Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Owoce i warzywa. Kolor ma znaczenie"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Owoce i warzywa!!! Kolor ma znaczenie.”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu łęczyckiego realizujących program profilaktyczny „Trzymaj Formę”. Głównym celem programu jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. 

więcej

Informacja o naborze

Zarząd Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ogłasza nabór słuchaczy na rok akademicki 2012/2013 i przyjmuje opłaty do dnia 12 czerwca 2012 r. Osoby zainteresowane zapraszamy w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00 do Domu Kultury.Prezes

Włodzimierz Sroczyński

więcej

Światowy Dzień Zdrowia "Starzenie się i zdrowie"

Tematyka przypadającego na 7 kwietnia br Światowego Dnia Zdrowia związana jest z zagadnieniami zdrowia osób w wieku senioralnym. Ideą tegorocznych obchodów jest uświadomienie osobom w podeszłym wieku jak ważny jest ich styl życia, aby pozostali oni niezależnymi i aktywnymi członkami swoich rodzin i społeczeństwa. Informacje związane z tą tematyką są zamieszczane na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) www.who.int oraz na stronach Regionalnych Biur WHO. Jednocześnie informujemy, że w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy ogłosił dla szkół ponadgimnazjalnych konkurs fotograficzny i plastyczny pod hasłem „ Starość w oczach młodych”.

autor: Justyna Basińska                 autor: Alicja Albinwięcej

Informacja dla posiadaczy psów

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Nr XVII/125/07 z dnia 29 listopada 2007 dotyczącej określenia wysokości rocznej stawki opłaty od posiadania psów , zwolnień oraz zasady ustalenia, poboru i terminy płatności opłaty od posiadanych psów przypominamy, że opłatę w kwocie 50 zł należy wnieść na konto Urzędu Miejskiego lub osobiście w kasie w terminie do dnia 31 maja 2012.
więcej

XX-lecie Gminy Wiejskiej Łęczyca

13 kwietnia 2012r. odbyły się uroczystości z okazji XX-lecia Gminy Wiejskiej Łęczyca, w których wzięli udział włodarze naszego miasta: Burmistrz – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Kulesza. Burmistrz przekazał na ręce Wójta Andrzeja Krzysztofa Wdowiaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Mariana Kryszkowskiego gratulacje i serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspaniałych sukcesów w realizacji zadań na rzecz mieszkańców tej Gminy. 

więcej

Święto Palanta w Grabowie

10 kwietnia 2012r. po raz kolejny odbyło się Święto Palanta w Grabowie. Ta cykliczna impreza rozpoczęła się uroczystą mszą św. w grabowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu barwny orszak przemaszerował ulicami Grabowa, docierając na plac T. Kościuszki. Tam też zebrana publiczność obejrzała m.in.: pokazowe mecze w Palanta, pokaz walk rycerskich oraz występy orkiestr dętych i zespołów muzycznych.
więcej

Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego w sprawie dworca kolejowego w Łęczycy

Przedstawiamy Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego, zawiadamiające o wszczęciu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego, dotyczącej przebudowy dworca kolejowego w Łęczycy.
więcej

Łodzianie w Łęczycy - promocja zmodernizowanego pociągu

31 marca 2012r. do Łęczycy przyjechało około 350 mieszkańców Łodzi. Z okazji pierwszej promocyjnej jazdy zmodernizowanego pociągu turyści pojawili się na stacji kolejowej w naszym mieście o godz. 11:53, gdzie powitał ich - przy dźwiękach kapeli ludowej - Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski oraz Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski. Uczestnicy wycieczki zwiedzili łęczycką Starówkę, dawne łęczyckie więzienie oraz Archikolegiatę w Tumie. Na Zamku w Łęczycy turyści, oprócz wystaw muzealnych, obejrzeli pokazy walk rycerskich oraz pokaz sprawności bojowej średniowiecznego łucznictwa. Organizatorami spotkania byli: Muzeum w Łęczycy, Urząd Miejski w Łęczycy, Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy.

Promocyjna jazda pociągu jest elementem projektu pn. „Inwestycja w tabor kolejowy – modernizacja 4 elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN 57”, który realizuje Województwo Łódzkie w ramach działania I.2 Kolej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. 


więcej

wszystkich aktualności: 8