Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Jesienne warsztaty dla przedszkolaków

W miesiącu październiku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbywały się warsztaty różnotematyczne o jesieni. Uczestniczyły w nich dzieci 4,5,6-letnie z łęczyckich przedszkoli. W czasie zajęć najmłodsi chętnie opowiadali o oznakach jesieni – o tym co zmienia się wtedy w przyrodzie i jak przystosowują się do tego zwierzęta oraz jakie dary czerpie z tej pory roku człowiek. Ciekawym punktem warsztatów było przedstawienie kukiełkowe, pt. „Leśne rachuneczki”, opowiadające o perypetiach pewnego chłopca o imieniu Seweryś. Był to mile spędzony czas – dzieci wychodziły z zajęć z uśmiechami na twarzach. 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP

więcej

Lekcja biblioteczna

W dniach 22-24 października 2014 r. Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościła uczniów klas II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 na lekcji bibliotecznej „Podróż do Krainy Bajek i Baśni”. Na wstępie wyjaśniono dzieciom co to jest baśń i zaprezentowano nowo zakupione książki. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Głośne czytanie w Bibliotece

Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała dla uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 4 głośne czytanie „Literacki rajd po Krainie Misiów”. Zaprezentowano nowości książkowe, których bohaterami są misie. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadań „Mały miś” i „Urodzinowy prezent” (w: „Bajki o misiach z czterech stron świata”) a także odgadywały zagadki z książek „Puchatkowe zgadywanki” i „Tygrysie zgadywanki”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Przegląd nowości książkowych w Bibliotece w Łęczycy

W połowie października Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży gościła uczniów z klasy V i VI ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy, którzy wzięli udział w przeglądzie nowości książkowych. Na długie jesienne wieczory panie z biblioteki zachęcały dzieci do sięgnięcia po pozycje spoza szkolnego kanonu lektur. Wśród propozycji znalazły się m.in. : „Baśniobór”- Brandon Mull, „Truskawkowe lato”- Kelly McKain, „Dom tajemnic”- J.K. Rowling, „Kłamczucha”-M. Musierowicz.
więcej

Spotkanie autorskie w bibliotece

16 października 2014 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci – Panią Agnieszką Frączek. Spotkanie zostało zorganizowane przez Filię Nr 4 MiPBP. Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich ze Szkół Podstawowych Nr 3 i 4 z Łęczycy wraz z nauczycielami. 


więcej

Dzien Głośnego Czytania w Bibliotece w Łęczycy

29 września 2014 r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania - Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zaprosiła wszystkich uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy wraz z wychowawczyniami na głośne czytanie. „Śpiącą Królewnę”, „Wróżki” Ch. Perraulta oraz fragment opowiadania „Groszek mały cudotwórca” M. Kwietniewskiej-Talarczyk, dzieciom czytały Panie: Teresa Graczyk – bibliotekarka ze Szkoły Podstawowe Nr 3 oraz Ilona Kwiatkowska i Anna Raj – bibliotekarki z Biblioteki dla Dzieci. 

Foto: Biblioteka dla Dzieci

więcej

Zakup nowości wydawniczychZREALIZOWANO ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH BIBLIOTEKI NARODOWEJ

W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWASzanowni Czytelnicy!

Miło nam poinformować, iż w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych - Priorytet 2" udało nam się zakupić 197 nowych tytułów książek (396 wol.) współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz lektur szkolnych.
więcej

wszystkich aktualności: 7