Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Najukochańsze Mamusie!

Jesteście synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko co piękne i szlachetne.

Pozwólcie, że z okazji Waszego Święta złożę Wam jak najserdeczniejsze życzenia.
Życzę spełnienia wszystkich marzeń, samych radosnych dni, pociechy z dzieci i wszystkiego, co szczęściem się zowie.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca

więcej

Plener fotograficzny zakończony

Zakończył się plener fotograficzny "Łęczycanie w obiektywie". Przez 4 dni grupa 20 polskich fotografów wykonała w naszym mieście kilka tysięcy zdjęć.

W tej chwili zdjęcia są obrabiane i przygotowywane do wykorzystania w specjalnym albumie.

Efekty pracy jednego z fotografów, Pana Krzysztofa Jarczewskiego, można zobaczyć na stronie internetowej www.jarczewski.pl

więcej

Majówka w 'trójce'

Wspaniale bawili się uczniowie, nauczyciele i rodzice na "majówce" zorganizowanej w szkole Podstawowej nr 3.

Były konkursy, pokazy strażackie, występy zespołów z poszczególnych klas, a także mecz piłkarski, w którym zagrali uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Tytuł "Przyjaciela Naszej Szkoły" otrzymał od uczniów Krzysztof Lipiński - Burmistrz Miasta Łęczya.

Beztroska zabawa trwała kilka godzin.

Prezentujemy zdjęcia z tej imprezy

więcej

Promocja łęczyckiego przewodnika

W Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyła się promocja książki "Przewodnik po Łęczycy i regionie łęczyckim". Jest to już drugie, poprawione wydanie tego przewodnika.

Przewodnik będzie promował nasz region w całej Polsce.

Podczas uroczystości promocyjnej wręczono listy gratulacyjne osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do wydania przewodnika.

więcej

6.40 o Łęczycy

W najbliższą niedzielę o godzinie 6.40 w programie I Polskiego Radia będzie można wysłuchać reportażu przygotowanego o Łęczycy przez Panią redaktor Martę Miller.

Pani Miller przebywała w naszym mieście we wtorek, a owocem jej pracy będzie niedzielny reportaż

- Łęczyca to wspaniałe miasto. Jestem nim wprost zachwycona. W niedzielę będzie można wysłuchać pierwszego reportażu, a w przygotowaniu są już następne. Podczas wizyty w Łęczycy, miałam możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi, mam kilka godzin nagranego materiału. Będę go sukcesywnie prezentowała na antenie radiowej - mówi Marta Miller.

więcej

Pediatrzy na Zamku Królewskim

Na Zamku Królewskim w Łęczycy odbyła się konferencja ordynatorów oddziałów dziecięcych szpitali działających w województwie łódzkim. W konferencji wzięli także udział lekarze pediatrzy, oraz przedstawiciele władz miejskich i powiatowych.

Omówiono sprawy dotyczące funkcjonowania oddziałów pediatrycznych w naszym województwie, a prelegenci podzielili się uwagami, co do sposobów dalszego funkcjonowania pediatrii.

Wiele uwagi poświęcono problemom umieralności wśród niemowląt i chociaż wskaźnik ten znacznie spada, to zastanawiano się, co zrobić aby był jeszcze niższy.


Około 50 pediatrów z województwa łódzkiego spotkało się dziś na Zamku Królewskim w Łęczycy

więcej

Łęczycki Dzień Dziecka

Jeszcze tylko kilkanaście dni i najmłodsi łęczycanie będą świętować swój dzień - Dzień Dziecka. Podobnie, jak to miało miejsce w poprzednich latach, atrakcji, dla najmłodszych mieszkańców miasta i tych trochę starszych nie zabraknie.

30 maja na Stadionie Miejskim juz po raz trzeci rozegrana zostanie Olimpiada Przedszkolaków i Uczniów Klas I - III. Młodzi sportowcy rywalizować będą w takich dyscyplinach jak: bieg na 40 m, rzut piłeczką palantową, sztafeta 8 x 50 m, czy też przeciąganie liny.

Z imprez sportowych ciekawie zapowiadają się turnieje w piłkę nożną plażową i siatkową, które odbędą się 1 czerwca o godzinie 9.00 i 12.00. 1 czerwca o godzinie 10.00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się turniej piłkarski, w którym weźmie udział 8 młodzieżowych zespołów.

Oficjalne otwarcie łęczyckich obchodów Dnia Dziecka nastąpi 1 czerwca na pl.T.Kościuszki o godzinie 10.00.

W godzinach 10.00 - 14.00 przewidziano blok zabawowy dla najmłodszych mieszkańców miasta. O godzinie 12.00 wystąpi Majka Jeżowska, a o 14.00 na estradzie zaprezentują się łęczyckie zespoły muzyczne.

Od 16.00 trwać będzie koncert popularnych zespołów i wokalistów. Wystąpią Bogusław Mec, Janusz Laskowski, O.S.T.R, Liber i Doniu, Red Spinacz i 52 Dębiec.

Koncert zakończy występ gwiazdy, którą w tym roku będzie grupa Dżem.

więcej

ZAPROSZENIE

BURMISTRZ MIASTA ŁĘCZYCA ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW MIASTA DO UDZIAŁU W PLENERZE FOTOGRAFICZNYM "ŁĘCZYCANIE W OBIEKTYWIE".

PLENER ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 20 - 22 05.2005 ROKU.

PLENER PRZYGOTOWYWANY JEST PRZEZ GRUPĘ 30 POLSKICH FOTOGRAFÓW Z NAJWIĘKSZYCH GAZET I AGENCJI FOTOGRAFICZNYCH.

WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCIELIBY WZIĄĆ W NIM UDZIAŁ ZAPRASZAM NA ZAMEK KRÓLEWSKI:

1. 20.05.2005 - W GODZINACH 15.00 - 20.00
2. 21.05.2005 - W GODZINACH 10.00 - 13.00 i 14.00 - 17.00
3. 22.05.2005 - W GODZINACH 9.00 - 13.00

KRZYSZTOF LIPIŃSKI
BURMISTRZ MIASTA ŁĘCZYCA

więcej

Nowy mer Rillieux-la-Pape

Wspólpracujące z Łęczycą francuskie, bliźniacze miasto Rillieux-la-Pape ma nowego mera.

Zgodnie ze swoją przedwyborczą obietnicą, dotychczasowy mer Jacky Darne, zrezygnował z funkcji, kiedy ukończył 60 lat. Stało się tak w chwili, gdy do końca kadencji pozostały jeszcze trzy lata.

Nowym merem bliźniaczego miasta Łęczycy został Renaud Gauquelin, pierwszy zastępca Jacka Darne.

Renaud Gauquelin, jest z zawodu lekarzem. Jest bardzo popularny w Rillieux-la-Pape, o czym świadczy fakt, że po raz trzeci z rzędu pełni funkcję radnego. Nowy Mer jest bardzo zaangażowany we współpracę z Łęczycą. Był w naszym mieście w 1999 roku i zawsze gości w swoim domu mieszkańców Łęczycy, którzy odwiedzają Rillieux-la-Pape.

Oficajlnie, nowy mer swój urząd obejmie w czerwcu lub po wakacjach.

- Miałem możliwość spotkać się z Panem Renaud Gauquelin, w Paryżu na spotkaniu 1000 Merów Europy. Na to spotkanie zostaliśmy zaproszeni przez Premiera Francji. Doskonale układała się współpraca z Jacky Darne. Jestem pewien, że podobne kontakty będziemy mieli z nowym Merem. Już zaprosiłem go do złożenia wizyty w Łęczycy - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Radosne nowiny

Inaczej, jak radosnymi nowinami, nie można nazwać tego, co dziś wydarzyło się w Łodzi.

W siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy i Hendrik Kampmann, właściciel firmy "Kampmann" podpisali akt notarialny o nabyciu przez niemiecką firmę terenów w podstrefie łęczyckiej. Tym samym, szybkimi krokami zbliża się termin budowy przez Niemców zakładu w Łęczycy, a przede wszystkim termin zatrudniania pierwszych pracowników.

- To wspaniała wiadomość dla wszystkich łęczycan. Będą nowe miejsca pracy. Nie muszę chyba tłumaczyć jak bardzo się z tego powodu cieszę mówi Krzysztof Lipiński.

Kolejnym krokiem mającym na celu budowę w Łęczycy zakładów produkcyjnych było spotkanie u Wojewody Stefana Krajewskiego. Wojewoda Łódzki wręczył pięciu firmom decyzje o pozwoleniach na rozpoczęcie działalności w strefach ekonomicznych. Wśród tych pięciu firm znalazły się dwie firmy, które będą inwestować w Łęczycy: Kampmann i HTL.

- To ogromna zasługa Burmistrza i jego współpracowników, że udało im się ściągnąć do miasta, w tak krótkim czasie dwie duże firmy. dziękuję za to i składam gratulacje - stwierdzał Stefan Krajewski.

- Życzliwość z jaką zostaliśmy przyjęci w Łęczycy, a także wielka pomoc ze strony miejscowych władz, zadecydowały, że właśnie w tym mieście będziemy budować kolejny zakład - stwierdzał Wojciech Wyszogrodzki, Prezes HTL.

- Władze Łęczycy uczyniły bardzo wiele, aby przyciągnąć nas do tego miasta. Udało się im przekonać zarówno mnie, jak i mojego ojca. To, co gdzie indziej załatwiane byłoby bardzo długo, w Łęczycy trwało krótko. Cieszę się bardzo, że możemy inwestować w sercu Europy, a za pomoc dziękuję Panu Krzysztofowi Lipińskiemu, Burmistrzowi Miasta i Hannie Pawłowskiej, Zastępcy Burmistrza. To przyjemność współpracować z tak oddanymi swojemu miastu ludźmi - stwierdzał Hendrik Kampmann.

Obie firmy deklarują zatrudnienie w ciągu najbliższych lat ponad 600 pracowników.


Akt notarialny podpisuje Krzysztof Lipiński


Akt notarialny podpisuje Hendrik Kampmann


W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej podpisano akt notarialny o sprzedaży firmie Kampmann terenów łęczyckiej podstrefy. Za kilka miesięcy firma powinna zatrudnić pierwszych pracowników.


Stefan Krajewski, Wojewoda Łódzki, wręczył przedstawicielom pięciu
firm pozwolenia na rozpoczęcie działalności w strefach ekonomicznych


Henrik Kampmann, Burmistrz Krzysztof Lipński i Wojciech Wyszogrodzki po otrzymaniu pozwoleń na działalność w strefie

więcej

1000 Merów w Paryżu

Na zaproszenie Jeana-Pierra Raffarina, Premiera Francji, do Paryża przybyło 1000 merów i burmistrzów miast z całej Europy. Wśród nich był Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy i 16 innych Prezydentów i Burmistrzów polskich miast. Oprócz Burmistrza Łęczycy, w spotkaniu w Paryżu uczestniczyli między innymi Prezydenci Krakowa, Łodzi, Grodziska Wielkopolskiego, Częstochowy, Gdańska.

- Spotkanie odbywało się w ogrodach Pałacu Premiera. Zaproszeni zostali wszyscy merowie, prezydenci i burmistrzowie miast, które współpracują z miastami i miasteczkami francuskimi. Uroczystość związana była z hucznie obchodzonymi we Francji Dniami Europy. To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem w Paryżu reprezentować Królewską Łęczycę. Myślę, że nawiązane we Francji kontakty z przedstawicielami zarówno polskich miast, jak i miast europejskich będą w przyszłości korzystne dla Łęczycy - mówi Krzysztof Lipiński.

Prezentujemy fotogalerię zdjęć ze spotkania 1000 merów w Paryżu

W Paryżu Krzysztof Lipiński spotkał się z Panią Claudie HaignerĂ© ministrem ds. europejskich Krzysztof Lipiński i nowy mer Rillieux-la-pape Renaud Gauguelin
więcej

Strażacy na Jasnej Górze

Ponad 200 strażaków z powiatu łęczyckiego uczestniczyło w V Strażackiej Pielgrzymce do Częstochowy. Pielgrzymka związana była z Dniem św. Floriana, patrona strażaków.

Na jasnej Górze łęczyccy druhowie wzięli udział w mszy świętej, którą odprawił biskup polowy Sławoj-Głódź.

Uczestnikami strażackiej pielgrzymki byli Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy i Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego.

- Cieszymy się, że wspólnie z naszymi druhami mogliśmy wziąć udział w pielgrzymce. To wspaniałe, duchowe przeżycie, że mogliśmy modlić się za tych, którzy każdego dnia pomagają innym, często narażając własne życie - stwierdzali Krzysztof Lipiński i Zbigniew Wojtera.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z pielgrzymki łęczyckich strażaków na Jasną Górę

więcej

Pejzaże Agnieszki Kowalskiej

W Domu Starym otwarta została wystawa "Zastygające pejzaże przemian", której autorką jest Agnieszka Kowalska. Wystawa Agnieszki Kowalskiej nie tak dawno prezentowana była w Muzeum w niemieckim mieście Penzlin, gdzie wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców tego miasta i turystów.

Od soboty wystawę mogą zwiedzać łęczycanie i odwiedzający łęczyckie muzeum turyści.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 22