Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs plastyczny podczas Dnia Dziecka w Łęczycy

Jednostka Budżetowa "Zieleń Miejska" oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy zapraszają dzieci w wieku 5-12 lat na Plac Tadeusza Kościuszki w dniu 1 czerwca 2017r. do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody.
więcej

Proismy o zapoznanie się z regulaminem imprezy masowej pn. "Dzień Dziecka" w Łęczycy

W związku z przebiegiem obchodów Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca 2017 roku, które odbędą się na Placu Tadeusza Kościuszki w godzinach 9.30 – 22.00, prosimy o zapoznanie się z poniższym Regulaminem Obiektu i Regulaminem Imprezy Masowej. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, aby impreza przebiegła w miłej i spokojnej atmosferze.Regulamin obiektu: Placu T. Kościuszki (do pobrania)

Regulamin imprezy masowej (do pobrania)
więcej

Uwaga! Utrudnienia w ruchu na Placu Tadeusza Kościuszki

W związku z uroczystościami Nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy od godz. 18.00 w dniu 17 maja br. do godz. 17.30 w dniu 18 maja br. parkingi w obrębie Placu Tadeusza Kościuszki (wzdłuż placu, na którym znajduje się Ratusz Miejski oraz wzdłuż ul. Kościelnej) będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Serdecznie zapraszamy na Powiatową Majówkę Zdrowia

Serdecznie zapraszamy na XXIV Powiatową Majówkę Zdrowia i Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 20 maja w godz. 10.00-14.00 na Boisku „ORLIK” przy Liceum Ogólnokształcącym w Łęczycy. W programie m.in. bezpłatne badania diagnostyczne – EKG, badanie krwi na poziom glukozy, mammografia mobilna, badanie słuchu, konsultacje,  zajęcia relaksacyjne „SPA dla duszy” – Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej Warsztat rozwojowy „Odkryj w sobie siłę działania”, lonkursy ekologiczne, plastyczne, wiedzy i sportowe,  bieg Przełajowy o Puchar Starosty - „Bieg z Naturą 2000.


Poniżej więcej informacji.więcej

Ceremonia wręczenia nagród im. Benedykta Polaka

9 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 w Archikolegiacie w Tumie pod Łęczycą odbędzie się ceremonia wręczenia nagród im. Benedykta Polaka. Tegoroczną – III edycję nagrody honorowym patronatem objął Prezydent RP. Pragniemy przypomnieć, że patronem naszej nagrody jest zakonnik franciszkański Benedykt Polak, który w latach 1245 - 1247, wraz z włoskim mnichem Giovannim da Pian del Carpine, odbył poselstwo w imieniu papieża Innocentego IV do chana Mongołów. Owocem tej niezwykle niebezpiecznej wyprawy był pierwszy w Europie opis ówczesnego imperium mongolskiego, wyprzedzający o ponad pół wieku słynne „Opisanie Świata” Marco Polo. Wybór Łęczycy, jako siedziby Kapituły Nagrody i Archikolegiaty w Tumie Łęczycą jako miejsca wręczania nagród nie jest przypadkowy, albowiem to właśnie stąd w 1245 r., szczodrze zaopatrzeni przez Księcia Konrada I Mazowieckiego, emisariusze rozpoczęli zasadniczą część swej wyprawy. Poprzez odwołanie do osoby Patrona naszej nagrody, pragniemy podkreślić rolę, jaką w całej swej historii Polska odegrała w zakresie kontaktów międzykulturowych i poszerzenia wiedzy o świecie.
więcej

Bezpłatna sterylizacja/kastracja kotów wolno żyjących na terenie Miasta Łęczyca

Informujemy, że w roku bieżącym na terenie Miasta Łęczyca przeprowadzona zostanie bezpłatna sterylizacja/kastracja kotów wolno żyjących. Akcja nie dotyczy kotów domowych, posiadających właścicieli. Zainteresowane osoby (tj. karmiciele) muszą dokonać zgłoszenia pod nr. tel. 609 463 157. Apelujemy i zapraszamy wszystkich kocich opiekunów do wzięcia udziału w ww. przedsięwzięciu. Należy pamiętać, że sterylizacja i kastracja są jedynymi skutecznymi metodami kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich. Akcja będzie prowadzona do wyczerpania kwoty przeznaczonej na zabiegi tj. 4.000 zł.
więcej

Ciekawa akcja w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy

W nocy z 5 na 6 maja 2017r. 56 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy nocowało w sali gimnastycznej. Była to nagroda dla uczniów, którzy w lutym i marcu nie otrzymali żadnych uwag ani ocen niedostatecznych. Podczas tego niezwykłego spotkania w placówce uczestnicy oglądali filmy: „Zwierzogród”, „Alicję w krainie czarów” oraz „Mój przyjaciel Hachiko”. Nad ranem dzieci zostały odebrane przez rodziców. 

więcej

Młodzi łęczycanie wezmą udział w Digital Youth Forum!

25 maja grupa 22 uczniów łęczyckiego gimnazjum weźmie udział w bardzo prestiżowym wydarzeniu w świecie nowoczesnych technologii jakim jest Cyfrowe Forum Młodzieży odbywające się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Digital Youth Forum to jedyny taki event w Polsce dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online.
więcej

Zniżki dla krwiodawców - akcja "Razem dla Dawców"

Klub Honorowych Dawców Krwi Strażak przy OSP w Łęczycy, jako pierwszy w województwie łódzkim, przyłączył się do ogólnopolskiego programu "Razem Dla Dawców" prowadzonego przez lokalne kluby Honorowych Dawców Krwi w całej Polsce. W/w program skierowany jest do instytucji, przedsiębiorstw, firm itp. i jest całkowicie bezpłatny. Polega on na tym, iż określona instytucja udziela stosownej zniżki (rabatu) krwiodawcom na wybrane przez siebie produkty czy usługi. Krwiodawcy mogą liczyć na zniżki, okazując się legitymacją Honorowego Dawcy Krwi z przynajmniej dwoma wpisami donacji w roku kalendarzowym ewentualnie legitymacją Zasłużonego HDK. W zamian za wsparcie dla krwiodawców przedsiębiorcy otrzymają reklamę na wszelkich materiałach produkcyjnych i portalach związanych z programem "Razem Dla Dawców". Urząd Miejski w Łęczycy wspiera akcję. Zachęcamy Państwa do przystąpienia do programu.
więcej

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wczoraj obchodziliśmy kolejną, już 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Na Plac T. Kościuszki przybyli mieszkańcy, przedstawiciele instytucji samorządowych, służb mundurowych, szkół oraz duchowieństwa. Uroczyste obchody rozpoczęły się ceremoniałem wojskowym o godzinie 11.20. Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy przedstawili inscenizację słowno-muzyczną z mottem przewodnim „Nauczmy się na pamięć tego kraju”. Przemówienia okolicznościowe wygłosili: Wojciech Zdziarski, Starosta Łęczycki oraz Renata Brygier, Sekretarz Miasta Łęczyca. Odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny celebrowana przez Dziekana Sławomira Sobierajskiego i Ojca Krystyna. 

więcej

Zapraszamy na uroczystości(proszę kliknąć na obrazek, aby zobaczyć program uroczystości)
więcej

W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Łęczyca przybrała biało-czerwone barwy

Dziś, 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Łęczyca przybrała biało-czerwone barwy. Impreza rozpoczęła się o godzinie 11 na Placu T. Kościuszki. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przed Ratuszem odbyła się Parada Rajców. Następnie zostało zrobione wspólne zdjęcie na tle herbu miasta. O godzinie 11.30 łęczyccy rowerzyści w narodowych barwach wyruszyli na zabezpieczaną przez Policję trasę Rowerowego Prologu Ulicznego. Po pokonaniu sześciokilometrowej trasy wszyscy udali się do Parku Miejskiego. Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, Muzeum, Dom Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Środowiskowy Dom Samopomocy, a także TPD przygotowały liczne atrakcje. W warsztatach, konkursach i zabawach brali udział zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy mogli również skosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki. 
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16