Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Konkurs rysunkowy dla dzieci

Z okazji Dnia Dziecka, Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy serdecznie zapraszają wszystkie dzieci do udziału w konkursie rysunkowym pt.: „Moje wymarzone zwierzątko”. Konkurs odbędzie się w dniu 1 czerwca br. w godzinach 12:00 – 14:00 na Pl. T. Kościuszki. Do zdobycia atrakcyjne nagrody!

Ponadto, pragniemy także poinformować o darmowych poradach, których będą udzielać lekarze weterynarii w godzinach 12:00 – 15:00.
więcej

Zawody wędkarskie najmłodszych "Big Fish"

25 maja Koło Wędkarskie PZW w Łęczycy wraz z uczniami klasy II D Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęczycy i przyjaciółmi zorganizowali zawody wędkarskie "Big Fish". Pogoda nie dopisała, ale dobre humory i ryby w zalewie nie zawiodły. Mimo zimna i silnego wiatru z doskonałym wynikiem zawody wygrała Martyna Jakubowska - 380 pkt. Kryształowy puchar wręczył główny sędzia zawodów - Adam Biniewicz, a nagrody rzeczowe, ufundowane przez Koło Wędkarskie, sekretarz koła - Paweł Wilkowski. II miejsce zajął Marcel Kotas, uzyskując  300pkt, natomiast III miejsce - Dawid Jakubowski z wynikiem 220pkt. Nagrodę za największą rybę otrzymał Filip Hecimovic. Wszyscy już czekają na rewanż. 

Tekst i foto: Organizatorzy "Big Fish"

więcej

Oblicza małych miasteczek

W dniach 16-17 maja 2013 roku w Łęczycy oraz Uniejowie odbyła się konferencja z cyklu „Oblicza małych miast – rozwój czy degradacja?” (małe miasta w polskiej polityce miejskiej). Spotkanie zostało zorganizowane przez Unię Miasteczek Polskich, Związek Miast Polskich oraz władze miasta Łęczycy i Uniejowa. Celem konferencji było omówienie problemów polskich miast, które odgrywają ważną rolę w polskiej polityce miejskiej, kreując rozwój lokalny i zapewniając spójność terytorialną państwa. Wszyscy zaproszeni goście, przed obradami plenarnymi w Topoli Królewskiej, zwiedzili Łęczycę i jej najważniejsze zabytki. 

więcej

"Wózek za nakrętki" w Przedszkolu nr 1


W dniu 16.05.2013 roku dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy przekazały plastikowe nakrętki zebrane w ramach II etapu akcji " Wózek za nakrętki " organizowanej przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Juliana Tuwima w Stemplewie. Wszystkim osobom, które czynnie uczestniczyły w zbiórce serdecznie dziękujemy.


Tekst i foto: Przedszkole nr 1
więcej

Konferencja „Oblicza małych miasteczek”

W dniach 16-17 maja br. w Łęczycy oraz Uniejowie odbędzie się konferencja z cyklu „Oblicza małych miast”, zorganizowana przez Związek Miast Polskich, Unię Miasteczek Polskich oraz władze miasta Łęczycy i Uniejowa. Celem konferencji jest omówienie trudnych problemów polskich miast, które odgrywają ważną rolę w polskiej polityce miejskiej, kreując rozwój lokalny i zapewniając spójność terytorialną państwa. Uczestnicy konferencji podczas spaceru po Łęczycy zapoznają się z dziedzictwem kulturowym i historycznym miasta, a następnie wezmą udział w spotkaniu, na którym będą poruszone dwa tematy: „Miasteczka w polskiej polityce miejskiej” oraz „Finansowanie rozwoju lokalnego a budżety małych miast”. Drugi dzień konferencji odbędzie się w Uniejowie.
więcej

HURTAP SA Firmą Farmaceutyczną roku 2012

Serdecznie gratulujemy Zarządowi i Pracownikom Firmy HURTAP S.A. w Łęczycy otrzymania tytułu Firmy Farmaceutycznej roku 2012.
więcej

PRZEDSZKOLE Nr 2 uczestniczy w konkursie fotograficznym

PRZEDSZKOLE Nr 2 bierze udział w konkursie fotograficznym „Najpiękniejsze miejsce w twojej okolicy” w ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” ODDAJ SWÓJ GŁOS NA ZDJĘCIE „Kolegiata łęczycka w Tumie”. Adres strony internetowej, na której można oddać głos na nasze zdjęcie to: www.konkurs.przyjacielenatury.pl/galeria,oddaj-glos,326.html lub za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.wikom.pl/p2leczyca (w zakładce aktualności). Głos oddajemy codziennie do 31.05.2013r. – cenne nagrody do wygrania dla przedszkola.

więcej

Dzień Strażaka w Łęczycy

9 maja 2013 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. Za trudną i nierzadko wymagającą oraz pełną poświęceń pracę, a także codzienną gotowość do niesienia pomocy potrzebującym wręczono kilkunastu strażakom awanse. Władze miasta reprezentował Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij, który złożył wszystkim podopiecznym św. Floriana życzenia dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. 

więcej

Pożegnanie Siostry Magdaleny Śmiałowskiej

8 maja 2013r. pożegnaliśmy Siostrę Magdalenę Śmiałowską z Domu Zakonnego Sióstr Urszulanek w Łęczycy. Siostra Magdalena zmarła 4 maja w wieku 98 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Kościele Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. 

więcej

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

7 maja 2013 roku na łęczyckim dziedzińcu zamkowym odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy wraz z Powiatową Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych w Łęczycy. Wśród wielu atrakcji znalazły się m.in.: występy artystyczne clownów i szczudlarzy, pokazy iluzjonistyczne oraz występy zespołów muzycznych „Verdis” i „Mega Dance”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca oraz Wojciech Czaplij – Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca. 

więcej

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja br. w Łęczycy odbyły się obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.30 w Kościele parafialnym p.w. Św. Andrzeja Apostoła. Ze względu na warunki atmosferyczne odwołano część związaną z ceremoniałem wojskowym, który każdy roku rozpoczyna obchody na Pl. T. Kościuszki. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Burmistrza Łęczycy – Wojciech Czaplij, Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele instytucji z terenu miasta i powiatu, zakładów pracy, uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy, uczniowie z placówek oświatowych z terenu miasta z pocztami sztandarowymi oraz mieszkańcy. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny celebrowali: ksiądz dziekan Sławomir Sobierajski oraz Ojciec Leon. Uroczystości zakończyły się o godz. 13.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w obchodach. 

więcej

wszystkich aktualności: 13