Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Jeden dzień ze Szlachcicem Borutą – godzina 11.11”

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Informujemy, iż ostatnia w tym roku Parada Rajców Miejskich przed łęczyckim Ratuszem odbędzie się wyjątkowo w niedzielę (26 października 2014 roku). Serdecznie zapraszamy!!!
więcej

Powstaje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Łęczyca
Gmina Miasto Łęczyca rozpoczęła prace nad przygotowaniem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, strategicznego dokumentu, warunkującego ubieganie się o środki z Unii Europejskiej w latach 2014-2020 na zadania związane z ochroną środowiska i efektywnością energetyczną. Ma on na celu wskazanie możliwości zrównoważonego rozwoju poprzez realizację inwestycji efektywnych energetycznie, a zarazem wysoce ekologicznych.
więcej

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łęczycy

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łowiczu zaprasza na bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI) w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Do skorzystania z indywidualnych bezpłatnych konsultacji zapraszamy osoby z terenu Podregionu Północnego (tj. z powiatów: łowickiego, łęczyckiego, kutnowskiego, rawskiego, skierniewickiego,a także miasta na prawach powiatu – Skierniewic).

Specjalista ds. funduszy europejskich będzie dla Państwa dostępny we wtorek 21 października w godzinach 10.00 – 14.30 w siedzibie Urzędu Miasta w Łęczycy, adres: ul. Marii Konopnickiej 14, Łęczyca.Formularz zgłoszeniowy (pobierz tutaj)
więcej

Łęczyckie Biesiady Literackie - spotkanie ze Stefanem Czernieckim

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


9 października o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie Śladem szeptu amazońskiego potoku, na którym gościliśmy podróżnika, dziennikarza i autora książek podróżniczych Stefana Czernieckiego. Podzielił się z nami wspomnieniami z przeszło miesięcznego pobytu w Ameryce Południowej. Stefan Czerniecki przeniósł nas do dalekiej i egzotycznej Wenezueli, w jej najbardziej dzikie i niedostępne rejony, gdzie do niedawna władze nie wpuszczały żadnych zagranicznych podróżników ani turystów.  

więcej

Łęczyckie Biesiady Literackie z Romanem Kłosowskim i Jagodą OpalińskąProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


25 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Łęczyckie Biesiady Literackie". Na spotkaniu gościliśmy Romana Kłosowskiego oraz Jagodą Opalińską autorkę książki pt. „Z Kłosem przez życie”. Spotkanie przybrało formę rozmowy, którą z panem Romanem prowadziła Jagoda Opalińska, wieloletnia przyjaciółka państwa Kłosowskich. Usłyszeliśmy kilka zabawnych anegdot z życia artysty. Rozmowa była też przeplatana fragmentami książki. W trakcie spotkania Pan Roman dał również próbkę swego talentu, recytując kilka ulubionych wierszy Tuwima i Broniewskiego. Drobne upominki wręczył gościom Szlachcic Boruta we własnej osobie. 


 


więcej

wszystkich aktualności: 6