Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada jedno wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: 1, miejsce 54 rząd B.

Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 27.02.2009r do godziny 13.00.

więcej

Centralny ŁUK Turystyczny na Targach Turystycznych w Łodzi

Od 27.02 do 01.03 br. na terenie hali Expo w Łodzi odbędą się XV Międzynarodowe Targi Turystyczne „Na Styku Kultur”. Miasto Łęczyca jest inicjatorem promocji wspólnej oferty turystycznej pod nazwą: Centralny ŁUK Turystyczny. W dniu 19.02.2009r. odbyło się spotkanie z uczestnikami stoiska: Uniejowem, Kłodawą, Krośniewicami, Grabowem, Górą Św. Małgorzaty, Świnicami Warckimi, Dąbiem i Kopalnią Soli w Kłodawie na którym ustalono ostatnie szczegóły stoiska.
Zapraszamy na nasze stoisko na Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”.

więcej

Mini Euro 2009 Kutno - Łęczyca - Łowicz ruszyło

20 lutego w hali łęczyckiego gimnazjum odbyło się losowanie państw w ramach Mini EURO 2009, jakie w dniach 29-31.05 br. odbędzie się w Łęczycy. Każdej z 35 zgłoszonych szkół z terenu powiatów: łęczyckiego, kutnowskiego i łowickiego przypisane zostało jedno z państw stowarzyszonych w ramach UEFA. W barwach tych państw będą rywalizowały młodzieżowe drużyny piłkarskie. „Kontynuując rozpoczętą przez Miasto Kutno wspólną inicjatywę promocji Euro 2012, a jednocześnie zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, w roku 2009 Miasto Łęczyca realizuje przedsięwzięcie organizacji rozgrywek Mini Euro. W dniach 29-31.05 w naszym mieście będzie gościło około 250 młodych piłkarzy, toczących rywalizację sportową. Od kilku miesięcy trwają prace przygotowujące to zdarzenie sportowe. Już dziś zapraszam wszystkich łęczycan do uczestnictwa w tym wydarzeniu sportowym”, - mówił Andrzej Olszewski Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

IX Przegląd Potraw Regionalnych w Łęczycy

W dniu 19.02.2009r. odbył się IX Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej. Organizatorem przeglądu byli: Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Dom Kultury w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy. „Cieszę się że po raz kolejny mogliśmy obejrzeć i spróbować wspaniałych potraw, jakie szykują gospodynie z terenu Ziemi Łęczyckiej. Kolejny raz, zarówno Urząd Miasta w Łęczycy, jak i wiele innych instytucji, mieliśmy szansę wesprzeć Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania składam pani Prezes Marii Cieślak, która z wielkim zaangażowaniem realizuje tę wspaniałą inicjatywę – mówił w trakcie przeglądu Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

Komisja Planu i Budżetu

Zawiadamiam, że w dniu 25 lutego 2009 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Zaproszenie

W związku z realizacją Projektu „ Program współpracy z NGO” władze Urzędu Miejskiego w Łęczycy oraz Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS zapraszają serdecznie wszystkie organizacje pozarządowe z terenu Miasta Łęczycy na spotkanie dotyczące powstania Rady Konsultacyjnej Organizacji Pozarządowych jako ciała opiniodawczego i doradczego przy Radzie Miasta Łęczycy oraz do poruszenia spraw związanych z realizacją pozostałych zapisów wprowadzonych do programu współpracy organizacji pozarządowych z Urzędem Miejskim w Łęczycy na 2009 rok.

więcej

„Młodzieżowa Szkoła Liderów”

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS” zaprasza do wzięcia udziału w „Młodzieżowej Szkole Liderów”. Szkoła przeznaczona jest dla młodzieży w wieku 16-24 lata z terenu powiatu łęczyckiego, która chce angażować się w życie społeczne, działać z pożytkiem dla swojego otoczenia i integrować swoje środowisko lokalne.

więcej

Człowiek – najlepsza inwestycja

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy ogłasza nabór uczestników do projektu pn. Szkolne Centrum Integracji RAZEM współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

więcej

Wyróżnienia dla Łęczyckiej Starówki i Parku Miejskiego

W dniu 12 lutego 2009r. Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski odebrał wyróżnienia przyznane dla Łęczyckiej Starówki oraz Parku Miejskiego w konkursie na najlepiej urządzoną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Łodzi. Po wręczeniu wyróżnień przedstawiciele nagrodzonych miast zaprezentowali walory turystyczne swoich regionów.
„To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem dziś odebrać wyróżnienia dla Łęczycy, aż w dwóch kategoriach. Uznanie ze strony Towarzystwa Urbanistów Polskich świadczy o tym, iż prace poodejmowane przez łęczycki samorząd odnoszą sukces i są doceniane. Dziś, reprezentując Łęczycę, miałem przyjemność usłyszeć wiele słów uznania ze strony organizatora konkursu oraz władz województwa łódzkiego” – mówił Andrzej Olszewski, Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

„Bezpieczna przystań.....oceanarium ....coś z niczego”

W październiku ubiegłego roku grupa dzieci z ogniska środowiskowo- wychowawczego TPD w Łęczycy pod kierunkiem Agnieszki Gierowskiej wzięła udział w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez ZARZĄD GŁÓWNY TPD i FUNDACJI FORTIS POLSKA zajmując w nim wysokie czwarte miejsce.

więcej

Obchody 10-lecia ŚDS w Łęczycy

W dniu 12 lutego br. w Domu Kultury w Łęczycy odbyła się uroczystość związana z 10 - leciem istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy. Zebranych gości przywitał Dyrektor ŚDS w Łęczycy - Pan Marek Szczepaniak.

więcej

Przyjazd gości z Penzlin

W dni 12 lutego br. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Burmistrza Miasta Łęczyca - Andrzeja Olszewskiego w którym udział wzięli: Dagmar Kaselitz – pracownik Urzędu Miejskiego w Penzlin, odpowiedzialna za szkolnictwo i kulturę, Wojciech Zdziarski - Starosta Łęczycki, Krzysztof Próchniewicz -Wójt Świnic Warckich, Krystyna Pawlak -Zastępca Burmistrza, Wojciech Czaplij – Sekretarz Miasta, Józef Mastalerz – reprezentujący Państwową Straż Pożarną w Łęczycy, Zygmunt Nawrotek – Prezes OSP Łęczyca oraz Andrzej Malinowski – Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Miasta Łęczyca.

więcej

Nowe inwestycje HTL w Łęczycy

W dniu 10 lutego 2009r. odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział m.in. Burmistrz Miasta Łęczyca Andrzej Olszewski, Starosta Łęczycki - Wojciech Zdziarski, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi – Marek Cieślak, oraz przedstawiciele firmy HTL: Wojciech Wyszogrodzki – Dyrektor Generalny i Józef Kosowski - Członek Zarządu, Dyrektor Techniczno – Produkcyjny.
W trakcie spotkania przedstawiciele HTL-u, zaprezentowali zebranym gościom plan rozwoju firmy na terenie Łęczycy, określający jednocześnie jego wpływ na rozwój miasta i regiony. Dzisiaj po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że firma HTL już wkrótce zainwestuje na terenie Łęczyckiej Strefy Ekonomicznej kwotę 50mln. zł na budowę nowej hali, w której pracę znajdzie około 400 osób. Będzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów w regionie, posiadający w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną – mówi Andrzej Olszewski, Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

Budżet 2009 pod znakiem poprawy infrastruktury miejskiej

W dniu 5 lutego 2009r. podczas XXXIX Sesji Rady Miasta Łęczyca został uchwalony budżet Miasta Łęczyca na 2009r. Tegoroczny budżet stoi pod znakiem inwestycji w infrastrukturę miejską. Po uchwaleniu budżetu radni miejscy gratulowali Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Olszewskiemu kształtu budżetu, który pozwoli na zrealizowanie wielu potrzebnych inwestycji w mieście. Poniżej przedstawiamy Państwu zestawienie zadań inwestycyjnych do realizacji w bieżącym roku.

Trwają prace związane z dalszym pozyskiwaniem dodatkowych unijnych środków finansowych z przeznaczeniem na remonty i nowe inwestycje w Łęczycy.

Wybrane inwestycje z projektu budżetu miasta na 2009 rok

więcej

Przeciwdziałanie agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży

W dniu 02.02.08r. w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej odbyło się podpisanie listu intencyjnego dotyczącego wdrażania w województwie łódzkim ogólnopolskiego programu „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16