Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ponad ćwierć miliona złotych dofinasowania na projekt E- Łęczyca

Łęczycki projekt pod nazwą „E-Łęczyca – nowoczesne technologie w usługach publicznych Urzędu Miejskiego” uzyska dofinansowanie. Znalazł się na wysokiej trzeciej pozycji na liście wniosków pozytywnie ocenionych pod względem merytorycznym w naborze w ramach Osi Priorytetowej VII Infrastruktura usług społecznych, Regionalnego Programu Operacyjnego. Złożony w marcu 2016 roku projekt zakłada budowę zintegrowanego systemu informacyjnego (ZSI), dzięki któremu będzie możliwe znaczące zwiększenie efektywności zadań wykonywanych przez Urząd Miejski w Łęczycy.
więcej

Trwają ostatnie prace związane z rewaloryzacją Parku Miejskiego

Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Łęczycy wchodzi na ostatnią prostą. Co prawda trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe, ale już wyraźnie widać oblicze tego urokliwego miejsca. Fontanny, podświetlenie zabytkowych drzew, elementy małej architektury, mostki, altany, wiaty urządzenia fitness i plac do gry w bule to kompletnie nowe elementy w zabytkowej przestrzeni parku. Zmieniło się także w samej zieleni. Na nowo zaprojektowane nasadzenia, usunięte zagrażające przechodniom drzewa, zmodernizowane alejki to wszystko efekt prac prowadzonych pod okiem Konserwatora Zabytków. 

więcej

Łęczyca zyska półtora miliona złotych na modernizację komunalnych budynków mieszkalnych

Na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego opublikowana została lista pozytywnie ocenionych wniosków dotyczących działań termomodernizacyjnych. Na liście zakwalifikowanych do dofinansowania zadań znalazł się łęczycki projekt o wartości ponad 2mln. Łęczyca. Projekt obejmujący modernizację aż 9 budynków mieszkalnych na terenie miasta zajął wysoką 9 lokatę wśród 55 rozpatrzonych pozytywnie wniosków. Po podpisaniu umowy Łęczyca otrzyma w sumie 1.543.074,28 zł dofinansowania na modernizację komunalnych budynków mieszkalnych przy ulicach: Belwederska 38, Poznańska 31, Kaliska 32, Kaliska 63B, Ozorkowskie Przedmieście 61, Sienkiewicza 29, Kopalniana 8, Kopalniana 10, Kopalniana 12.
więcej

wszystkich aktualności: 3