Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Muuvit - ruszaj się i odkrywaj świat!

Podróżnicy dzielnie zbierają punkty za aktywność i podróżują po Europie! Grupy wzięły udział w zajęciach pt. Słowacja - przygoda po drugiej stronie Tatr i Barwy Ukrainy. Członkowie grup poznali tradycje, język, regionalne potrawy i obyczaje jakie panują w zwiedzanym państwie. Na Słowacji największym zainteresowaniem cieszył się Janosik i jego niezwykła legenda, a na Ukrainie - pyszny barszcz czerwony! Podróżnicy pojawili się również na Orliku i skorzystali ze sprzętu sportowego zakupionego z projektu realizowanego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Tydzień Bibliotek w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek w Filii nr 4 rozpoczęły się zajęciami z grupą - Tornado, która ostatni raz uczestniczyła w zajęciach projektu "Muuvit - ruszaj się i odkrywaj świat". Dzięki zdobytym punkt otrzymanym za aktywność udało się dojechać do Krainy Tulipanów, Wiatraków, Rowerów i Chodaków - Holandii. Dzieci poznały symbole, zwyczaje i tradycje. Holandia słynie z produkcji znakomitych serów. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP


więcej

Spotkanie z Akapitem

14 maja 2013 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy odbyły się dwa spotkania z przedstawicielką Wydawnictwa Akapit Press dla uczniów z klasy III i V ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy. Spotkania miały charakter warsztatów. Podczas nich prowadząca p. Joanna Lewandowska omówiła proces powstawania książki, pracę w wydawnictwie oraz streściła kilka nowości książkowych. Następnie uczniowie z klasy III mięli za zadanie w grupach wykonać komiksy do książki z serii „Penny z Piekła Rodem” a uczniowie z klasy V dopisywali dalszą część fabuły do otrzymanych fragmentów tekstów. Okazało się że zajęcia sprawiły dzieciom wielką frajdę, powstały wspaniałe prace plastyczne i niesamowite historie. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

Spotkanie z podróżniczką - Marzeną Filipczak

9 maja 2013 r. w MiPBP w Łęczycy odbyło się już ostatnie spotkanie z podróżnikiem w ramach projektu „Ciekawe miejsca – Ciekawi ludzie – Nowe smaki”. Spotkanie pt. "Tanio i egzotycznie na wyciągnięcie ręki", prowadziła Marzena Filipczak, dziennikarka, podróżniczka, autorka książek podróżniczych. W ciekawy sposób opowiedziała o mało znanych i uczęszczanych miejscach Europy południowo-wschodniej, miejscach pełne prastarych zabytków i pięknej przyrody. O mieszkańcach niezbyt bogatych ale niezwykle przyjaznych i gościnnych. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem – relacja

W środę 8 maja o godzinie 9:30 ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MIEJSKIEJ I POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ŁĘCZYCY zorganizował spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem. Jest on autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich. W swoim dorobku pisarskim ma około dwudziestu książek, m.in. „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Lalki Dorotki” i cztery części opowiadań „O Ciumkach”. W spotkaniu autorskim udział wzięli uczniowie klas drugich ze Szkół Podstawowych z Łęczycy i Leźnicy Małej. 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

Zajęcia popołudniowe w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 w Łęczycy serdecznie zaprasza dzieci w wieku szkolnym na cotygodniowe zajęcia w bibliotece.  W ramach zajęć biblioteka oferuje:

- głośne czytanie

- oglądanie bajek

- zajęcia plastyczne

- gry planszowe

- zabawy integracyjne.

 Zajęcia odbywać się będą w każdą środę od godz. 13°°.
więcej

„FunEnglish” w łęczyckich bibliotekach

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 w Łęczycy kolejne osoby ukończyły e-learningowy kurs języka angielskiego „FunEnglish” i otrzymały certyfikat. Kurs ten odbywa się w godzinach popołudniowych i uczestniczą w nim chętne dzieci od 6 do 12 roku życia. Polega on na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z wielu gier edukacyjnych, filmów, piosenek, „foto-lekcji” a także ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Na kurs w dalszym ciągu można się zapisywać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 lub Filii Nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6 C w Łęczycy. Serdecznie zapraszamy! 

Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

wszystkich aktualności: 7