Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

"Świąteczna paczka dla zwierząt" w Przedszkolu nr 1

W dniach 03 XI 2014 – 15 XII 2014 roku Przedszkolu nr 1 w Łęczycy zorganizowana zostanie zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów ze schroniska dla zwierząt w Łęczycy oraz domów tymczasowej opieki dla zwierząt w Łęczycy, a także Celestynowie. Wszystkich, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt prosimy o przynoszenie karmy suchej, karmy w puszkach, makaronów, kasz, ryżu itp. Ponadto bardzo chętnie przyjmiemy również koce, garnki oraz zabawki dla zwierząt… Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane zwierzętom w okresie przedświątecznym w ramach akcji „Świąteczna paczka dla zwierząt”
więcej

Jubileusz 40-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy

24 października 2014 r. TMZŁ obchodziło swoje 40-lecie istnienia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. dziękczynną, odprawioną w kościele św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, którą celebrowali księża - członkowie TMZŁ: ks. prałat Wiesław Skonieczny, ks. proboszcz Sławomir Sobierajski, o. gwardian Leszek Walkiewicz oraz zaprzyjaźnieni z Towarzystwem ks. dr Mirosław Jagiełło i o. gwardian Aleksander Krzysztof Sitnik. 

więcej

Mechatronicy z łęczyckiego Gimnazjum na Międzynarodowych Zawodach Robotów

Młodzi mechatronicy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy dostali zaproszenie do wzięcia udziału w bardzo prestiżowych Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge, które odbędą… się™ w połowie listopada w Łodzi. W turnieju tym można podziwiać‡ zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z całego świata. Łódzkie zawody mają… niepowtarzalny charakter ze względu na przyjazną… atmosferę™ i ogromną… ilość‡ publiczności, która dodatkowo może uczestniczyć‡ w pokazach, a także warsztatach budowy i programowania robotów. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

„Benedykt Polak – odkrywca drogi do Azji” - spotkanie ze Stanisławem Pawlakiem

23 października o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie „Benedykt Polak – odkrywca drogi do Azji” z łęczycaninem Stanisławem Pawlakiem. Bohaterem spotkania był Benedykt Polak, franciszkanin, który wraz z legatem papieskim Giovannim da Pian del Carpine wyruszył w 1245 r. z poselstwem do Chana Mongolskiego. W ciągu ponad dwu i pół letniej pionierskiej podróży pokonując niemal 20 tys. km wytyczył szlak do wnętrza Azji - do zupełnie nie znanego ówcześnie Europejczykom świata. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie z Ministrem Sportu i Turystyki - Andrzejem Biernatem

W dniu 20.10.2014r. w Zajeździe Senator w Łęczycy odbyło się spotkanie samorządowców, działaczy sportowych i trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrektorów placówek oświatowych z Ministrem Sportu i Turystyki Panem Andrzejem Biernatem. Uczestnicy spotkania zapoznali się z aktualnymi programami Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się projekty, które dotyczą małych samorządów lokalnych. 

więcej

Modernizacja nawierzchni ulicy Zachodniej

Do końca października potrwają prace budowlane związane z modernizacją ul. Zachodniej. Remont drogi obejmuje wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno - bitumicznych wraz z częściową wymianą krawężników i cząstkowym remontem chodników. Wykonawcą robót jest WŁODAN Andrzej Włodarczyk Spółka Jawna z Pabianic. Koszt realizacji inwestycji to 204 777,77 zł brutto. 

więcej

Remont nawierzchni ulicy Popiełuszki

Wkrótce rozpoczną się prace modernizacyjne na ul. Popiełuszki, polegające na wykonaniu nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych oraz wymianie krawężników na odcinku od ul. M. Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Dominikańską. Koszt inwestycji wyniesie 110.113,24 zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Kutna. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych: 14 listopada 2014r.
więcej

Trwa budowa mieszkań socjalnych

Aktualnie trwają prace budowlane związane z budową kolejnych 2 parterowych budynków mieszkalnych wielorodzinnych (A i C), adekwatnie o powierzchni 30-35 m2. Od strony wewnętrznego dziedzińca zaprojektowano zewnętrzne schody prowadzące do mieszkań, oraz przy budynku A pochylnie dla osób niepełnosprawnych prowadzącą do mieszkania przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Do poszczególnych mieszkań prowadza schody zewnętrzne. Każdy budynek składa się z określonej liczby powtarzalnych modułów mieszkalnych z aneksem kuchennym oraz łazienką i pomieszczeniem gospodarczym. 

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w łęczyckich placówkach oświatowych

W dniu 14 października br. w siedzibach łęczyckich placówek oświatowych pracownicy świętowali Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta Łęczyca, nauczyciele, pracownicy administracyjni i obsługi, liczne grona rodziców, a także emerytowani pracownicy szkół i przedszkoli. Z tej okazji odbyły się również tradycyjne artystyczne uroczystości przygotowane przez nauczycieli placówek, a wystawione przez dzieci przedszkoli i uczniów szkół. 

więcej

Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego

W dniu 10 października 2014 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Na uroczystości przybyli: Burmistrz Andrzej Olszewski i zaproszeni goście, których przywitał dyrektor Marek Szczepaniak. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy uświetnili obchody święta recytacją własnych wierszy i rozważań na temat Domu Samopomocy, który działa prężnie już od piętnastu lat. 

Tekst i foto: ŚDS w Łęczycy

więcej

Remont ulicy Zachodniej w Łęczycy

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace remontowe związane z modernizacją ul. Zachodniej w Łęczycy. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.
więcej

Zaproszenie na przejazdy drezyną

W imieniu Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej zapraszam serdecznie mieszkańców Łęczycy i regionu w dniu 12.10.2014 r. w godzinach 12:00 - 18:00 na stację Łęczyca Wąskotorowa na tamtejsze zakończenie sezonu spotkań z drezyną ręczną "kiwajka". Jak poprzednio, przejazdy tą drezyną będą bezpłatne. Z przyjemnością pragnę też poinformować, że to spotkanie zorganizujemy we współpracy z Bankiem PEKAO SA, który będzie miał na miejscu swoje stoisko i który przewiduje na ten dzień dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.


Pozdrawiam

Paweł Papierz

Prezes SKKW

więcej

Medialna Łęczyca

Zapraszamy do obejrzenia naszego miasta w telewizji. 9 października o godzinie 19.15 w TVP 3 zostanie wyemitowany program "Okolica z przyszłością". Łęczyca została uznana za wiodącego beneficjenta środków unijnych i o tym między innymi będzie rozmowa z włodarzem naszego miasta. Zapraszamy.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16