Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Nowy sekretarz miasta

W dniu 27 listopada na wniosek Burmistrza, Rada Miasta powołała Sekretarza Miasta. Został nim pan Wojciech Czaplij, dotychczasowy Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

więcej

Łęczyca w TVN 24 i TVN Meteo

W dniu 28 listopada br. w Łęczycy będzie gościła telewizja TVN. Wszyscy telewidzowie będą mogli obejrzeć zabytki i atrakcje Łęczycy takie jak: Starówkę z Ratuszem Miejskim, Zamek Królewski, budynek dawnego klasztoru oo. Dominikanów oraz byłego Zakładu Karnego, a także korty miejskie. Zapraszamy wszystkich do oglądania TVN 24 oraz TVN Meteo w godzinach 10-15.

więcej

Świąteczny kiermasz na pl. Kościuszki

Osoby oferujące: ozdoby świąteczne, choinki, fajerwerki itp. zapraszamy na Świąteczne Kiermasze, które odbywać się będą w każdą sobotę od 6 grudnia do Nowego Roku na Pl. T. Kościuszki wokół Ratusza Miejskiego.

Organizatorzy: Urząd Miasta Łęczyca oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Łęczyckiej.

więcej

Pogadanka z zakresu szkodliwości palenia tytoniu

W ramach realizacji Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu Oświata Zdrowotna i Promocja Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy zorganizowała dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Łęczycy pogadankę z zakresu szkodliwości palenia tytoniu. Pogadanka została przeprowadzona przez lekarza medycyny. W pogadance uczestniczyło ok. 50 uczniów

więcej

Konkurs Bożonarodzeniowo - Zimowy

W ten weekend spadł w naszym mieście pierwszy śnieg. W związku z tym Urząd Miejski w Łęczycy ogłasza konkurs na Bożonarodzeniową dekorację. Zgłoszenia do konkursu będzie można składać do 28.02.2009r e-mailem na adres: promocja@leczyca.info.pl bądź telefonicznie pod nr telefonu: (24) 721 03 41, (24) 721 03 43. W konkursie przewidziano trzy nagrody rzeczowe – sprzęt RTV-AGD o wartości: 300zł, 200zł i 100zł. Wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy do udziału w konkursie. Regulamin

więcej

Harcerstwo w latach 1913-1945

Związek Harcerstwa Polskiego to najstarsza i największa organizacja pozarządowa i wychowawcza w Polsce. W tym roku obchodzimy 90-lecie powstania ZHP. Poniżej przedstawiamy opracowanie dotyczące Harcerstwa w Łęczycy w latach 1913 – 1945 autorstwa pana Mirosława Pisarkiewicza. Zapraszamy do lektury. Pobierz harcerstwo w latach 1913-1945.

więcej

Oskar i pani Róża

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce Erica-Emmanuela Schmitta – „Oskar i pani Róża”.
Spotkanie odbędzie się w piątek 28 listopada b.r. o godzinie 17.00 w kawiarni „Retro Cafe” na pl. T. Kościuszki 9
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

więcej

Spotkanie z Markiem Krajewskim

W piątek 14 listopada 2008 r. o godzinie 19.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znanym pisarzem MARKIEM KRAJEWSKIM, autorem takich książek jak np.: „Śmierć w Breslau” (1999), Koniec świata w Breslau (2003), Widma w mieście Breslau (2005), „Festung Breslau” (2006) oraz Dżuma w Breslau (2007). W styczniu 2008 roku, wspólnie z Mariuszem Czubajem, wydał kryminał Aleja samobójców.

więcej

Życzenia

Z okazji „Dnia Pracownika Socjalnego" pragnę złożyć Dyrekcji oraz wszystkim pracownicom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy oraz Środowiskowego Domu Samopomocy serdecznie podziękowania za wysiłek i zaangażowanie w pracę na rzecz osób potrzebujących.

W swojej codziennej pracy spotykacie się Państwo z ludzkimi problemami — bezdomności, ubóstwa, niepełnosprawności oraz ludzkiej bezradności i zagubienia.

Rozpiętość potrzeb ludzi, którzy z różnych względów nie radzą sobie w życiu wymaga od Państwa wysokich kwalifikacji i profesjonalizmu zawodowego, ale także

zwykłej ludzkiej wrażliwości, życzliwości i troski.

Życzę Państwu wiele zadowolenia z pracy, aby pomoc drugiemu człowiekowi stała się prawdziwym spełnieniem i przynosiła satysfakcję oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.


Burmistrz Miasta Łęczyca
Andrzej Olszewski

więcej

Zaproszenie na promocję książek

Towarzystwo Naukowe Płockie oddział w Łęczycy
Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej

Zapraszają 3 grudnia 2008r. o godz. 12:00 na promocję książek:

Przewodnik po Łęczycy i regionie łęczyckim wyd. III
Osiemnastowieczny ratusz w Łęczycy

więcej

MOJA PIERWSZA KSIĄŻKA Z BIBLIOTEKI

19.11.2008 r. zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pt.: „Moja pierwsza książka z biblioteki”. Organizatorem konkursu był Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy. W konkursie wzięło udział 140 dzieci (58 z przedszkoli, 10 ze Szkoły Podstawowej Nr 3, 60 ze Szkoły Podstawowej Nr 4, 12 z TPD). Jury w składzie : Ilona Kwiatkowska, Ewa Jachimowicz i Angelika Malinowska wyłoniło następujących zwycięzców:

więcej

20 listopad 2008r. ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Jeszcze nie jest za późno, aby rzucić palenie!

Czy zastanawiałeś się nad skutkami palenia papierosów? A może już myślałeś nad rzuceniem tego nałogu, tylko nie wiesz w jaki sposób to zrobić? Dzień 20 listopada to dobra data do zrobienia pierwszego kroku, by skończyć z nałogiem palenia tytoniu.

więcej

Zdrowe Płuca Masz Jeśli o Nie Dbasz

Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy informuje, że w dniu 14 listopada 2008 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Zdrowe Płuca Masz Jeśli o Nie Dbasz”. Konkurs kierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatu łęczyckiego realizujących program profilaktyczny „Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie”. Głównym celem programu jest edukacja w zakresie chorób alergicznych i astmy. Więcej informacji nt. programu można znaleźć na stronie www.wolnoscoddechu.pl

więcej

10 rocznica współpracy partnerskiej.

W 2009 roku Łęczyca i Rilleux-la-Pape (Francja) będą obchodzić 10 rocznicę współpracy partnerskiej. W związku z tym Referat Promocji Miasta zwraca się z uprzejmą prośbą o udostępnienie zdjęć, filmów, artykułów prasowych, pocztówek itp, dokumentujących współpracę między miastami.

więcej

Bieg patrolowy w Łęczycy

W dniu 14 listopada 2008 roku Muzeum w Łęczycy organizuje bieg patrolowy, który ma zapoznać uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z akcją rozbrojenia Niemców w Łęczycy w dniu 11 listopada 1918 roku.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 27