Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

W Filii nr 4 łęczyckiej biblioteki wakacje dobiegły końca

W Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci. W zajęciach brały udział wszystkie chętne dzieci w wieku od 5 do11 lat.Wszyscy, którzy spędzali tutaj czas wolny nie nudzili się. Dzieci przez całe wakacje korzystały z gier komputerowych, planszowych, układały puzzle, bawiły się zabawkami w „Kąciku zabaw”. Odbywały się też zajęcia plastyczne oraz konkursy z nagrodami. Aby obejrzeć co działo się podczas zajęć zapraszamy do galerii zdjęć. 

więcej

Narodowe czytanie w łęczyckiej bibliotece


Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zapraszają 05 września 2016r. (poniedziałek) o godzinie 12.00 do Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Kaliskiej 13 na NARODOWE CZYTANIE – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
więcej

Zakończenie wakacji w Bibliotece dla Dzieci

Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy zakończyła już cykl wakacyjnych spotkań dla najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w zabawach grupowych oraz grały w gry stolikowe. Uczestniczyły także w rozmaitych konkurencjach zręcznościowych oraz turnieju, podczas którego wykazywały się wiedzą dotyczącą m.in. świata zwierząt oraz baśni, bajek i legend. Dzieci po raz kolejny odwiedziła Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy- mł. asp. Agata Bierzyńska, która tym razem przeprowadziła pogadankę o niebezpieczeństwie zażywania narkotyków. Po zdobyciu szeregu cennych wiadomości uczestnicy zajęć wykonali prace do konkursu plastycznego dotyczącego uzależnień. Na zakończenie wakacyjnych spotkań w bibliotece w podziękowaniu za wspólną zabawę dzieci otrzymały upominki. 


więcej

Gra miejska "Dawne gry i zabawy"

29 lipca odbyła się w Łęczycy gra miejska "Dawne gry i zabawy". Dzieciaki i młodzież szukały z mapą punktów, w których następnie poznawały zabawy oraz gry. . Były to między innymi gry w klasy, w cymbergaja, w kapsle i wiele innych w które grano kilkadziesiąt lat temu. Organizatorzy przygotowali nawet jedną grę średniowieczną. W grę zaangażowali się seniorzy, w tym uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział w Łęczycy oraz grupa Leśny Witeź. Grę zorganizowało Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”. 

więcej

wszystkich aktualności: 4