmie KAMPMANN POLSKA Sp. z o.o. w Łęczycy.

 • Mistrz z kwalifikacjami obróbki metalu: znajomość języka niemieckiego oraz zdolności zarządzania kadrą.
 • Inżynier ze znajomością zarządzania jakością (ISO 9001)
 • Konstruktor: Inżynier z branży metalowej ze znajomością konstrukcji z blach cienkich
 • Księgowy/a z odpowiednimi kwalifikacjami
 • Inżynier / technik z zakresu technika grzewcza ze znajomością zarządzania serwisem dla klientów i odpowiednimi kwalifikacjami
 • Referent do spraw produkcji z odpowiednim wykształceniem, preferowany ze znajomością jez. niemieckiego
 • Techniczny referent do spraw dystrybucji, preferowany inżynier techniki zaopatrzenia lub podobne
 • Referent do spraw dystrybucji
 • Spawacze w gazie ochronnym (MAG): bardzo dobre zdolności spawawcze
 • Pracownicy fachowi w obróbce metalu
 • Operatorzy maszyn obróbki metalu
 • Ślusarz
 • Pozostałe (dozorca, portier, ogrodnik, pomocnik produkcyjny etc.)

Przesyłając pozdrowienia od Pana Kampmanna i własne pozostaję

Z poważaniem
Hubert Krause

więcej

Turniej rycerski zakończony

Przez dwa dni w naszym mieście, już po raz ósmy odbywał się Międzynarodowy Turniej Rycerski.

Przez dwa dni rycerze, damy dworu, paziowie, giermkowie i rzemieślnicy przenieśli nas w czasy średniowiecza.

Tysiące turystów mogło obserwować zawody łucznicze, walki zapaśników, a przede wszystkim walki na miecze stalowe i drewniane. Zmęczeni turyści mogli zatrzymać się przy rzemieślniczych straganach, posmakować wybornego chleba ze smalcem i skwarkami, popić piwa i odpocząć w cieni drzew.

Uwiecznieniem turniejowych zmagań była inscenizacja bitwy o łęczycki zamek, która rozegrała się w 1420 roku. Średniowieczni rycerze na pewno nie powstydziliby się za współczesnych wojów. Bitwa o zamek była bardzo dramatyczna i efektowna z pokazami pirotechnicznym włącznie.

Wszyscy się dobrze bawili, a w Łęczycy już rozpoczęły się przygotowania do kolejnego turnieju. Miejmy nadzieję, jeszcze bardziej efektownego. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z tegorocznego VIII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego

więcej

Wakacyjne remonty szkół i przedszkoli

Uczniowie, nauczyciele i rodzice odliczają godziny do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Młodzież wróci do swoich placówek oświatowych wyremontowanych i odnowionych.

Najważniejsze prace wykonane zostały w łęczyckim Gimnazjum. Wymieniono instalacje centralnego ogrzewania, budynek podłączono do zmodernizowanej kotłowni przy ulicy Wojska Polskiego, wymieniono okna, a elewacja zewnętrzna została ocieplona i otynkowana. W tej chwili kończą się roboty związane z wymianą dachu. Koszt remontu dachu wyniósł 310.000 zł.

Pozostałe remonty w Gimnazjum wykonane zostały w ramach środków pozyskanych przez Burmistrza Miasta na termomodernizację budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

W SP nr 3 przeprowadzono remont sal dydaktycznych i szkolnej stołówki. W SP nr 4 powiększono świetlicę i przeprowadzono inne prace remontowe. Roboty te w obu placówkach wykonywali pracownicy techniczni zatrudnieni w tych szkołach.

Trwały też prace remontowe w łęczyckich przedszkolach. Najważniejsze z nich, to wymiana okien we wszystkich salach dydaktycznych w przedszkolu nr 2. W pozostałych placówkach wykonano drobne naprawy, odmalowano sale dydaktyczne, zaplecza żywieniowe.


W Przedszkolu nr 2 wymieniono wszystkie okna w salach dydaktycznych

więcej

112 - numer alarmowy

Już za dwa dni będziemy mogli zgłosić zdarzenie alarmowe pod wspólny numer straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. Numer ten to 112, a dyżurować pod nim będzie dyspozytor w komendzie straży pożarnej. To on zdecyduje, jakie podjąć działania i jakie uruchomić służby ratownicze na wypadek alarmu. Tak stanie się gdy zadzwonimy pod 112 z telefonu stacjonarnego. Gdybyśmy próbowali się na ten numer połączyć z telefonu komórkowego, zgłoszenie przyjmie komenda policji.

112 jest numerem znanym w całej Europie, a w naszym regionie ma służyć przede wszystkim obywatelom innych państw. Funkcjonujące do tej pory stare numery alarmowe pozostają bez zmian. 997 to policja, 998 straż pożarna, a 999 pogotowie ratunkowe.

więcej

Dzieci z Sosnowca zainteresowane Łęczycą

Bardzo sympatyczną przesyłkę otrzymaliśmy od uczniów jednej ze szkół podstawowych z Sosnowca. Dzieci i ich wychowawczynie przesłały nam pięknie wykonane albumy o swoim mieście i wspaniałe rysunki nawiązujące do legend o diable Borucie.

Uczniowie z Sosnowca zainteresowali się Łęczycą już kilka miesięcy temu, gdy na jednej z lekcji dowiadywały się o legendarnych postaciach. Legendy o Łęczycy i diable Borucie, tak spodobały się dzieciom z Sosnowca, że w maju gościły w Łęczycy i zwiedziły Zamek Królewski.

- Łęczyca jest wspaniałym miastem, uroczym miastem, z wieloma zabytkami, których mogą pozazdrościć inne miejscowości.. Zamek Królewski zrobił na dzieciach bardzo duże wrażenie. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz nasi uczniowie będą mogły zwiedzić Łęczycę i spotkać się z diabłem Borutą - mówią Ewa Górniak i Agnieszka Łabuz, nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 45 z Sosnowca.

To właśnie obie Panie zapoznawały na lekcjach swoich wychowanków z historią Łęczycy i legendami o diable Borucie.

- Dzieci były tak zafascynowane miastem i legendami, że postanowiły pod naszym kierunkiem przygotować prace plastyczne - mówią Panie Ewa Górniak i Agnieszka Łabuz.

Autorami prac plastycznych o diabelskich legendach, które możemy podziwiać na naszej stronie internetowej są: Dobrusia Kamińska, Nikodem Skalski, Karolina Kicińska, Klaudia Furman, Wiktoria Kaleta, Julia Nowakowska, Sylwia Jakubowska, Wojtek Krzykowski, Martyna Sienicka, Basia Dratwińska, Ola Jagła i Wojtek Klimczak.

- To bardzo sympatyczne, że dzieci z innych miejscowości zainteresowały się naszym miastem i legendami związanymi z diabłem Borutą. Prace dzieci będzie teraz można zobaczyć na naszej stronie internetowej a we wrześniu w Domu Kultury i na "Barwach Jesieni" - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Powstaje monografia liceum

W przyszłym roku łęczyckie Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego obchodzić będzie 100 lecie powstania.

W związku z tym Dyrekcja szkoły wspólnie z Towarzystwem Naukowym Płockim oddział w Łęczycy postanowiły wydać monografię tej zasłużonej placówki dydaktycznej.

Osoby, które chciałyby służyć swoją pomocą przy powstawaniu tego wydawnictwa proszone są o kontakt w siedzibie TNP znajdującej się przy ulicy Poznańskiej 6 lub w Liceum Ogólnokształcącym.

Na ręce Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy, wpłynęło od Dyrekcji LO pismo, w którym poproszono Burmistrza w napisanie słowa wstępnego do tworzonej monografii.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Jestem jednym z rzeszy absolwentów łęczyckiego Liceum Ogólnokształcącego. Ze wzruszeniem przyjąłem tę propozycję i myślę, że napiszę słowo wstępne w imieniu wszystkich absolwentów - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Przymiarki do basenu

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, podejmuje działania związane z budową w naszym mieście krytej pływalni.

- Prowadzę rozmowy z osobami i firmami, które mogą pomóc naszemu miasto przy budowie basenu. Są to wstępne rozmowy - mówi Krzysztof Lipiński.

W czwartek, Burmistrz spotkał się w Konstantynowie z Andrzejem Biernatem, Dyrektorem tamtejszego basenu.

- Basen w Konstantynowie powstał już 10 lat temu. Jest funkcjonalny, ale w Łęczycy trzeba pomyśleć o znacznie nowocześniejszych rozwiązaniach. Myślę, że jeżeli w Radzie Miasta będzie dobra atmosfera dotycząca budowy basenu, to taka inwestycja może się szybko rozpocząć i szybko zakończyć - mówi Krzysztof Lipiński.

Mieszkańcy miasta też mają taką nadzieję. Mamy XXI wiek, więc myślmy o naszych dzieciach i młodzieży, bo to przede wszystkim im służyłaby ta inwestycja.

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy w towarzystwie Andrzeja Biernata zwiedzał basen w Konstantynowie

więcej

Koncert w tumskiej Archikolegiacie

Jutro, o godzinie 20.00 w Archikolegiacie w Tumie, rozpocznie się finałowy koncert VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Kolory Polski".

W murach romańskiej Archikolegiaty dla melomanów zagra Olo Walicki, który zaprezentuje muzykę kaszubską. Olo Walicki jest czołowym polskim kontrabasistą, a wspólnie z nim w koncercie zagrają i zaśpiewają: Marysia Namysłowska, Cezary Konrad, Mika Urbaniak i Piotr Pawlak.

więcej

Nowy plan miasta

Jak, Państwo zwróciliście uwagę, na naszej stronie internetowej pojawił się nowy plan Łęczycy.

Można na nim znaleźć wszystkie ulice, instytucje, szkoły, obiekty zabytkowe i szereg innych potrzebnych internautom informacji. Dzięki zainstalowanej wyszukiwarce, można błyskawicznie znaleźć dany obiekt i uzyskać o nim wszystkie niezbędne informacje.

Umieszczone zostały także interaktywne panoramy trzech ciekawym miejsc w mieście. Możecie, więc Państwo zobaczyć panoramę Starego Miasta, Zamku Królewskiego i Zalewów Miejskich.

Plan miasta zobaczyć klikając na miniaturkę planu, która znajduje się w prawym górnym rogu naszego portalu informacyjnego.

więcej

Zdjęcia z fotograficznego pleneru

W maju, w Łęczycy odbył się plener fotograficzny "Łęczycanie w obiektywie". Kilkunastu fotografów przez trzy dni "podglądało" codzienne życie mieszkańców naszego miasta.

Zapraszamy na strony internetowe www.jarczewski.pl i www.jpfoto.art.pl.

Są to strony dwóch znanych polskich fotografików, którzy uczestniczyli w łęczyckim plenerze. Sprawdźcie, czy jesteście na ich zdjęciach?

więcej

'Święto Zamku' w Penzlin

Wpiatek do Penzlin wyjeżdża 25-osobowa grupa łęczycan, którzy wezmą udział w "Święcie Zamku". Miasto Łęczyca od kilku już lat współpracuje z niemieckim, bardzo urokliwym miasteczkiem, w którym znajduje się Muzeum Opętania Czarownic.

"Święto Zamku" to wspaniały festyn ludowy, na którym bawią się mieszkańcy miasta i zaproszeni goście z Niemiec i innych krajów.

Łęczycę reprezentować będzie młodzieżowa drużyna piłkarska z Hurtapu-Górnika, która rozegra mecze z niemieckimi rówieśnikami i zespół rockowy Moonwalker.

Na specjalne zaproszenie Svena Flechnera, Burmistrza Penzlin, w zamkowych murach pojawi się diabeł Boruta.

Zapowiada się niezwykłe spotkanie z kuzynkami - czarownicami z Penzlin.

więcej

Nowy chodnik na Belwederskiej

Po zakończeniu wymiany chodnika na ulicy Ozorkowskiej, kolejna łęczycka ulica będzie miała nową nawierzchnię.

Urząd Miejski i Zarząd Dróg Wojewódzkich doszły do porozumienia w sprawie wykonania nowego chodnika na ulicy Belwederskiej. Chodnik będzie wykonany z polbruku. Nowa nawierzchnia założona zostanie po obu stronach ulicy Belwederskiej od przystanku PKS do ulicy Ozorkowskiej.

Prace już się rozpoczęły i potrwają do połowy września.

W przyszłym roku prace na ulicy Belwederskiej będą kontynuowane. Kostka polbrukowa zostanie założona od ulicy Ozorkowskiej do Alejek.


Od przystanku PKS do Ozorkowskiej po obu stronach Belwederskiej zostanie założony nowy chodnik

więcej

Termomodernizacja budynków mieszkalnych

Trwają prace związane z termomodernizacją budynków mieszkalnych na ulicach Konopnickiej, Kaliskiej i Belwederskiej.

W tym roku roboty termomodernizacyjne zakończone zostaną w blokach na Konopnickiej 4, 4a, 4b, 4c, 6, 8, 8a, 10, kaliskiej 36 i Belwederskiej 38c, d i e.

Budynki na tych ulicach zostaną docieplone, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, wykonana zostanie nowa sieć instalacji centralnego ogrzewania. W większości bloków stare piece węglowe zostaną zastąpione centralnym ogrzewaniem.

- Prace, które zostaną wykonane przyczynią się do poprawy warunków życia mieszkańców naszego miasta, a także poprawią estetykę budynków mieszkalnych - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Bloki mieszkalne zostaną podłączone siecią ciepłowniczą do zmodernizowanej kotłowni przy ulicy Wojska Polskiego.


Trwają prace związane z termomodernizacją budynków mieszkalnych przy ulicach Konopnickiej, Kaliskiej i Belwederskiej

więcej

Hurtap-Górnik - RKS Radomsko 2:0, (1:0)

To był wymarzony debiut "królewskich" w trzeciej lidze. Łęczycanie po dobrej grze pokonali 2:0 spadkowicza z II ligi RKS Radomsko. Bramki zdobyli: Łukasz Laskowski w 40 minucie i Krzysztof Sokalski w 90 minucie gry, a właściwie już w przedłużonym czasie.

Początek spotkania to kilka groźnych akcji łęczyckiej drużyny. Przed szansą w 10 minucie stanął Michał Rosiak ale jego strzał minimalnie minął światło bramki, podobnie jak uderzenia Marcina Adamczyka i Laskowskiego.

W 40 minucie gry padła pierwsza bramka dla "królewskich". Po prawej stronie przedarł się Sokalski, dośrodkował w pole karne, a tu przez nikogo nie pilnowany Laskowski, precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

- To była fantastyczna akcja. Cieszę się, że to właśnie mnie udało się strzelić tego historycznego gola, ale na sukces zapracowała cała drużyna. Nie ważne kto strzela gole; najważniejsze, że wygraliśmy - mówił Łukasz Laskowski.

Laskowski, po strzeleniu gola miał jeszcze jeden powód do zadowolenia. Mianowicie, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, postanowił z prywatnych pieniędzy, uhonorować dwóch pierwszych strzelców goli dla "królewskich", nagrodą finansową w wysokości po 500 zł. To bardzo sympatyczny gest i czekamy na naśladowców.

W drugiej połowie, optyczną przewagę mieli piłkarze z Radomska, ale dobrze grająca obrona Hurtapu-Górnika nie pozwalała na stwarzanie zagrożeń pod bramką Gąsińskiego. Łęczycanie, gdy tylko nadarzała się okazja, przechodzili do szybkich kontrataków. Po jednej z takich kontr, piłkę otrzymał Sokalski i mimo asysty Sławomira Majaka, płaskim strzałem z linii pola karnego po raz drugi pokonał bramkarza gości. Gol padł już w przedłużonym czasie, tak więc po chwili sędzia odgwizdał koniec meczu i łęczycanie mogli unieść w geście radości, ręce do góry.

- To wspaniale strzelić gola w pierwszym meczu w trzeciej lidze. Cieszę się bardzo, zwłaszcza, że dziś obchodzę 19 urodziny. Zwycięstwo i gol to wymarzone przeze mnie prezenty - stwierdzał Krzysztof Sokalski

- Zasłużenie pokonaliśmy Radomsko, Byliśmy drużyną lepszą. cały zespól zagrał z ogromnym zaangażowaniem i chciałbym podziękować chłopcom za ambitną walkę. Podziękowania należą się także łęczyckim kibicom, którzy tak licznie przybyli na stadion. W następnej kolejce gramy z Mławą. Będzie to trudne spotkanie, zwłaszcza, że nie będę mógł skorzystać z kilku swoich zawodników, którzy w tym czasie będą uczestniczyć w Kołobrzegu w finale Pucharu Polski w plażowej piłce nożnej - mówił Wiesław Bańkosz, trener łęczyckiej drużyny.

W meczu z Radomskiem "królewscy" zagrali w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Słowiński, Adamczyk, Napieraj, Kaczkowski (87 Rembowski), Laskowski (88 M.Czekalski), R.Czekalski, Rosiak (67 Czajkowski), Ogrodowicz (67 Kasperkiewicz), Sokalski. Trener: Wiesław Bańkosz, asystent: Andrzej Antos.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z historycznego meczu Hurtapu-Górnika w III lidze

więcej

600 tysięcy do miejskiej kasy

Rozstrzygnięte zostały przetargi na zakup działek położonych w Łęczycy przy ulicy Konopnickiej i Kaliskiej. Atrakcyjne położenie działek, sprawiło, że do przetargu przystąpiło aż 50 osób.

Licytowano ostro i do kasy miejskiej z tytułu sprzedaży tych działek wpłynie 600 tysięcy złotych.


Po rozstrzygnięciu przetargu z działek przy ulicy Konopnickiej musiały zostać zabrane stojące tam kioski

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 22