Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w łęczyckiej bibliotece

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września – Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zaprosił uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 z Łęczycy wraz z nauczycielkami na głośne czytanie. Fragmenty książek „Okropny Maciuś i Namolna Niania” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby oraz „Pompon w rodzinie Fisiów” Joanny Olech dzieciom czytały Panie: Ilona Kwiatkowska i Angelika Mrozińska – bibliotekarki z biblioteki dla dzieci. Po wysłuchaniu czytanego tekstu pierwszaki z dużym zaciekawieniem obejrzały nowości książkowe. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do korzystania z księgozbioru biblioteki.

 

 


 

 

więcej

Kurs komputerowy dla dorosłych w łęczyckiej bibliotece

Od 3 października 2017 roku rusza w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy IV edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obejmuje obsługę komputera, podstawę pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystanie z Internetu oraz z poczty elektronicznej.
więcej

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej

W dniu 21 września 2017 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Jury w składzie: Aneta Pucek – dyrektor MPBP w Łęczycy – przewodnicząca; Bogusława Jankowska – kierownik Filii PBW w Łęczyc; Olga Kurowska – dyrektor Domu Kultury w Łęczycy; Janusz Urbański – członek Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy po wysłuchaniu wszystkich wystąpień uczniów wyłoniło następujących zwycięzców:


 

 

więcej

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze "Jesienne lampiony"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na warsztaty rękodzielnicze "Jesienne lampiony”, które odbędą się 5 października br. o godz. 13.00. Wpisowe wynosi 10 zł. Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić do 28 września 2017 roku osobiście w wypożyczalni MiPBP w Łęczycy lub pod nr telefonu 24 721-03-57.
więcej

Zabawy z konsolą X-box w Bibliotece w Łęczycy


W piątek 29 września zapraszamy dzieci i młodzież do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Łęczycy. Tego dnia w godzinach 15.00-17.00 uczestnicy zajęć będą mieli możliwość zabawy z konsolą X-BOX. Zapraszamy wszystkich chętnych.
więcej

Zapraszamy na spotkanie z podróżniczką Renatą Koper

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na spotkanie z podróżniczką Renatą Koper, pt. "Indianie Wixáritari jedna z najbardziej fascynujących kultur rdzennych Meksyku. To więcej niż opowieść o podróży". Spotkanie odbędzie się 28 września 2017r. o godz. 17.00 w MiPBP w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a. Dofinansowano ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym na "Hasło promujące czytanie lub bibliotekę"

Zapraszamy Dzieci i Młodzież do udziału w konkursie plastycznym na „HASŁO PROMUJĄCE CZYTANIE LUB BIBLIOTEKĘ”. Zadanie polega na wymyśleniu hasła promującego książkę, czytanie lub bibliotekę. Do hasła należy wykonać rysunek, grafikę, obraz lub logo. Zgłoszenia prac do 20 października 2017 r. Finał konkursu odbędzie się w czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym "Moja Mała Ojczyzna - Malownicze Krajobrazy Ziemi Łęczyckiej"

Zapraszamy do udziału w XII edycji konkursu fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna - Malownicze Krajobrazy Ziemi Łęczyckiej”. Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i średnich. Uczestnik ma za zadanie wykonać 2 zdjęcia ukazujące niezwykle malownicze miejsce w najbliższej okolicy. Zgłoszenia prac do 20 października 2017 r. Finał konkursu odbędzie się w czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a.
więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Krasomówczym - "Pięknie opowiedzieć Ojczyznę"

Zapraszamy Dzieci i Młodzież do udziału w KONKURSIE KRASOMÓWCZYM - „PIĘKNIE OPOWIEDZIEĆ OJCZYZNĘ”. Etap powiatowy konkursu odbędzie się w czwartek 21 września 2017 r. o godz. 9.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a. Zgłoszenia do 18 września 2017r. w Oddziale PTTK „Ziemi Łęczyckiej” przy ul. M. Konopnickiej 10 lub na adres: pttk.leczyca@wp.pl.
więcej

Wystawa "Młodzi twórcy naszego regionu"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zorganizowała wystawę w ramach cyklu „Młodzi twórcy naszego regionu”. Od 5 września, w Czytelni MiPBP w Łęczycy, można podziwiać prace autorstwa Izabeli Stańczyk – absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. Młoda łęczycanka obecnie studiuje na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na wydziale Grafiki Komputerowej. Wystawa będzie trwała do końca września. Serdecznie zapraszamy.

 

 

więcej

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w bibliotece

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zaprasza chętnych do zabawy z konsolą x-box. Pierwsze zajęcia odbędą się już 15 września 2017r., kolejne w wybrane piątki w godz. 13.30-16.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19. Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu: 24 388 11 88 lub pod adresem: bibliotekadzieci@op.pl. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem gier.
więcej

Zajęcia wakacyjne w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy

Jak co roku Filia nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała zajęcia wakacyjne dla wszystkich chętnych dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Dzieci uczestniczyły w turnieju gier planszowych, konkursie „Umysłowy zawrót głowy”, zajęciach plastycznych, zabawach ruchowych oraz bawiły się zabawkami w „Kąciku Zabaw”. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy otrzymali nagrody oraz słodki poczęstunek. Prace dzieci wykonane podczas wakacyjnych spotkań zdobią wnętrze biblioteki.


 

 

więcej

wszystkich aktualności: 12