Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Termomodernizacja w Gimnazjum i Domu Kultury

W Łęczycy trwają prace związane z termomodernizacją budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej. Obecnie budynki przyłączane są do sieci cieplnej w kotłowni znajdującej się przy ulicy Wojska Polskiego.

Budynek Gimnazjum jest docieplany, a wewnątrz wymieniane są kaloryfery.

W Domu Kultury również trwa wymiana kaloryferów, a za kilka dni rozpocznie się wymiana stolarki okiennej i drzwi.

Przypomnijmy, że koszt tej inwestycji to 19 milionów złotych, a pieniądze władzom miejskim udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz warszawskiego EKOFUNDUSZU.

więcej

HTL poszukuje pracowników

Do Burmistrza Łęczycy wpłynęło pismo od firmy HTL, która będzie inwestowała na terenach łęczyckiej strefy ekonomicznej.

Obecnie firma poszukuje 50 pracowników, którym stawia określone wymagania.

Osoby zainteresowane mogą zapoznać się na naszej stronie internetowej z zawodami i wymaganiami stawianymi przez firmę HTL przy przyjęciu do pracy.

Lista stanowisk

Wymagania kwalifikacyjne

więcej

Historyczny spływ kajakowy

Po raz pierwszy łęczyccy turyści zdecydowali się zorganizować spływ kajakowy po Bzurze. Przygoda rozpoczęła się w miejscowości Nakielnica niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego, a zakończyła w Chociszewie. Trudna trasa sprawiła, że uczestnicy spływu musieli wielokrotnie wysiadać z kajaków i przenosić je w inne, nadające się do wiosłowania miejsca.

- W tej okolicy na Bzurze leży sporo drzew i znajdują się inne przeszkody. Nie przeszkadzało nam to jednak w dotarciu do Chociszewa.
Przetarliśmy szlak i udowodniliśmy, że Bzurą można płynąć praktycznie od źródeł - mówi Wojciech Wojciechowski.

- Spełniło się moje wielkie marzenie, jakim była możliwość spływu Bzurą.
Znałem te tereny, ale tylko z wycieczek rowerowych i pieszych. Teraz poznałem je z innej strony. jestem pod wrażeniem i cieszę się, że zrobiliśmy pierwszy krok, żeby udowodnić, że Bzura jest rzeką pełną atrakcji, dziką i niezwykle trudną dla turystyki kajakowej - mówi Krzysztof Lipiński.

- Udowodniliśmy, że Bzurą mimo niespodziewanych przeszkód można wiosłować. Płynęliśmy po cudownej rzece i wspaniałych terenach. Rzeka ma wiele urokliwych miejsc, które powinni zobaczyć turyści - mówi Ryszard Łuczak.

- Spływ był bardzo udany. W przyszłym roku powiosłujemy od Łęczycy do Wyszogrodu. Zachęcam wszystkich do zorganizowania podobnych, kajakarskich imprez - mówi Tomasz Baranowski.

W tym historycznym spływie wzięli udział i dzielili się wrażeniami: Witek Witkowski PTTK Turek, Katarzyna i Tomasz Dronka PTTK Łask. Jarosław Filipowski Straż Leśna Grotniki, a także członkowie łęczyckiego PTTK: Elwira i Bogusław Wierciński, Jadwiga i Kazimierz Graczykowie, Ryszard Łuczak, Urszula Trzonkowska, Bogusława Dyjaczyńska, Katarzyna Pysera, Mirosława Łuczak, Wojciech Wojciechowski, Jarosław Piaskowski Kwatermistrz spływu, Jacek Ziółkowski, Iza Nowicka - Piaskowska, Krzysztof Lipiński.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z historycznego spływu kajakowego po Bzurze

więcej

Łęczycanie na kajakach

Z inicjatywy Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy, Wojciecha Wojciechowskiego, Przewodniczącego Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta i Jacka Ziółkowskiego, Prezesa łęczyckiego oddziału PTTK, w najbliższą sobotę rozpocznie się I Ogólnopolski Spływ Kajakowy po Rzece Bzurze.

- Z Łęczycy dotrzemy samochodem do źródeł Bzury, która rozpoczyna swój bieg w okolicach Arturówka, a następnie w miejscowości Nakielnica wsiądziemy do kajaków i powiosłujemy Bzurą - mówi Wojciech Wojciechowski.

Łęczyccy turyści popłyną z Nakielnicy przez Chociszew, Ozorków i dotrą w godzinach wieczornych do Leśmierza. Ten etap będzie liczył około 40km.

W niedzielę łęczycanie popłyną z Leśmierza przez Łęczycę i dotrą do Młogoszyna. W tej miejscowości zakończy się dwudniowy spływ. Niedzielny etap liczy około 30km.

- W przyszłym roku zamierzamy kontynuować spływ po Bzurze. Myślę, że wtedy powiosłujemy Bzurą aż do Wyszogrodu, gdzie nasza rzeka wpływa do Wisły - mówi Wojciech Wojciechowski.

więcej

Największa łęczycka inwestycja

W Łęczycy trwają prace związane z termomodernizacją 28 budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej. Koszt inwestycji to 19 milionów złotych, a termomodernizacja zakończy się w 2007 roku.

- Obecnie trwają roboty związane z przyłączaniem budynków do sieci cieplnej. Zmodernizowana zostanie kotłownia przy ulicy Wojska Polskiego. Po zakończeniu tych prac budynki będą poddane termomodernizacji, a więc wymianie pieców węglowych na centralne ogrzewanie, dociepleniu budynków, wymianie okien i drzwi, malowaniu budynków. Rozpoczęły się też roboty w naszym Gimnazjum. Dzięki temu poprawi się poziom życia łęczyckich rodzin, a uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę w znacznie lepszych warunkach - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Środki na tak ogromną inwestycję władzom miasta udało się pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z warszawskiego EKOFUNDUSZU.


Obecnie trwają prace związane z przyłączeniem budynków do sieci cieplnej

więcej

Gimnazjum jak nowe

Rozpoczęła się termomodernizacja łęczyckiego Gimnazjum. W szkole zostaną wymienione stare okna, drzwi, wykonane zostanie przyłączenie do sieci cieplnej modernizowanej kotłowni przy ulicy Wojska Polskiego.

Budynek Gimnazjum zostanie docieplony, a wewnątrz nastąpi wymiana centralnego ogrzewania.

- W najbliższych dniach rozpoczną się także prace związane z wymianą dachu na budynku Gimnazjum. Koszt tej inwestycji to 330.000 zł. Po zakończeniu wszystkich prac, budynek Gimnazjum zmieni swoje oblicze. Bedzie jak nowy - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.


Rozpoczęły się prace związane z termomodernizacją budynku Gimnazjum

więcej

Turystyczne piosenki na Zamku

Na Zamku Królewskim w Łęczycy odbył się I Centralny Przegląd Piosenki Turystycznej "Nocnik" 2005.

Laureatem głównej nagrody został zespół Olo Band - Solo, a drugie miejsca przypadły grupom Coffena i Vergil van Tro. Trzecią nagrodą uhonorowano zespół Niezwykle smutna ryba. Grupa ta otrzymała nagrodę Prezesa Radia Łódź. Nagrodę Dyrektora Domu Kultury otrzymała łęczycka grupa Dwa Tygodnie.

W łęczyckim przeglądzie zaprezentowali się także Andrzej Koczewski i Janusz Strąkowski, a gwiazdą przeglądu był krakowski zespół Browar Żywiec.

więcej

Termomodernizacja w Łęczycy

Blisko 19 milionów złotych kosztować będzie termomodernizacja budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

- Jest to największa inwestycja w naszym mieście, która potrwa do 2007 roku. Środki na termomodernizację pozyskaliśmy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z EKOFUNDUSZU - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Obecnie trwają prace związane z przyłączem sieci cieplnej do budynków znajdujących się przy ulicach Belwederskiej, Konopnickiej, Kaliskiej oraz do Gimnazjum i Domu Kultury.

więcej

Przegląd piosenki turystycznej

W najbliższą sobotę, na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej.

Udział w przeglądzie zapowiedziało siedem zespołów, a początek turystycznego śpiewania przewidziano na godzinę 15.00.

Po zakończeniu imprezy wręczone zostaną wyróżnienia, a w części pozakonkursowej wystąpi znana grupa Browary Żywiec. Koncert Browarów Żywiec rozpocznie się o godzinie 20.30.

Organizatorami turystycznej imprezy są: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, łęczycki oddział PTTK, Dom Kultury i Muzeum.

więcej

wszystkich aktualności: 10