Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Poranek wielkanocny w Przedszkolu nr 4

W dniu 20 kwietnia br. dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy przygotowały przedstawienie związane z tradycją Świąt Wielkanocnych. Kolorowe stroje oraz zaangażowanie Przedszkolaków wywarło ogromne wrażenie na zaproszonych gościach. 

więcej

Głosuj na plakat Przedszkolaków z Łęczycy

Przypominamy o trwającym głosowaniu na plakat Przedszkola nr 4 w Łęczycy, który został zgłoszony do konkursu internetowego „Stwórz plakat – bądź po stronie natury”. Na niniejszy plakat można głosować raz dziennie z jednego adresu IP do 17 kwietnia 2011r. na stronie www.postronienatury.pl. Numer zgłoszenia : GR1-461.


O zwycięstwie decyduje liczba oddanych głosów! Głosuj każdego dnia!więcej

Przedstawienie teatralne w wykonaniu przedszkolaków

Dziś, Maluchy z Przedszkola nr 1 w Łęczycy zaprezentowały dla uczniów klasy IB ze Szkoły Podstawowej Nr 3 przedstawienie teatralne pt. "Bajka o Matce Naturze, królu Brudu, pracowitych elfach i mądrych dzieciach". Na spotkaniu obecna była również Sekretarz Miasta Łęczyca – Pani Renata Brygier.

Kolorowe stroje i uśmiechy występujących małych aktorów wzbudziły zachwyt zgromadzonej publiczności. 

więcej

INFORMACJA - Narodowy Spis Powszechny

Uprzejmie informujemy, że od dnia 8 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. na terenie Łęczycy w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, rozpoczęli prace rachmistrze spisowi. Spis realizowany jest w oparciu o pracę 12 rachmistrzów, z którymi współpracuje lider gminny.
więcej

Medal za Zasługi dla Obronności Kraju

W dniu 12 kwietnia br. w Ratuszu Miejskim w Łęczycy podczas sesji Rady Miasta Łęczyca odbyła się uroczystość nadania Państwu Elżbiecie i Marianowi Cywińskim z Łęczycy oraz Państwu Marii i Janowi Dureckim z Topoli Szlacheckiej odznaczenia za Zasługi dla Obronności Kraju, przyznanego przez Ministra Obrony Narodowej. Srebrny medal wręczył Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski, Wójt Gminy Łęczyca – Andrzej Wdowiak oraz przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi – mjr Maciej Kwiatkowski. 

więcej

Obchody 71 rocznicy zbrodni katyńskiej

W dniu 11 kwietnia 2011r. odbyła się uroczystość obchodów 71 rocznicy zbrodni katyńskiej w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wólce Czepowej. W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele Łęczycy: Zastępca Burmistrza – pan Wojciech Czaplij,  dyrektor Muzeum w Łęczycy – pan Andrzej Borucki oraz grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. 

więcej

Przedstawienie teatralne w Przedszkolu nr 1

W dniu 14 kwietnia 2010r.(tj.czwartek) o godz. 10.00 dla uczniów klasy IB ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy zaprezentują przedstawienie teatralne pt. "Bajka o Matce Naturze, królu Brudu, pracowitych elfach i mądrych dzieciach".
więcej

MAMO, TATO I WSZYSCY ZNAJOMI

Zagłosuj na plakat Przedszkola nr 4 w Łęczycy zgłoszony do konkursu internetowego „Stwórz plakat – bądź po stronie natury”. Możesz głosować raz dziennie z jednego adresu IP od dnia 11 kwietnia do 17 kwietnia 2011r. na stronie www.postronienatury.pl. Numer zgłoszenia : GR1-461.

Przedszkolakom, które przygotują najlepszy plakat podarowany zostanie ekologiczny plac zabaw; na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają huśtawki.

O zwycięstwie decyduje liczba oddanych głosów! Głosuj każdego dnia!
więcej

Egzamin dla gimnazjalistów

Już jutro łęczyccy gimnazjaliści przystąpią do egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum. W 2011 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy do egzaminu przystąpi 151 uczniów. Egzamin potrwa od 12 do 14 kwietnia i będzie obejmował w części pierwszej - wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, w części drugiej - z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, w części trzeciej - z zakresu języka obcego nowożytnego.

Za uczniów III klas gimnazjum trzymamy kciuki i życzymy dużo wiary we własne siły oraz ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy!
więcej

Remont ulic na osiedlu domków jednorodzinnych „Medyk”

Już w maju br. rozpocznie się remont ulic na osiedlu domków jednorodzinnych „Medyk”, będący kontynuacją prac modernizacyjnych z 2010r. W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia drogi z kostki typu "polbruk", a także przebudowana zostanie linia kablowa średniego i niskiego napięcia.
więcej

Współpraca z Zakładem Karnym w Garbalinie

Jednostka Budżetowa Zieleń Miejska w Łęczycy podpisała umowę w sprawie nieodpłatnego zatrudnienia skazanych Zakładu Karnego w Garbalinie przy robotach publicznych na rzecz mieszkańców miasta Łęczyca na podstawie art. 123a § 2 Kodeksu Karnego Wykonawczego. Grupa około 30 osób będzie wykonywała prace porządkowe przy oczyszczaniu ciągów komunikacyjnych na terenie Miasta Łęczyca, Schroniska Miejskiego oraz Stadionu i Parku Miejskiego. Skierowani osadzeni będą prowadzić ww. prace od 04 do 22 kwietnia 2011r.
więcej

Koniec naboru do łęczyckich przedszkoli

31 marca zakończył się nabór do łęczyckich przedszkoli. Rodzice mieli miesiąc czasu na zgłoszenie swoich dzieci do wybranej placówki.Ogłoszenie wyników rekrutacji poprzez wywieszenie list (w kąciku dla rodziców) będzie miało miejsce po 11 kwietnia 2011r.
więcej

W prezencie dla dzieci z TPD w Łęczycy

Oddział terapeutyczny Zakładu Karnego w Garbalinie wyszedł z inicjatywą wsparcia Ogniska środowiskowo-wychowawczego przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Estetyka i systematyczna praca samych podopiecznych Zakładu zaowocowały w postaci wyjątkowych ozdób na wielkanocny stół i nie tylko, przekazanych TPD w Łęczycy z przeznaczeniem na kiermasz świąteczny. Rękodzieło zostało już wystawione na pierwszy kiermasz w niedzielę 3 kwietnia przed Klasztorem Ojców Bernardynów w Łęczycy i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przed nami jeszcze dwie możliwości nabycia tych wyjątkowych ozdób wielkanocnych i wsparcia dzieci: 10 kwietnia przed Kościołem p.w. Św. Andrzeja w Łęczycy i 17 kwietnia na kiermaszu w Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Egzamin szóstoklasistów w Łęczycy

W dniu jutrzejszym w łęczyckich Szkołach Podstawowych przeprowadzony zostanie sprawdzian w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej. Do egzaminu przystąpi 156 uczniów z SP nr 3 i SP nr 4 w Łęczycy. Test obejmuje 5 obszarów, sprawdzających poziom umiejętności ucznia z zakresu czytania ze zrozumieniem, pisania i rozumowania.Szóstoklasistom życzymy powodzenia i połamania piór!!!
więcej

Warsztaty aktywizujące dla kobiet

Europosłanka Joanna Skrzydlewska i posłanka Agnieszka Hanajczyk zorganizowały 2 kwietnia (w sobotę) w łęczyckim Domu Kultury „Warsztaty aktywizujące kobiety z terenów wiejskich". W warsztatach mogły wziąć udział wszystkie aktywne kobiety z regionu łódzkiego.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 19