Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Spotkanie DKK w Bibliotece

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce Magdaleny Tulli „Skaza” Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 kwietnia o godz. 17:00 w Wypożyczalni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
więcej

Zajęcia plastyczne w Bibliotece

Od 13 do 20 Kwietnia 2011 roku w bibliotece – Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbywały się zajęcia plastyczne „Pisanki – nasze małe dzieła sztuki”. Dzieci wysłuchały czytanej bajki M. Strzałkowskiej „Baju, baju o jaju”. Następnie malowały i wyklejały wydmuszki jajek. Popołudniami malowały jajka na kartonie. Powstały piękne i bardzo oryginalne pisanki. W zajęciach uczestniczyło ponad 100 dzieci wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej Nr4 w Łęczycy.

Tekst: Grażyna Olczak Filia nr4 MiPBP w Łęczycy
 

więcej

"Wiersze pędzlem malowane" - konkurs rozstrzygnięty

W kwietniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr4 w Łęczycy wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Filię Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy pt. „Wiersze pędzlem malowane”. Celem konkursu była popularyzacja wierszy w Roku Czesława Miłosza, zachęcenie do czytania wierszy poetów polskich oraz rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dziecka. Wystawkę prac plastycznych można oglądać w siedzibie biblioteki – Filii Nr 4 przy ul.Ozorkowskie Przedmieście 6c do końca czerwca 2011 r. Serdecznie zapraszamy!!
 

więcej

wszystkich aktualności: 3