Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Komunikat dla kierowców!

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w związku z organizacją

Międzynarodowego Dnia Dziecka w dniu

1 czerwca 2013r. miejsce na Pl. T. Kościuszki

(przy Starostwie i Pomniku Bohaterów Walk nad Bzurą) zostanie wyłączone z ruchu i nie będzie możliwości zaparkowania pojazdów.

Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Światowy Dzień Bez Tytoniu

W związku z tym i ze zbliżającym się Światowym Dniem Bez Tytoniu, który przypada 31 maja, gorąco namawiamy wszystkich palaczy do rozważenia pozbycia się nałogu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Tegorocznym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest zakaz reklamy, promocji i sponsorowania tytoniu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy

Wojciech Frankowski

więcej

Zostań BOHATEREM swojego miasta!

Trwa akcja „Europa to my”. Jest to wspólne oryginalne i nietuzinkowe przedsięwzięcie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Radia Zet i TVP (z udziałem ambasadorów artystycznych: m.in.: De Mono, Blue Cafe i Mezo oraz znanych prowadzących Radia Zet w osobach: Wojciech Jagielski, Rafał Bryndal, Marcin Wojciechowski, Marzena Chełminiak, Marcin Sońta, Marek Starybrat oraz Kamil Nosel). Ideą tej niecodziennej kampanii jest promocja Funduszy Europejskich poprzez prezentowanie unijnych inwestycji i zmian, jakie przynoszą one zwykłym ludziom. Głównymi elementami projektu są: konkurs pt. „Pokaż jak Fundusze Europejskie zmieniły Twoje życie”; felietony radiowe i telewizyjne oraz Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich, będący podsumowaniem akcji, transmitowany 31 sierpnia 2013 r. na antenie TVP 1 oraz w Internecie.
więcej

Ułatwienia w realizacji obowiązku meldunkowego

W dniu 31 grudnia 2012 roku na mocy ustawy z dnia 7 grudnia 2012 roku o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U z 2012r., poz. 1407) wprowadzono szereg ułatwień w realizacji obowiązku meldunkowego m.in.:

• wprowadzenie możliwości dokonania wymeldowania z dotychczasowego miejsca pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad trzy miesiące podczas zameldowania w nowym miejscu, ze wskazaniem adresu dotychczasowego miejsca pobytu, z którego ma nastąpić wymeldowanie. Wymeldowanie następuje na podstawie formularza zgłoszenia miejsca pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące ( nie wypełnia się druku wymeldowania);
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 27

 Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 16:00 dnia 27.05.2013 r. do godz. 10:00 dnia 28.05.2013 r.

Przebieg: Przewidywane są opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym.

Prognozowana wysokość opadów: od 15 mm do 25 mm, miejscami do 45 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%
więcej

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2013 roku w zakresie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z elementami sportu, kultury fizycznej i rekreacji, jako tworzenia warunków przeciwdziałania alkoholizmowi w 2013 roku.Zarządzenie nr 120.43.2013 Burmistrza Miasta Łęczyca
więcej

Konkursy na stanowisko dyrektora

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza konkursy na stanowisko dyrektora Przedszkola Nr 1 w Łęczycy ul. Zachodnia 17 i Przedszkola Nr 2 w Łęczycy ul. Belwederska 23. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.38.2013 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 7 maja 2013 r. w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowisko dyrektora Przedszkola Nr 1 w Łęczycy ul. Zachodnia 17 i Przedszkola Nr 2 w Łęczycy ul. Belwederska 23. Zarządzenie Nr 120.38.2013 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 7 maja 2013 r.Zarządzenie nr 120.38.2013 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 7 maja 2013r.
więcej

Spotkania w Punkcie Pośrednictwa Pracy

Punkt Pośrednictwa Pracy w Łęczycy zaprasza na grupowe spotkania w następujących terminach: 9 maja - "Przedsiębiorczość - Twoja własna mała firma", 16 maja - "Internet niezbędnym narzędziem poszukiwania pracy", 23 maja - "Możliwości zatrudnienia na lokalnym i regionalnym rynku pracy". Spotkania obywają się w Punkcie Pośrednictwa Pracy przy ul. Belwederskiej 38 w Łęczycy w godz. 11.00-12.30.Szczegółowy plan spotkań (pobierz)
więcej

wszystkich aktualności: 10